Reklama

Reklama

Historický špionážní film je založený na skutečném příběhu britského obchodníka, který byl rekrutován tajnou zpravodajskou službou. Odehrává se v období studené války. Sovětský zpravodajský důstojník Oleg Penkovskij (Merab Ninidze) informuje MI6 o možnosti jaderné války a svěří se s obavami o světovou bezpečnost. CIA a MI6 se rozhodnou, že by bylo lepší nepoužívat špióna, ale obyčejného občana. A tak je podnikatel Greville Wynne (Benedict Cumberbatch) požádán, aby se pokusil pomoci ukončit kubánskou krizi. Má dělat to, co normálně dělá, odjet do Moskvy a hledat obchodní příležitosti. Tak se dostane do pravidelného kontaktu s Penkovským, který ho využívá k předávání zpráv a tajných dokumentů týkajících se sovětských jaderných plánů a raket. Jak napětí kolem kubánské krize narůstá, komplikuje se setrvávání Penkovského v tajných službách a kontakt s Wynnem je prozrazen... (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (73)

xxmurphyxx 

všechny recenze uživatele

Nečakane dobré! Zaujímavý príbeh na základe skutočných udalostí a postáv, ktorý by možno, respektíve určite nedopadol tak dobre nebyť hereckého koncertu v podaní Benedicta Cumberbatcha, ktorému skvelo sekundoval pre mňa do teraz neznámy Merab Ninidze. Radosť pozerať a ich spoločná konfrontácia za stolom pri konci filmu bola úplne famózna. Mega silné tri, zrejme pri druhom pozretí dám rovno štyri. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

BYLA BY TO VELKÁ SLUŽBA PRO VELKOU BRITÁNII. A PRO CELÝ SVĚT…“ ///    Příběh obyčejnýho člověka, kterýho zatáhli do špionáže. A změnili mu život… Film z období Kubánský krize takže na téma – Jak byl zachráněn svět. Fajn podívaná plná skutečnosti a Cumberbatche.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečných událostí. 2.) Zradil jsem revoluci.  /// Thx za titule „zandera“.       /// PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Pěkně nahrané, dobře natočené a inteligentní thriller. Trochu se to podobá filmu od Spielberga Most špionů o přátelství. Zde se vám to může stát pomalé bez akce. Spoléhá se na dobrý příběh, který buduje napětí a uvěřitelnost. Je to dle skutečné události kdy špion sovětský občan  propašoval ze SSSR do USA tisíce tajných dokumentů a možná tak zabránil jaderné válce během karibské kubánské krize. Cumberbatch je zde opět jiný než v minulých filmech. Lehkovážný a postupně nervózní a zarputilý. ()

Brano 

všechny recenze uživatele

Veľmi zaujímavo natočený film o studenej vojne z pohľadu špionáže. Tvorcom sa veľmi dobre dokázalo vystihnúť dobovú atmosféru. Malo to spád, myšlienku a ten záver bol dokonalý. Celý film je skôr pasívny a kto očakáva nejakú akciu, tak bude možno sklamaný. Vyzdvihol by som ešte herecké výkony hlavných predstaviteľov, ktoré boli pomerne dosť presvedčivé. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Fascinuje mě tvrzení, že povolání jako televizní moderátor nebo PR manager jsou psychicky náročné. Zkuste si být Olegem Peňkovským.. Ať už byly jeho motivy víra v ideály svobody a demokracie, nebo touha pomstít se sovětskému komunistickému režimu, pomohl Američanům v době Kubánské krize zjistit, že Chruščov nemá v ruce full house, ale jen dva páry a sám údajně skončil způsobem, který by znechutil i pana Kopfrkingla. Jenže problémem je, že Cookeův film není primárně o něm, ale o jeho britské spojce naverbované v obchodních kruzích. V okamžiku, kdy spadnou klece, se už nedostaví žádná gradace a Cumberbatch, měnící se na něco mezi Baleovým mechanikem a jeskynním obrem z Morie, nezmůže nic. Podobně laděný Jack Strong mi přišel živější a mnohem lépe pracující s napětím.. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (3)

  • Film se natáčel v Praze a Londýně. (Yardak)
  • V čase filmu 20:12, při procházce noční Moskvou, je možno na malý okamžik zahlédnout v levém horním rohu nápis „Kuchyně“ v interiéru restaurace, kolem které postavy prochází. Scéna je natáčená v ulici Rybná v Praze. (Globus_Jirka)
  • Jedna z pražských lokací, kde byl film natáčen, je budova Ministerstva dopravy, která ve filmu představuje objekt americké ambasády v Moskvě. Ve filmu se objeví jak pohled na exteriér budovy (byť dodatečně digitálně upravený), tak i pár záběrů z jejího interiéru (včetně záběru na zdejší funkční páternoster). (HonzaBez)

Reklama

Reklama