Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

Schobul

Britská komedie od tvůrců bláznivých střel. To musí stačit, a i kdyby ne, tak tohle rozhodně stojí za to vidět několikrát. Tolik zjevných a také dobře skrytých fórů se jen tak nevidí. Poprvé jsem brečel smíchy, podruhé už sice ne, ale zato jsem našel spoustu dalších nápadů. A vědeli jste, že ten Ford, který vybuchl po tom doteku opravdu existoval? Inženýři Fordu udělali chybu, když vývoj auta zkrátili na polovinu, a to mělo za následek, že ty Fordky ve skutečnosti měly několikanásobně větší šanci, že vybuchnou i po mírném nárazu. Vanu nádrže umístili totiž tak nešikovně blízko zadní části vozu, že stačilo málo, a auto vyletělo do vzduchu. ()

dopitak

Typické. Hodně kolegů tu vzpomíná a srovnává s Bláznivou střelou (event. více díly) či/a Žhavými výstřely (event. více díly). Na jedno se však bohužel zapomíná, Top Secret! tu bylo dřív a proto vzpomínané mladší filmy můžeme s trochou přísnosti považovat za přinejmenším ovlivněné.____ U Top Secret! jsem se výborně bavil, což u parodie znamená vždy trefu do černého. ()

Joe321

Vedle Žhavých výstřelů a Bláznivé střely nejlepší parodie. Val Kilmer je zde boží a zpívá chytlavý hity. Naprosto úžasná scéna pod vodou! Stará škola... -"Nick, I've tried everything: the embassy, the German government, the consulate. I even talked to the U.N. ambassador. It's no use, I just can't bring my wife to orgasm." ()

nascendi

Pre mňa sú vrcholom žánru Horúce strely. Prísne tajné ostalo na pol ceste k nim. Bol tam dostatočný počet gagov i odkazov na rôzne filmy, niektoré výborné, iné sotva postrehnuteľné. Problém bol v tom, že to všetko bolo pomiešané a nešlo to vôbec dohromady. Navyše nie som presvedčený o tom, že Val Kilmer je vhodný na úlohu, ktorú stvárňoval. Nie je to zďaleka zábava, ktorú by som odsudzoval alebo znevažoval, ale ... mohlo to byť lepšie. ()

jedna_vrana

Martin: „Skúsil som všetko: veľvyslanectvo, nemeckú vládu, konzulát. Hovoril som dokonca s veľvyslancom OSN. Nemá to zmysel, jednoducho nedokážem priviesť svoju ženu k orgazmu.“ Film, aké sme v 80-tych tokoch milovali. Zábava, založená na vtipných hláškach a ešte vtipnejších situáciách, až ich divákovo oko na prvý pokus nedokáže všetky poňať. Mnoho politických narážok. Mladučký Val Kilmer sa svojej úlohy chopil dobre. A možno sa k nemu ešte niekedy, zase o dvadsať rokov vrátim. Ak nezabudnem. Medzitým sa musím zoznámiť s dielami veľkých mysliteľov - Karla Marxa, Lenina, L. Rona Hubbarda, Freddieho Lakera. ()

• Záběry ze surfování byly pořízeny na pláži Holywell ve Velké Británii. (HellFire)
  • Písně přednášené Nickem Riversem skutečně zpíval jeho představitel Val Kilmer. Na soundtracku jsou uvedeny pod jménem filmové postavy (Nick Rivers). (Bakllazaan)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí