Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

Schobul

Britská komedie od tvůrců bláznivých střel. To musí stačit, a i kdyby ne, tak tohle rozhodně stojí za to vidět několikrát. Tolik zjevných a také dobře skrytých fórů se jen tak nevidí. Poprvé jsem brečel smíchy, podruhé už sice ne, ale zato jsem našel spoustu dalších nápadů. A vědeli jste, že ten Ford, který vybuchl po tom doteku opravdu existoval? Inženýři Fordu udělali chybu, když vývoj auta zkrátili na polovinu, a to mělo za následek, že ty Fordky ve skutečnosti měly několikanásobně větší šanci, že vybuchnou i po mírném nárazu. Vanu nádrže umístili totiž tak nešikovně blízko zadní části vozu, že stačilo málo, a auto vyletělo do vzduchu. ()

Ivoshek

Z tvorby Z-A-Z asi nejslabší kousek, který jsem měl možnost vidět. Oproti Airplane! a.s Hot Shots nebo Bláznivé střele je tu slabší ten nosný příběh. Co se týče gagů, něco funguje (třeba že v NDR nosí uniformy Wehrmachtu a SS, nebo hymna, ženský olympijský tým a spousta slovních hříček), něco už je spíš trapné. ()

predators

Bláznivých fórků je dost a je fakt, že některé jsou opravdu ujeté. Konkurent Bláznivé střele nebo Žhavým výstřelům, které jsou ale o poznání lepší. Pravděpodobně by pomohlo obsazení lepšího komika, než je V. Kilmer. Ale zpívat umí...:-) Zajímavosti: Natáční probíhalo 4 roky, 5 měsíců a 42 dní. Tolik času trvalo profesorovi vykopání tunelu v německém vězení. / Původně měla být scéna s krávou a nadrženým býkem vystřižena. Pak se ale dobrovolně nabídne představitel Neidžla. / Scéna ve vězení, kdy se Nick pokouší o útěk a objevuje se v různých částech místnosti, je jen trik. :-) 60% ()

choze

"JÁ VÍM. ZNÍ TO JAKO ZE ŠPATNÉHO FILMU." Raná ZAZ parodie na špionské filmy z druhé světové, střílející si ze všech možných filmových klišé (telefon v popředí byl boží) i řady konkrétních titulů (CASABLANCA, MODRÁ LAGUNA, VELKÝ ÚTĚK, ČARODĚJ ZE ZEMĚ OZ...) a s řadou filmařských vychytávek (scéna v knihkupectví natočená pozpátku nebo podvodní barová bitka). Obzvlášť mi uvízly jazykové hrátky jako kurz němčiny ("LAJNTUCHY A ŠNUPTYCHLY MÁŠ VE ŠPAJZU" ) a jména partyzánů odvozená z přejatých francouzských slov (Montáž, Etáž, Revanš, Croissant, Souffle, Avant Garde a Deja Vu). "LATRINO!" ()

jenik71

Vůbec první Kilmerův film a hned taková sranda. Užijete si tu spoustu legračních dialogů a scén. Dostala mě třeba ponorka, která přijede do vězení, přestřelka skrz okna nebo třeba trefná parodie na film Modrá laguna. Několik gagů se také odehrává nenápadně v pozadí záběrů. Viděl jsem tuhle komedii už několikrát a vždycky jsem objevil něco nového, co mi minule uniklo. Na maximální hodnocení to nestačí, ale rozhodně jsem se nasmál. ()

• Scéna v knihkupectví se zahrála, natočila a poté pustila pozpátku, aby se docílilo „unikátního“ zvuku dialogů. Pokud si scénu pustíte pozpátku, zjistíte, že všechny dialogy sedí přesně k titulkům až na název knihy, na kterou se ptá Hillary. Ta se jmenuje "Europe On 5 Quaaludes A Day." Celá scéna nebyla vůbec sestříhána a trvala 88 vteřin. (HellFire)
  • V cele Nicka Riverse můžete na zdi zřetelně vidět obrázek zpěvačky a herečky Cher, se kterou v té době Val Kilmer chodil. (HellFire)
  • Scéna, kde po lehoučkém ťukanci do zadního nárazníku vybuchne Ford Pinto, je reakcí na skandál, který se kolem tohoto typu rozpoutal v USA. Pinto nechvalně proslulo svou náchylností k roztržení nádrže a požáru právě při nárazu zezadu. Při nehodách tohoto typu v něm několik lidí uhořelo a Ford kvůli tomu čelil žalobě. (Stejšn)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí