Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Desetiletá Maruška Pechfóglová čte ve škole práci o tom, jak byla se třídou na exkurzi v barrandovských ateliérech a setkala se s opravdovým černokněžníkem. V ateliérech se právě natáčí pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký a Maruščin starší bratr Jaromil je asistent režie. Slíbí sestřičce, že umožní třídě exkurzi, a tak se děti vydají pod vedením učitelky Vyčichlové na Barrandov. Už svým příchodem však způsobí zmatek. Mezitím se režisér pokouší najít představitele černokněžníka. Když vztekle trhá nepovedený černokněžnický kostým, rozhodne se zasáhnout skutečný černokněžník, kterému se režisérovo chování pranic nelíbí. Dostane se do ateliérů, přečte si scénář a cítí se dotčen, neboť jeho stav je v pohádce notně zesměšněn. Rozhodne se tedy natáčení překazit. Jenže je šíleně zapomnětlivý, a tak musí nosit na krku magickou kouli, která mu neustále připomíná potřebná zaříkadla. I přes tuto pomůcku způsobí jeho zapomnětlivost v ateliérech zmatek. Situaci ještě zhorší Maruška se spolužáky, kteří se několikrát magické koule zmocní. (TV Nova)

(více)

Recenze (119)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

I v zajímavostech se píše, že scénář vznikl narychlo a nečekaně. A je to bohužel vidět. Je to taková rychlokvaška. Střihové záběry, kdy Maruška vypráví a učitelka ji okřikne se mísí s několika málo vtipnými gagy či poznámkami. A do toho občas zasáhne trocha té nezáživnosti. A nemusím být ani moc zapomnětlivý, abych na tuhle pohádkovou komedii docela rychle zapomněl. ()

krabatt76 

všechny recenze uživatele

"Děti...Herodes měl pravdu ! Podřezat vám krky ! Všem !!! " Smůla této pohádky je spíš v čase uvedení do kin,než v její kvalitě.V roce 1990 lidi žili jinými starostmi a zábava šla asi trochu stranou.Mě osobně se toto dílko docela líbí.Je to pro mne takové malé kouknutí za kameru a myslím si ,že spousta herců si zde "vyřídila" účty s různými režiséry,asistenty,kostyméry,vrátnými ap. Miluju scénu ve které Karel Heřmánek podepisuje propiskou smlouvu : "To je brk?...Prosim? To nepíše,nebo... ? Píše....." :-)))))) ()

Reklama

Nach 

všechny recenze uživatele

Jen díky Karlu Heřmánkovi průměrný film, který tuto blbinu povyšuje na vyšší úroveň, která sice není ani tak valná, ale rozhodně je koukatelná. Jedna z těch mírně lepších pohádek, které se po roce 1989 v samém závěru 20. století u nás urodily. A pro ty co mají rádi filmy, bude jistě přijatelné i prostředí ala film ve filmu. 65% ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Jenom kvůli Karlovi, kterého bych snad zvládl i v tříhodinovém operním představení Janáčkova divadla. Pobaví i režisér Nárožný, kameraman Skamene a noční hlídač Homer Bedrna. Jinak je to ale kapitální bejkárna (ve které se kupodivu mluví dost sprostě), z které si budete pamatovat leda tak černokněžníkova zaklínadla "hyjé". ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Ono to asi mělo být vtipné, mělo nás to provést tehdejšími barrandovskými ateliéry a ještě ukázat práci trikařů a maskérů. Proč ne, kdyby se k tomu přidal nějaký schopnější příběh, a ne jen historka, jež by jinak byla odbyta v televizní pohádce za 45 minut? Také kamera a střih se moc nesnaží, často je zmatené, co se v obraze právě děje. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • Zřícenina hradu v úvodu filmu je ve skutečnosti hrad Rabí. (jexik)
  • V 31. minutě postava Zdeňka Srstky rozbije režisérovi (Petr Nárožný) brýle. Hned v následujícím záběru jsou však brýle opět v pořádku. (Haniczka)
  • Film vznikl náhodou. Studio Barrandov připravilo náročné kulisy pro kanadského producenta, který v Praze natáčet film. K filmování však nakonec nedošlo, a tak ředitel studia nařídil využít dekorace pro film. Scénář tak musel vzniknout narychlo. (Zdroj: Rozmarná léta filmu) (M.B)

Reklama

Reklama