Divize

Rio de Janeiro roku 1997. Každý měsíc dochází k 11 únosům. Lidé jsou vyděšení. Policie je bezmocná a vláda si neví rady. Rozhodnou se proto podniknout riskantní krok a povolat do boje proti této epidemii zločinu dva kontroverzní agenty - neúplatného důstojníka Mendonçu, který má na svém kontě více než 100 mrtvých, a zkorumpovaného policistu Santiaga, o němž je známo, že vydírá zločince a inkasuje od nich peníze. Ti dva svými pochybnými metodami přebírají kontrolu nad speciálním oddělením únosů. Rázem se ocitnou tváří v tvář mocné, zkorumpované a smrtící mašinérii. (Cinemax)

JokerBaby

Brazilské podsvetie unesie dcéru z Bohatšej rodiny. Zločinecká skupina sa živý takýmto spôsobom . Slabo platení skorumpovaní policajti chcú na tom tiež niečo zarobiť tak sa spoja z únoscami. V niektorých policajtoch ako to býva sa ozýva svedomie tak to chcú aj naozaj vyšetriť a tým sa dostanú do konfliktnú so systémom.. Ten dobrý policajt vo filme sa volá Santiago / od slova SANT alebo SAN / svätý/. - dobrý policajt. ()

BIG.NINE.CF

Těšil jsem se na něco ve stylu Tropa de elite, dostal jsem ale trošku něco jiného, ale vůbec né špatného. Akce méně, spíše se vyšetřovalo, pár hluchých a nelogických míst by se našlo, ale jako celek koukatelné se slušným tempem. Víc takových filmů z prostředí Ria a jeho slumů! 👌 ()

durkes

Výborný film, ktorý patrí spolu s Mestom bohov a Elitným komandom medzi to najlepšie, čo brazílska kinematografia vyprodukovala. Veľmi zaujímavé je toto prostredie slamov, kde vládne zločin a násilie. Za mňa fajn. ()