Reklama

Reklama

King Kong

  • USA King Kong
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Měl to být osmý div světa. Ale utrhl se z řetězů. Slavné filmové monstrum, obří opičí samec King Kong, vzbuzuje úžas filmových diváků už od roku 1933. Právě první verze jeho příběhu se stala nezapomenutelnou legendou, a to navzdory dvěma velkorozpočtovým remakům z let 1976 a 2005. Film vypráví příběh režiséra Carla Denhama, který se najatou lodí vydá na tajuplný ostrov, aby tam s nic netušící herečkou Ann Darrowovou natočil dobrodružný příběh na motivy pohádky Kráska a zvíře. V ostrovní džungli se totiž nacházejí desítky prehistorických tvorů. Mezi nimi i obří gorila, zvaná Kong. Domorodci, kteří drží zvířata za obrovskou starobylou zdí, herečku unesou a obětují ji Kongovi. Štáb ji však z opičákových spárů po dlouhém boji zachrání. Podaří se mu dokonce Konga omámit a převézt do New Yorku. Tam však začíná druhá část strhujícího dramatu: Denhamova nová atrakce se totiž utrhne z řetězů a rozpoutá v ulicích peklo... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (281)

Lima 

všechny recenze uživatele

Pravděpodobně ten největší monster-movie, jaký kdy byl natočen. Klasika, která patří do dnes již zapomenutého LOST WORLD žánru, který byl v době světové ekonomické krize nesmírně oblíbený a který byl popularizován filmovými přepisy románu A.C.Doyla, E.R. Burroughse, J.Vernea atd. Tyhle filmy měly jedno společné - pevně ohraničené území s prehistorickými zvířaty, nebo téměř zaniklými civilizacemi. Ve 20.a 30.letech se tyhle filmy točily jak na běžícím pásu, byly plné trikových sekvencí a King Kong byl jejich král. Ve své době to byl vskutku technický zázrak, jehož některé trikové scény dodnes vypadají skvěle. První dvě třetiny jde vpodstatě o takový Jurský park na malém ostrově uprostřed Pacifiku, s mnoha pravěkými ještěry, mezi které se jakoby nedopatřením přimotal přerostlý lidoop z dob mnohem pozdějších. Když pominu takové lapsusy dané dobou, jakože z neškodného býložravce brontosaura udělali tvůrci filmu krvežíznivou bestii, nemohu nevzpomenout takové lahůdky, jako byl třeba souboj King Konga s tyranosaurem, dokonalá to ukázka stop-motion animace té doby. A na posledních 15 minut - řádícího King Konga v New Yorku - je radost se dívat i dnes, což potom v roce 1933, to musela být naprostá bomba! Dokonce se odvážím říct, že mnohé triky v King Kongovi vypadají lépe, než u monster-filmů v 50. a 60. letech. Škoda, že se dnes již takovéto lahůdky vůbec nevysílají.... ()

Němi 

všechny recenze uživatele

Méně jak 5* si film nezaslouží, protože: 1) Film je naprostá klasika. A já miluju klasiky. A ty s monstry obzvlášť. 2) Přesto že mám klasiky rád, jen málokterá mě dokáže zarazit do křesla tak jako King Kong. Film má neskutečné tempo nejen na svou dobu, ale i dnes by v tomhle obstál. 3) Triky ač vypadají dnes už roztomile, tak pořád plní i svojí původní funkci - ohromit. Když se Kong poprvé ukáže na scéně, alespoň mě tedy spadla čelist. Působí opravdu majestátně. 4) Není to žádný čajový dýchánek, lidé zde nejen že umírají, ale umírají dosti ohavně [nezapomenutelná scéna, kdy Kong hledá Ann v jednom z mrakodrapů, strčí ruku do jednoho okna, z postele vytáhne nějakou mladou blondýnku a když zjistí, že to není jeho vyvolená, prostě jí pustí na chodník, to už se dnes v blockbusteru nevidí] PS- DVD edice, která vyšla u nás v podobě dvou disků je excelentní. Obsahuje kvalitně přepsaný film a hlavně téměř 4 hodiny bonusů, které nepostrádají cz titulky. Dozvíte se z ní vše podstatné. ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Slavný příběh, který poprvé spatřil světlo filmového světa díky tomuto počinu, který je již sice značně ohlodaný zubem času, avšak své kouzlo stále má. Kdysi dávno jsem viděl verzi z roku 1976, jež je po technické stránce mnohem dál, ovšem blíže si již nedovolím srovnávat, protože je to přeci jen dobrých patnáct let, co jsem to viděl. Z prvního King Konga si jistě budu pamatovat závěr na Empire State Building, ale také boj King Konga s pravěkým ptákem a během toho probíhající útěk Ann. Některé obrázky z tohoto filmu jsou již ikonické. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Z dnešního pohledu krásný animák... No a historicky patrně nejlepší a nejpovedenější zástupce klasických hollywoodských monster filmů. Tenhle archaický velkofilm je plný krásné ruční animace a starých dobrých trikových scén (založených na zpětné projekci), bazálních kamerových stop triků, hereckých výkonů plných afektovaného přehrávání a nádherně naivních davových scén, kdy exprese je vyjádřena pohybem davu a strkanicí... Kong coby personifikované zlo je velmi ambivalentní, jelikož se ukáže, že disponuji silnými lidskými city (podobně třeba jako další zástupce klasických monster Frankenstein). Možné, že tahle variace na mýtický rozměr krásky a netvora je dnes už jen pro usmání, ale je to usmání milé a nostalgické... ()

Matty 

všechny recenze uživatele

I když ta chlupatá obludka dnes vzbuzuje více soucitu než respektu, stále jde o špičkové (protože nonstop) dobrodružství. Wrestlingový monster souboj, romantické rozjímání na vršku skály (Fay Wray je HVĚZDA stříbrného plátna), posléze méně romantické rozjímání na vršku Empire State Building… všechny patří k něm nejvíce „WOW!“ scénám černobílého filmu. Senzace, která několika kongovskými kroky překročila dobu svého vzniku. Apendix: Není divu, že se Peter Jackson nechal tak unést a natočil to, co natočil. 90% Zajímavé komentáře: Marigold, JohnnyD, kitano, curunir, Ulrich ()

Galerie (126)

Zajímavosti (122)

  • Ještě v roce 1933 vzniklo a bylo uvedeno pokračování The Son of Kong, které pojednávalo o druhé Denhamově výpravě na ostrov. Tam vyrůstá albínský osamocený potomek King Konga, který se původně měl jmenovat "Kiko", ale nakonec se o něm ve filmu mluví pouze jako o "malém Kongovi". (DaViD´82)
  • King Kong je prvým zvukovým titulom s moderne použitou filmovou hudbou. Viedenský rodák, skladateľ Max Steiner dokresľoval príbeh pomocou leitmotívov, rovnako ako to robí každý dnešný hollywoodsky film. (Raccoon.city)
  • Režisér Merian C. Cooper bol zamlada zápasníkom a jeho asistent Willis H. O'Brien zas amatérskym boxerom. Svoje skúsenosti pretavili do Kongových chvatov známych pod názvami "trip-out" a "snap mare". (WalterIK7)

Související novinky

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Oblíbené filmové postavy zažívají v posledních měsících hned několikanásobné návraty. Roztomilí mimoňové opět potěšili (nejen) dětské diváky ve třetím dílu Já, padouch. Jason Bourne skládal další… (více)

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

V požehnaném věku 93 let opustila filmový svět obrovská legenda, trikový průkopník, král stop-motion animace a držitel Oscara Ray Harryhausen. Začínal už ve třicátých letech minulého století na… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno