Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Co má společného kráska městečka, roztleskávačka a vzorná dcera s nemanželským synem místní lehké ženy, rváčem a chlapcem z polepšovny? Nic, dokud k městečku nespadne družice s tajným vládním experimentem - podivným fialovým slizem, který se pohybuje, požírá a absorbuje vše živé a roste, a roste a roste... Boj o život začíná. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (250)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Sliz přistane na zemi a bere útokem městečko Arborville. Tomu místo aby se dostalo vládní pomoci, je na něj uvalena karanténa. Zrovna před týdnem jsem díval na starý BLOB (’58) a asi takhle; ano, je to zábavnější, ale originál měl větší duši. Efekty jsou parádní, sliz už není jen bobtnající hrouda, ale vypadá spíš jako obří kopa vnitřností, narůžovělá chapadlácká masa hnusu, která se s lidma dvakrát nesere. Navíc umí fungovat i jako kyselina. Ale postavy mě nějak nebavily. Hošové v tomhle filmu jsou zkrátka ztělesněním osmdesátkovosti tak jak ji nemám rád - no jen hl. hrdina je frajer s bujným mulletem a náušnici… Takže jo, nenudil jsem se (pár vtípků fakt dobrých) a uznávám, že hnusy vypadaly na svoji dobu perfektně, ale chybělo mi to ’něco víc’. ()

Vitason 

všechny recenze uživatele

Sliz! Zní to nechutně a komicky zároveň. Pokud čekáte hromádku slizu, která se plazí za místní kráskou, aby si na ní smlsla, tak jste na správné adrese. Pokud ovšem čekáte, že to bude komické, tak jste vedle. I když si tvůrci zvolili za hlavního záporaka opravdu podivného vetřelce, tak si z daného tématu nedělají srandu (Dobře, tak jen občas.) a film navíc není vůbec špatný, aby byl komický tak trochu jinou cestou. První polovina připomíná slet nesouvislých událostí, kdy sliz likviduje různé obyvatele malého městečka a kdy se občas objeví dobrý nápad (např. když titulní zabiják protáhne kuchaře odtokem umyvadla). Ovšem pak přichází druhá polovina, která je plná akce, kde pohýbají američtí vědci v bílých skafandrech, kdy se vojenský náklaďák vyhazuje do vzduchu ze spodu kanálem atd. Navíc jsou tyto akční scény skvěle natočené a občas (např. les) i vizuálně zajímavé. Triky pohybujícího se slizu i gore efekty si také zaslouží pochvalu a celý film si zaslouží 4*. ()

Reklama

schizmo 

všechny recenze uživatele

Další z řady hrůzných filmů, které mě v dětství totálně sejmuly. Místo toho, abych se proháněl po lukách a lesích, tak jsem sjížděl po všech různých kámoších videotéku rodičů a nezřídka se vyloupla opravdová perla. Sliz ale patří mezi tu elitu, u které jsem měl opravdovou hrůzu v očích - takový ten nefalšovaný strach, který zatím dokázalo vyloudit jen pár snímků. I po více jak dvaceti letech jsem u některých scén nehybně seděl přikován ke gauči a v tu ránu se mi vybavily totálně stejné pocity, které jsem měl napoprvé. Scéna, jak sliz požírá v nemocnici mladíka, který se zkřiveným naleptaným obličejejm křičí ve strašlivé grimase, dokud se mu nezačne bortit lebka, mě naprosto paralyzovala i teď. Tenhle film je pochopitelně stará dobrá škola, žádný digitální shit, ale opravdovej analog a syrový, děs navozující efekty jsou totální masakr. Pokud je mezi vámi nějaký barbar, co tenhle hnus neviděl, tak silně doporučuju. Pro mě zásadní a nejen nostalgická srdcovka! ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Jeden z četných remaků hororových béček z 50. let, který mimochodem dopadl z hlediska filmových kvalit lépe než originál. Je totiž o více než 30 let mladší a proto dynamičtější, akčnější a pochopitelně i naturalističtější. Píšou se 80. léta, a proto nejsou nositelem zla zelení mužíčci z vesmíru, nýbrž, jak jinak, utajené vládní experimenty s nebezpečnými zbraněmi. Výsledkem práce Chucka Russella je lehce, ale opravdu jen lehce nadprůměrný žánrový snímek, kterému nejde upřít napětí, ale který by talentovaný a zkušený režisér mohl vytáhnout ještě výš. Zejména po herecké stránce je to nemastné neslané, také ve scénáři se najdou logické kotrmelce. Celkový dojem: 60 %. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Čistokrevné béčko, které i po tolika letech působí neuvěřitelně svěže. V záplavě hnusných digitálních efektů vyniká Sliz dneska jako třpytící se diamant na Tromavillské skládce. Vizuální stránku dostalo na starost studio Dream Quest Images, což byli po ILM nejproslulejší odborníci v té době (Total Recall jest důkazem). Právě díky nim máme možnost spatřit růžový puding v jeho nejroztodivnějších podobách nebo žracích momentech, kdy dospělého chlapa dokáže narvat i do odpadního potrubí. Nikdy nezapomenu na to, jak jsem si jako cucák pořídil za stovku originální videokazetu a nadšeně jsem jí pouštěl všem kamarádům. Pravda, tohle video-kouzlo se už lehce vytratilo, ale film každopádně stále patří do toho nejlepšího, co koncem 80. let vzniklo. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (16)

  • Natáčelo se v malém městečku Abbeville v Louisianě. (HellFire)
  • Režiséra Chucka Russella můžeme zahlédnout jako diváka v kině. (HellFire)
  • Šerif byl pojmenován po slavném hudebníku Herbu Gellerovi. (Chatterer)

Související novinky

Remake hororu Sliz má režiséra

Remake hororu Sliz má režiséra

09.01.2024

O předělávce kultovního hororového snímku The Blob z roku 1958 se mluví už nějaký ten pátek, ale i když s ní v minulosti byla spojována jména režisérů jako Rob Zombie nebo Simon West, dosud se tento… (více)

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (více)

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy… (více)

Reklama

Reklama