Vesnický furiant Franc se rozhodne postavit dcerám jako svatební dar ohromnou a luxusní vilu, jež by vzbudila úžas a obdiv celé vesnice. Nevšímá si posměšků sousedů a jak se zdá, ani v nejmenším ho nezajímá názor dcer Oliny a Jiřiny. Energický muž zaměstná na stavbě nejen manželku a obě dcery, ale také Jiřinina snoubence Zdeňka. A když se na scéně objeví Libor, s nímž chodila Olina do tanečních, také jeho. Navíc o něm začne s vidinou okázalé dvojité svatby uvažovat jako o druhém potenciálním ženichovi. Dívky otcovo nadšení nesdílejí. Nejsou si jisté ani tím, že to, co od života chtějí, je velká vila v Rezkovicích. Jiřina je navíc podrážděná Zdeňkovou povolností, s níž se podřizuje otcovým názorům a požadavkům. Jak se blíží slavný den, kdy by si měly oba páry říci „ano“ a Franc by jim s velkou slávou předal klíče od domu, je situace stále napjatější... (TV Nova)

TV spot

consuela1

O panu Menšíkovi a jeho snad pokaždé brilantním herectví se tady už zmínilo mnoho uživatelů. Nelze než plně souhlasit- i tady, stejně jako jinde ho mám moc ráda. Myslím si však, že i když na malé ploše, je tady herecky zajímavá i paní Medřická- její postava se mi vždycky líbila. Jedna z nejlepších scén filmu- Medřická a Menšík při předání svatebního daru :-))) ()

Nonna

Moc nerozumím tomu, proč zde na ČSFD i v televizních programech vždy bývá tento film označován jako "Komedie". Jediné vysvětlení je to, že v tom hraje Vladimír Menšík = komik = tedy komedie. Ještě, že nehrál v Titaniku nebo Psychu... Příběh o uzurpátorském otci, natočený v aktuálním totalitním období, o tom, jak dvě mladé holky nemají možnost žádného rozletu, protože na prahu dospělosti je zatne režim, okolní konvence, agresivní otec, submisivní matka a všemu tomu se ochotně přizpůsobující partneři, je podle mého názoru vším možným, jen ne komedií. Kdyby to bylo trochu hloub rozpracované, např.v takovém stylu Jaroslava Havlíčka, bylo by z toho dokonalé psychologické drama - a Vladimír Menšík by na něj, svým šíleným ztvárněním despotického otce, měl. Takto je film jen snůškou nepříjemných a do budoucna neřešitelných situací, které vzbuzují v divákovi pocity smutku, bezvýchodnosti, nenávisti. Velmi, velmi smutná komedie. ()

Rodin

Původně jsem byl vyladěn na dvě *, protože podobné tupě komunální satiry opravdu nežeru. Jenže Menšík je geniální i zde, Blažena Holišová je geniální i zde, Vašek Vydra zde zahrál nejlepší filmovou roli své kariéry a... Veronika Freimanová? Nádherná, sladká, pomilováníhodná. Takže 60% s odřenýma ušima. ()

Kralovna.Noc

"Komedie", která je vlastně smutná. Otec diktuje celé rodině,co mají dělat,do svatby natlačí i Libora, který ještě pořádně neví,co chce a zachová se zbaběle. Ve snaze vše zvrátit se ho rozhodne převychovat k obrazu svému, což ve výsledku vede k definitivnímu rozpadu Liborova vztahu s Olinou. Nejdůležitější je postavit barák a celá rodina na něm makat,aby se otec měl čím chlubit. Konec je otevřený, což nemám moc ráda. Ale co se nedá filmu upřít je kvalita díky dobrým hercům, především Menšíkovi. Zde za mě u mnohých podhodnocený. ()

Vesecký

Komedie hořká... No, takoví někdy jsou rodič, i když tady to je v nadsázce. Otec staví dům pro své dvě dcery, aniž si uvědomuje, že ty si budou chtít zařídit život po svém. Mají své hochy, ale ty táta svou nesmlouvavou autoritou doslova přinutí, aby přiložili stejně jako celou rodinu k brigádě na dostavbě vily, která se má stát chloubou vesnice, ačkoliv si každý šeptá, že z větší části je z nakradených materiálů. Vlastně by se ten film mohl jmenovat Vše pro vilu... Menšík je ovšem neodolatelný, mladičká Freimanová překrásné kotě, Martu Malou jsem neznal, Holišová připomíná svým hlasem roli ze Slavností sněženek... Přesto je to film hodně nedotažený a zvláště druhá půlka je zbytečně natahována, aby z toho vůbec mohl být celovečerní kus. Trošku lépe než postava Vydry je vykreslena postava Vyskočilova, který jde za svým cílem, postavit si byteček - a dost, táto, řekl si, že pak budeme svými pány - a to také plní. Vydra je mnohem větší slaboch, ale pak jsem nepochopil jeho vzpouru před svatbou. Tam bylo velice hluché místo. A Fialová mohla zahrát víc. - Lima se mýlí, doba legraci přála mnohem víc, než ta dnešní... ()

• Natáčelo se také v Praze. (SONY_)
  • Dana Medřická si zahrála ve filmu spolu se svým synem Václavem Vydrou. V jiném snímku se již bok po boku nesetkali. (M.B)