Rozkoš

(festivalový název)
  • Švédsko Pleasure (více)

Ve Švédsku se jmenovala Linnea, teď je její umělecké jméno Bella Cherry. V devatenácti letech opustila rodné městečko a přestěhovala se do Los Angeles, aby dobyla svět zábavy pro dospělé. Pro to, aby se stala tou nejzářnější pornohvězdou, je připravena udělat cokoliv. Těžší než BDSM natáčení se ale nakonec ukazuje souboj s producenty a otázka, zda je vůbec možné v tak specifickém prostředí navázat přátelství… Švédská režisérka Ninja Thyberg nahlíží za pomyslnou oponu stejnou měrou tabuizovaného i mytizovaného světa a nakládá s ním natolik přirozeně, že všechny předsudky postupně mizí a zůstává jen úžas nad tím, že se jedná o zábavní průmysl stejný jako každý jiný. (MFF Karlovy Vary)

NiWi

Velmi přesný a realistický náhled do světa pornoprůmyslu, na dřeň explicitní (film zobrazuje reálné natáčení porna, takže údy všech barev a prsy všech velikostí se to jen hemží), a s mnohy tabuizovaným tématem jednajícím naprosto bezostyšně jako s zcela běžnou zábavou. Ninja Thyberg se rozhodla ve svém prvním celovečerním filmu poodkrýt svět, který si většina z nás idealizuje. Bohužel Pleasure nenabízí žádný výrazný přesah ani nedokáže nijak šokovat. Ve výsledku nedokáže ani bořit ona tabu i přesto, že se snaží být extrémně realistický a ukázat, jak za lechtivou, a na první pohled příjemnou zábavou, leží pouze nehezká a tvrdá realita plná ponížení. Snímek nabízí příběh ambiciózní avšak naivní mladé dívky, která překonává sama sebe aby si splnila svoje sny, a zde funguje docela slušně. Velký respekt Sofii Kappel za její první roli, která je nadmíru explicitní, a zažívá si v ní všechno možné fyzické i psychické zacházení. Pleasure zkrátka působí jako film, který má divákovi ukázat jak doopravdy dokáže být toto odvětví zábavního průmyslu náročné po všech stránkách, ovšem pro mě osobně to nedělá to nijak zajímavě ani objevně. 6/10 ()

Dr.film

Předvídatelné a nudné. Pozorovat sto minut ctižádostivost mladé herečky, která začne narážet na vrtochy producentů je brzy nezajímavé a záchranu nepřináší ani pomyslný vrchol kariéry prostřednictvím dvojitého análu. Film je spíše neodvážný a banální jednání postav přivádí diváka až k hranici otupělosti. Mám pocit, že experimentátor Gaspar Noé, by podobné téma posunul na zcela jiný level. ()

Aljak

Waw, tak tomuto sa povie cieľavedomosť :D Alebo že by "manuál, ako preraziť v porno biznise"? Každopádne, veľmi zaujímavý a originálny film zo zákulisia pornografie. Páčila sa mi na tom taká autenticita, ktorá bola do toho celého príbehu Belly vložená. Aj keď príbeh ako taký nebol pre mňa nejako obzvlášť sympatický a z niektorých scénok mi nebolo zrovna príjemne, no celkovo to bolo rozhodne zaujímavé. Ešte som akosi stále nepochopil, ako môže niekoho BDSM a podobné praktiky vzrušovať, však to je maximálne nechutné a nevkusné. Ale čo už, koľko ľudí, toľko chutí. Sofia Kappel si určite zaslúži uznanie, za odvahu. 3* ()

Flego

Zaujímavý pohľad do pornopriemyslu z pohľadu mladej adeptky. Skoro to vyzerá na PR pre mladé dievčiny, našťastie celkové vyznenie filmu je zdrvujúce, takže nejde o žiadnu pornografickú agitku. Festivalový produkt mal slušnú priazeň v médiach, je to však len odvážnou témou. Chýbalo tomu silnejšie uchopenie hlavnej predstaviteľky, mnohé zostalo len na povrchu. ()

Morholt

Pořád nějak nevim, co by mě mělo šokovat. Tenhle film sice dává nahlédnout za oponu pornobranže, ale z mého pohledu je to spíš light verze. Herečka tady totiž vždy může říct ne. Nic jí nelimituje, pokud nepočítám její touhu dostat se do první ligy. Mohla zůstat doma a zvolit úplně jiný zpúsob obživy, ale ona se rozhodla prorazit v nejdrsnějším odvětví filmového průmyslu a teď brečí, že si to představovala jinak. Už z tohoto důvodu jí nedokážu litovat nebo s ní soucítit. Celkově je to dobře natočená a dobře zahraná sonda, která ale hlouběji osloví snad jen někoho, kdo je pornem nedotčený. A to je sakra malý okruh diváctva. 50% ()

• Sofia Kappel a Ninja Thyberg spolupracovali na vývoji úlohy Belly Cherry. Thybergová napísala pôvodný scenár s očakávaním, že postava Belly bude prispôsobená tak, aby vyhovovala herečke, ktorá ju bude hrať. (m.a.t.o.)
  • V rámci získávání informací na dané téma žila režisérka Ninja Thyberg v podobném domě pro modelky a herečky, ve kterém žije i ústřední postava. (NiWi)
  • Ninja Thyberg sa na film pripravovala niekoľko rokov. Snažila sa čo najviac pochopiť dynamiku a realitu pornografického priemyslu. Strávila čas s ľuďmi z tohto priemyslu a dokonca natáčala v skutočných pornografických štúdiách. (m.a.t.o.)