Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Desetiletá Maruška Pechfóglová čte ve škole práci o tom, jak byla se třídou na exkurzi v barrandovských ateliérech a setkala se s opravdovým černokněžníkem. V ateliérech se právě natáčí pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký a Maruščin starší bratr Jaromil je asistent režie. Slíbí sestřičce, že umožní třídě exkurzi, a tak se děti vydají pod vedením učitelky Vyčichlové na Barrandov. Už svým příchodem však způsobí zmatek. Mezitím se režisér pokouší najít představitele černokněžníka. Když vztekle trhá nepovedený černokněžnický kostým, rozhodne se zasáhnout skutečný černokněžník, kterému se režisérovo chování pranic nelíbí. Dostane se do ateliérů, přečte si scénář a cítí se dotčen, neboť jeho stav je v pohádce notně zesměšněn. Rozhodne se tedy natáčení překazit. Jenže je šíleně zapomnětlivý, a tak musí nosit na krku magickou kouli, která mu neustále připomíná potřebná zaříkadla. I přes tuto pomůcku způsobí jeho zapomnětlivost v ateliérech zmatek. Situaci ještě zhorší Maruška se spolužáky, kteří se několikrát magické koule zmocní. (TV Nova)

(více)

Recenze (119)

Nonna 

všechny recenze uživatele

Zvláštní netypická nepohádka založená na celkem dobrém a vtipném nápadu a skvělém hereckém výkonu Karla Heřmánka v hlavní roli. Ovšem na okamžitý odstřel je Uršula Kluková v roli učitelky. Nemohu si pomoci, mně ta její role vůbec nepřipadne vtipná. Další extra blbá a trapná učitelka v českém filmu pro děti. Nevím, kde to ti scénáristé brali, ale mě nikdo takhle nesnesitelný s kokrhelem a mašlí na hlavě neučil. Co se kulis týče, film musel být velmi levně natočen, protože filmaři prakticky využili všeho, co v ateliérech natrefili z jiných pohádek. Je to až takové zmateně neumětelské. ()

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Jednoznačně určeno dětem. Efekty silně prapodivné, netvor spíše přihlouplý, než strašidelný, ale zase uznávám dobu vzniku filmu a že nebylo třeba děti zbytečně děsit. Občas dobré gagy, ale pak již jen víceméně nuda. Přesto se snímku podařilo vyvarovat hluchých míst, jimiž se podobné filmy jen hemží. Snímek těžko hodnotit, vzhledem k žánru a doby vzniku, takže, Průměrný snímek, snad vhodný na jedno očíhnutí i pro dospělé. Nova3108088905/9135 ()

Reklama

Peytl 

všechny recenze uživatele

Za Heřmánovo Hjé !!! bych dal snad i čtvrtou pizdu, ale v souboji hlasů prohrává s Uršulou, což je pochopeytelné, neboť hlas vichřice podoba je jen jeden. Dokáže si někdo s lehce deviantní fantazií představit Uršulin erotický hlas pronášet, šukej mě tvrdě ??? No, mně se jen tak nepostaví, inu, ne každá pohádka má dobrý konečník. ()

Maurice

všechny recenze uživatele

Nemůžu hodnotit. Spadla železná opona a s ní i pár pravidel. Kam spadnul Hynek Bočan? Nápad dobrý, ale je to pro děti, nebo dospívající? Je to svým způsobem asi nějaký experiment. Filmové prostředí srandovní, ale narozdíl od Trháku málo komorní a moc pompézní. Nejhorší příšerou ve filmu je se vším respektem Uršula Kluková. Ta když začne mluvit, zacpávám si uši a reflexně zavírám oči. ()

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Moderní pohádka o roztržitém černokněžníkovi, která má vynikající námět, jenže zůstalo jen u potencionálu, a tak se z toho stala jen lehce nadprůměrná pohádka. Důvodem jsou ty pokusy o crazy komedii na začátku filmu, kdy natáčeli Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého. A hlavně ty věci s natáčením filmu nevypadaly věrohodně. Za to Heřmánek v roli černokněžníka to všezachraňuje. Ať již na začátku, kdy se převtěluje do rytíře nebo chodí v obleku pionýra ve starých tramvajích. Vrcholem je jeho působení, kdy se přidá k filmu. Škoda jen, že v závěru už bez čarovné koule se z něj stal až moc zapomětlivý čaroděj. A ta obluda na konci mi hodně připomínala tu příšeru z filmu MONSTRUM Z GALAXIE ARKANA. Dobrej byl i ten mladej asistent režiséra, který neustále všude rozlíval kafe. [3875. hodnocení, 107. komentář, 48%] ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • Film vznikl náhodou. Studio Barrandov připravilo náročné kulisy pro kanadského producenta, který v Praze natáčet film. K filmování však nakonec nedošlo, a tak ředitel studia nařídil využít dekorace pro film. Scénář tak musel vzniknout narychlo. (Zdroj: Rozmarná léta filmu) (M.B)
  • V 31. minutě postava Zdeňka Srstky rozbije režisérovi (Petr Nárožný) brýle. Hned v následujícím záběru jsou však brýle opět v pořádku. (Haniczka)
  • Zřícenina hradu v úvodu filmu je ve skutečnosti hrad Rabí. (jexik)

Reklama

Reklama