Parta ne zrovna úspěšných broadwayských herců rozvíří poklidný život městečka v Indianě, když se zastane studentky, která chce jenom vyrazit na ples se svojí přítelkyní. (Netflix)

Mr.Dogman

Asi hodne lidi tady nechape, ze ten film se snazi byt satirou o coastalni elite a jejich vnucovani liberanich idealu do casti Ameriky, ktera je vidi jen jako progresivni blaboly. Ale ten duvod, proc si ten film zaslouzi jen dve hvezdicky, je spise diky tomu, ze James Corden je naprosta karikatura gayu a dela vice skody, nez dobra pro LGBTQ komunitu. ()

silentname

"The Prom" síce je americký muzikálový gýč, a má príbeh tak mimo realitu, že rozoberať to ani nemá zmysel. Alebo to tvrdenie poupravím. Nehovorím, že to čo sa tu udeje je nereálne. Ale záver filmu je ako vystrihnutý z americkej príručky, ktorá hovorí ako všetko potrebuje svoj magický happyend a ako sa postavy zázračne a jednoducho zmenia. Takže už len v tom je film mimo realitu. Na druhú stranu ale nemôžem povedať, že by som v tomto smere očakával niečo iné. Je to moderný americký muzikál. A príde to samozrejme s veľmi zjednodušeným príbehom a absolútnou teatrálnosťou. To k tomu proste patrí. A kvôli tomu sa na to občas asi všetci pozeráme. Ale uznávam, gýčovitosť je tu skutočne na vysokom leveli. Film si však u mňa zaslúži kritiku z trošku inej strany. Úprimne som po dopozeraní zhodnotil, že nechápem akú rolu tu má postava Nicole Kidman. Dalo sa ju jednoducho vytiahnuť z filmu a dokopy by sa nezmenilo absolútne nič. Je mi jasné, že mať vo filme meno ako Nicole Kidman film urobí na pohľad zaujímavejším, ale keď dokopy má absolútne zbytočnú rolu, ostane človek na konci iba sklamaný. No a teraz poďme na to ostatné. Hudobné čísla sú podľa mňa zvládnuté dobre. Tie tanečné čísla vyzerajú skvele a rozhodne do nich išla veľká dávka energie. To musím filmu uznať. Spevy pravdepodobne boli trošku upravované, aby tam neboli nejaké falošné tóny, ale znie to počúvateľne. Príbeh je síce veľmi jednoduchý a chýba mu realistickosť, ale to mi v tomto smere nevadí, lebo som to od neho ani neočakával. Ak máte radi filmové muzikály, tak si to podľa mňa užijete. Možno budete miestami z tej gýčovitosti a teatrálnosti otrávený, ale s tým nič nespravíme. Hodnotenie: B- ()

Arsenal83 odpad!

Ten tag lesby alebo gay už môžu dávať asi pomaly ku každému filmu. Stalo sa to normou a v poslednom čase snáď dve tretiny filmov musia obsahovať takýto prvok. Všade sa šíri heterofóbia. Chcete si pozrieť normálny rodinný film alebo drámu? Zabudnite, to musíte pátrať niekde na Hallmarku či Barrandove, úrovňou síce veľmi nízke, ale aspoň mám istotu, že tam nebude 72 pohlaví. Tento film opäť tá istá tlačenka, samý buzík, samá lesba a ostatní ich oslavujú. Stane sa heterosexualita a normálnosť už hanbou? Normálnosť vidím aj v tom, že svoju sexualitu nepretláčam navonok, pretože to nie je čo ma určuje ako osobnosť. Úchylovia to ale vidia inak. ()

M.i.k.e

Ryan Murphy posunul svojí woke barevnost na nový level,ale nemůžu říct,že bych se vyloženě nudil.Ba naopak,pokud bych Prom nebral jako LGBTQ agitku,ale jako lehčí satiru na svět celebrit,které jakože pomáhají tam kde o ně nikdo nestojí a důležité jsou spíš PR body než to,zda opravdu někomu/něčemu pomohou,pak je Prom dokonce velmi dobrý.Tak jako tak sem od Murphyho dostal to co sem čekal a upřímně nechápu ty překvapené rozhořčené komentáře u některých jedinců.Pokud sem homofob tak proč bych se proboha měl trestat víc jak dvě hodiny dlouhým muzikálem u kterého je dopředu jasné,že prostě bude gay.Hodně gay...60% ()

Lacike

Páčila sa mi tá jemná kritika hlúpych hviezd, ktoré riešia svetové len aby si vylepšili renomé. Hlavná zápletka je tuctová a snáď je v dnešnej dobe už zbytočná takáto osveta. Bohužiaľ ale akonáhle sa tam začalo spievať tak som trpel jak sviňa. Objektívne neviem posúdiť jak kvalitné alebo nekvalitné sú hudobné výstupy. Pre mňa je to nonstop peklo. akže výsledok je mňa mňa akotak priemer. Keby to natočili ako normálnu komédiu, tak by ma to bavilo viac. Murphy by sa asi mal radšej držať seriálov. 5/10. ()

• Barry (James Corden) v jedné scéně říká, že Dee Dee (Meryl Streep) si již tak svou pošramocenou image poškodila svým hysterickým výstupem v divadle Longacre. Právě v tomto divadle si odbyla originální broadwayská produkce muzikálu „The Prom“ svou premiéru a hrála se zde až do derniéry. (jezurka42)
  • Postavy Emminy babičky (Mary Kay Place) a Barryho matky (Tracey Ullman) byly napsány pro filmovou verzi. V původní Broadwayské hře se ani jedna nevyskytuje. (Streeper)
  • V jedné scéně si Barry (James Corden) stěžuje, že ještě nedokázal získat jedinou cenu Tony (nejvýznamnější divadelní cena), a že je unavený z neustálého nezdaru. James Corden, představitel Barryho, je přitom jediným z ansámblu, který ve skutečnosti cenu Tony vyhrál. (jezurka42)

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos… (více)