Zámek a klíč

• USA Locke & Key
USA, (2020–2022), 21 h 31 min (Minutáž: 34–57 min)

Předloha:

Joe Hill (komiks)

Kevin Alves, Thomas Mitchell Barnet, Coby Bird, Asha Ashanti, Laysla De Oliveira, Griffin Gluck, Eric Graise, Connor Jessup, Emilia Jones, Hallea Jones (více)

iXtr3m3

Mohlo to byť super. Námet bol zaujímavý, fantázii sa nemuseli klásť medze, casting nebol najhorší, ale... ALE to by nemohol byť NETFLIX NETFLIXOM a nenadrbať do toho LGBT, teen, genderideológiu, silenú rasovú rovnoprávnosť a neviem čo všetko, že sa zabudlo na to hlavné, jednotnú identitu, pútavejšie spracovanie, menej vaty a balastu a všeobecne sa jednoducho viac venovať samotnému námetu, ako tomu, ako natočiť niečo, čo bude mať v sebe všetko a tak to bude vlastne vhodné pre každého. Hovno. Mať z každého rožka troška, neznamená mať všetko, ale z každého len troška, takže slabšie tri hviezdy, ()

MartinezZ

Je to sice zajímavé a hezky to vypadá, ale ve výsledku jde jenom o nějakou divnou verzi Stranger Things, a na to, že to má dvě řady, tak je ten příběh neuvěřitelně zbytečně roztrhání a propletený nějakými vztahovými nesmysly. Ddalo se to dokoukat, ale už se to muselo proklikávat. No a pak jsem si všiml, že to má ještě třetí sérii. Dal jsem první díl, část 2. a vypnul, protože dávat to celé od začátku a koukat na to zase úplně od píky bych fakt psychicky nedal. Je to docela škoda, potenciál to melo. ()

Praxis

Začíná to slibně, hrátky s klíči baví, ale konec mě vyloženě nasral. Neurazilo, ale výrazně nenadchlo. Srovnání se Stranger Things vs. Letopisy Narnie na místě, ale protentokrát bych si vyloženě dal každý seriál/film zvlášť. Zkratkovité, uspěchané, a místy jsem měl pocit, že se chvílemi koukám na teen dramedy, abych za pár minut sledoval fantasy o klíčích. Bylo to zvláštní. Nejlíp hrál Bóďa, který postupem času dostával čím dál méně prostoru. Nina podivná, Tyler nesympatický, stejně tak jeho sestra Kinsley. Finta baví. Škoda, potenciál měly Klíče o mnoho větší, ale drtivě se vyčerpaly na začátku. Ke konci spíš nudily. 60% ()

Chrustyn

Po všech směrech absolutně nezajímavá fantasy, která se pokouší být dalšími Stranger Things. Film se pohybuje někde mezi fantasy s dětskými hrdiny, teen filmem pro mladé a mírným hororem. Bohužel prakticky nic zde nefunguje ani z poloviny a jakékoliv napětí nebo zajímavý děj by člověk pohledal. Po většinu času tak sledujeme hrdiny a jejich traumata z minulosti, což se dá chvilku vydržet ale ne 10 hodin. Hodnoceno na základě první série a vůbec si nedokážu představit, co by mohlo být v té další. Já to určitě zjišťovat nebudu. ()

gumbo

1. série: Začátek a objevování klíčů je super. Tady je vidět invence a hodnocení se blíží vrcholu. Postavy nejsou černobílé a psychologie každého je dobře rozkreslena. V druhé polovině se bohužel trochu vytrácí atmosféra neznáma a když jsou v posledních dílech doslovně vysvětlována všechna tajemství, z nichž většinu už divák odhalil o pár dílů dříve sám, je to trochu zbytečné. A konec už zavání kopírováním konce jakékoliv řady Stranger Things. I přesto je to nadprůměr a solidní 4hvězdičková zábava. 80% ()

• Komiksová předloha se odehrává ve městečku Lovecraft, pojmenovaném podle spisovatele H.P. Lovecrafta. V seriálové adaptaci chtěl autor komiksu i scénáře Joe Hill uctít dalšího svého oblíbeného hororového tvůrce, a tak se městečko jmenuje Matheson podle Richarda Mathesona. (D.Moore)
  • Natáčení probíhalo v Novém Skotsku v Kanadě, konkrétně v městečku Lunenburg, a v Ontariu (v Hamiltonu, na Humber College Lakeshore Campus v Etobicoke a v Torontu – včetně Cinespace Film Studios). (noelcoward73)