Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

lamps

Jak to, že je ten film tak málo známý? Vynikající parodie od tří nejpovolanějších a nejkultovnějších tvůrců, která sice nedosahuje kvalit "Střel" ani "Výstřelů", ale pořád je to záruka nepolevující a inteligentní zábavy. Příběh se strefuje do všeho a do všech s obdivuhodnou přesností a akční vygradování patří k těm vůbec nejlepším, jaké se kdy v daném žánru urodilo. V plné palbě mi brání pouze vědomí, že pustit si to třikrát, čtyřikrát, zážitek už na rozdíl od zmíněných žánrových příbuzných nebude tak markantní... ()

Kothy

Dost ujetá parodie s debutujícím Valem Kilmerem. Celé se to odehrává v jakémsi alternativním nacistickém Německu a vtipy se tu skutečně nešetří. Val tu vystupuje jako rocková hvězda Nick Rivers, která zde má zahrát. Zaplete se ale v místním odbojem, který se snaží tento režim svrhnout. Vtipné situace na sebe nechají dlouho čekat a Nick už pak mezi nimi jen skáče. Dost mi to připomnělo Žhavé výstřely. Líbila se mi podvodní scéna v baru. "Je to jak v nějakém špatném filmu." :D ()

Joe321

Vedle Žhavých výstřelů a Bláznivé střely nejlepší parodie. Val Kilmer je zde boží a zpívá chytlavý hity. Naprosto úžasná scéna pod vodou! Stará škola... -"Nick, I've tried everything: the embassy, the German government, the consulate. I even talked to the U.N. ambassador. It's no use, I just can't bring my wife to orgasm." ()

Mrkvič

Val Kilmer takhle mladý není Charlie Sheen nebo Leslie Neelsen, takže je těžší filmu podlehnout. Se vším tím zpíváním a chybějícím humorem plynoucím z grimas herců. Jenže je tu pořád spousta a spousta nápadů, které v dnešní době hodně moc zahřejí u srdíčka, když si vzpomenu na nějaké novodobé sračky, které dokáží jen zkopírovat scénu z hitu letošního léta s dodáním mizerného herce. Hlavně ke konci film graduje! ()

liquido26

V NDR je u moci politicko-vojenská síla silně připomínající nacisty (a také se tu mluví zásadně anglicky a jidiš) Nick Rivers je rocková hvězda silně připomínající Elvise a všichni členové odbojového hnutí v Německu jsou Francouzi se jmény jako Deja Vu, Croissant, Souffle nebo Avantgarde. Film se sice určitě odehrává v 80. letech (soudě podle zmínek o MASHi nebo prezidentu Carterovi), ale jeho atmosféra, auta a styl oblékání připomíná spíš USA 50. let. Celkově vzato zábava je to moc dobrá. Vtipných narážek na různé filmy je tu fakt plno (Modrá Laguna, Čaroděj ze země Oz, Frankensteinova nevěsta ...) a potěší i malinká rolička Petera Cushinga coby švédského majitele obchodu s knihami. (Celá scéna s ním je puštěna pozpátku :-)) ()

• Jediná svastika použitá ve filmu je ta na hodinách v Pizzahausu. (Baltazzar)
  • Písně přednášené Nickem Riversem skutečně zpíval jeho představitel Val Kilmer. Na soundtracku jsou uvedeny pod jménem filmové postavy (Nick Rivers). (Bakllazaan)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí