Rozkoš

(festivalový název)
  • Švédsko Pleasure (více)

Ve Švédsku se jmenovala Linnea, teď je její umělecké jméno Bella Cherry. V devatenácti letech opustila rodné městečko a přestěhovala se do Los Angeles, aby dobyla svět zábavy pro dospělé. Pro to, aby se stala tou nejzářnější pornohvězdou, je připravena udělat cokoliv. Těžší než BDSM natáčení se ale nakonec ukazuje souboj s producenty a otázka, zda je vůbec možné v tak specifickém prostředí navázat přátelství… Švédská režisérka Ninja Thyberg nahlíží za pomyslnou oponu stejnou měrou tabuizovaného i mytizovaného světa a nakládá s ním natolik přirozeně, že všechny předsudky postupně mizí a zůstává jen úžas nad tím, že se jedná o zábavní průmysl stejný jako každý jiný. (MFF Karlovy Vary)

Goldbeater

Když si u Rozkoše odmyslíme zvolené prostředí, které nabízí pro někoho možná neokoukané praktiky a svérázné charaktery, jde vlastně o šablonovitý snímek o člověku s ostrými lokty a jeho cestě na pomyslný vrchol, kam se chce dostat za každou cenu. Téma co jsme viděli už tolikrát. Vše zde přichází bez větších překvapení a ve finále vlastně ani nekončí žádnou pointou. Jako nahlédnutí pod pokličku pornoprůmyslu je to zajímavé, ale k uspokojivému filmovému příběhu tu ještě něco chybí. [KVIFF 2021] ()

Garson

Začátek pomalý rozjezd,ale hned jak přijede Bella Cherry do Los Angeles žádat o "práci" tak to dostane takový holčičí náboj jako pařby,večírky,narážky s kámoškama a samozřejmě tvrdé natáčení filmů pro dospělé.Obdivoval jsem tu pohlednou blondýnku s malým poprsím která si nezvolila slušnou cestu za výdělkem jako třeba švédská hudební skupina ABBA,ale vzala to rovnou střemhlav směr postel,gauč a podlaha.Pro takové holky je dost těžké prosadit se v této branži,protože to není jako někde jinde kde dívka přijde na "ústní" zkoušku a uspěje bez větších překážek,zde je to jiné,v této profesi když bude chtít uspokojit tímto způsobem třeba producenta pornofilmů a vydobýt si lepší pozici tak ho také může urazit,že na něho zkouší uplatnit tak "všední" věc a proto musí spoléhat více na svojí osobnost a být prostě vidět.Sofia Kappel to zahrála dokonale a ukázala jaké to je nechat si líbit ponižující praktiky,jaké to je nechat stát kamarádky za dveřmi kvůli kariérnímu postupu.Když porovnám filmy jako LOVELACE:PRAVDIVÁ ZPOVĚĎ KRÁLOVNY PORNA,MES CHERÉS ÉTUDES A ROZKOŠ tak tento film byl jednoznačně NEJambicióznější svým obsahem. ()

InJo

Hodně penetrační záležitost. Tak trochu novodobé Showgirls, akorát svět luxusního striptýzu byl nahrazen točením hard porna. Chvílemi až překvapivě fyzicky nepříjemné (bití, dvojitej anál). Divákovu nebohou duši přesto asi nejvíce rozm*dá dilema, zda jsou víc ke zvracení některé aspekty a oblasti pornoprůmyslu, nebo amorálnost jedinců, kteří jsou pro vlastní úspěch schopni téměř všeho. I na dnešní poměry velmi odvážná věc. 80 % ()

JFL

Řemeslně perfektně natočený festivalový produkt, který se zaštituje frázemi jako "ženská perspektiva mužského průmyslu", "vyvolává debatu", "provokativně autentické", "obsahuje znepokojivé scény" atd. Ale při tom jen divákům servíruje moralitu, která k tématu iluzornosti hvězdné kariéry v pornu neříká nic nového. A tak sice poutavě, ale předvídatelně mapuje kariérní sestupný vzestup hlavní hrdinky, jejíž cesta k pofidérní domnělé slávě vede přes stále větší sebedegradaci a ztrátu vlastní hodnoty. Paradoxně možná nejzajímavější otázkou, kterou film nepřímo vyvolá, může být, proč porno nejen že schematičnost a stereotypy využívá ve svých vyprávěních, ale také je vyvolává coby průmysl a masomlejn lidských těl a identit. ---  Zvlášť je potřeba ocenit zážitkový přínos festivalu, kdy vylézt po filmu z Thermalu a ocitnout se mezi vystajlovanými dívkami na vysokých jehlách a nařvanými nabíječi v okolí Becherbaru dodávalo projekci 4DX rozměr. ()

Sarkastic

„Nemáš sledující, nemáš fanoušky, nemáš nic. Jsem rád, že jsi zavolala, ale my hledáme holky, co vyčnívají z davu a upřímně si myslím, že to ty nejsi.“ I když z mé strany nebyla před projekcí nějaká vysoká očekávání (možná spíš naopak), těšil jsem se na tu slibovanou deziluzi hlavní hrdinky spolu s evropským, a především režisérčiným ženským pohledem na danou problematiku. A sice nemám srovnání s jinými snímky odkrývající pozadí zobrazované „branže“, ale Rozkoš mi to myslím shrnula docela dobře a ani k tomu nemusela být nutně nějak zvlášť explicitní (vlastně ani nebyla). Stejně tak to bylo s hlavní hrdinkou, od úvodní pasové kontroly („Práce nebo zábava?“ - „Zábava.“) přes přitvrzování, zklamávání, chuť to vzdát až po konec, resp. tu „sladkou pomstu“, která mu předcházela (správně napojený divák si ji mohl „užít“ společně s Bellou, ehm). Bude zajímavé sledovat, zda se oceněním ověnčená Kappel prosadí i v dalších filmech. Hodnocení vidím na lepší průměr, očekávaný vývoj stejně jako závěr snímek docela dost sráží. ()

• Posledný film pornoherca Billa Baileyho (Adam). Premiéru mal takmer dva roky po jeho predčasnej smrti spôsobenej pádom z hotelového balkóna v Mexico City. (m.a.t.o.)
  • Lucy Hart (Caesar) nakrútila svoje scény dva roky predtým, než sa z nej stala transrodová osoba. V titulkoch je uvedená ako Lance Hart, jej meno pred zmenou. (m.a.t.o.)
  • Natáčanie trvalo 25 filmovacích dní a prebiehalo od septembra do októbra 2018, primárne v Los Angeles. Niektoré scény sa natáčali v Las Vegas, pretáčky sa dorábali o rok neskôr vo Švédsku. (m.a.t.o.)