Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

Thomick

Tak, a mám komplet zhlédnuté všechny filmové skvosty z dílny ZAZ (ještě zbývá seriálový Police Squad). Škoda že tihle tři spolu už asi nic nevytvoří, věčná škoda. Jejich studnice nápadů se totiž zdá být bezednou. Nápady jako tady pizza, piškvorky, holínky nebo tunel - na něco podobného už nikdy nikdo nemůže přijít, to mi neříkejte! Pro mě spolu s dvojkou Žhavých výstřelů král svého žánru. :) ()

Martrix

Tohle je špatný. Jako kdyby se tvůrci vytřískali z nápadů u Připoutejte se, prosím! Nejenže, tématicky je to paskvil proložený písničkami, které mi vůbec nesednou, ale navíc mnoho pokusů o humor, vyzní do ztracena. Velký útěk to obchází obloukem, takže ani není zřejmé, co tvůrci parodují. Ano, střílí si i z fenoménu pobláznění mladých rock and rollem... ale to moc nefunguje. První víc než hodinu, jsou pokusy o humor podivně těžkopádné a dost často mimo mísu. Závěr je už lepší, ale přesto je to jedna z nejslabších horších parodií, jaké jsem viděl. Takový film pobaví snad jen tehdy, když jste dlouho nic humorného neviděli. Ve srovnání s jinými filmy Zuckerů, Přísně tajné, zaostává. ()

nascendi

Pre mňa sú vrcholom žánru Horúce strely. Prísne tajné ostalo na pol ceste k nim. Bol tam dostatočný počet gagov i odkazov na rôzne filmy, niektoré výborné, iné sotva postrehnuteľné. Problém bol v tom, že to všetko bolo pomiešané a nešlo to vôbec dohromady. Navyše nie som presvedčený o tom, že Val Kilmer je vhodný na úlohu, ktorú stvárňoval. Nie je to zďaleka zábava, ktorú by som odsudzoval alebo znevažoval, ale ... mohlo to byť lepšie. ()

dopitak

Typické. Hodně kolegů tu vzpomíná a srovnává s Bláznivou střelou (event. více díly) či/a Žhavými výstřely (event. více díly). Na jedno se však bohužel zapomíná, Top Secret! tu bylo dřív a proto vzpomínané mladší filmy můžeme s trochou přísnosti považovat za přinejmenším ovlivněné.____ U Top Secret! jsem se výborně bavil, což u parodie znamená vždy trefu do černého. ()

Campbell

Celkem obstojná parodie ale bohužel jsem dříve viděl ty lepší jako Žhavé výstřely či Připoutejte se prosím! Takže tohle u mě padlo do podprůměru a to především díky strašně nevtipným hudbením číslům které měly celý film táhnout, mě spíše zklamaly. Humor je sice jednoduchej(zbran co podpírala strom mě dostala) ale o to více zábavnej, rozbíjení oken, či plížení bylo dokonalý a při tom strašně jednoduchý. Líbilo se mi jak to bouralo to klišé. A Kilmer je sympaťák. Ale jak jsem řekl film má i tak plno nedostatků. Takže za mě 3*. ()

• Hillary (Lucy Gutteridge) se dívá z balkónu a vidí na ulici pod sebou běhat křečka a myš. Filmařům posloužil model ulice použitý ve snímku Superman (1978). (Bakllazaan)
  • Při slavnostním přijetí Nicka (Val Kilmer) a dalších hostů u starosty Berlína vlají po obou stranách vlajky západního, nikoli východního Německa. (Robbi)
  • Když Nick (Val Kilmer) se svým společníkem odjíždí z kontrolního stanoviště vlaku, říká hlas v pozadí "Der Zug der jetzt auf Gleis 3 steht.... hat uns alle überrascht!" což znamená "Vlak stojící na koleji tři… nás všechny překvapil!" (HellFire)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí