pekko

Pretvarka, zavist, loz, smelina, zast, vyvysovanie sa, malomestiactvo. Obcas rozmyslam, kde sa ich v nasich ceskych a slovenskych narodoch tolko berie. Pozrel som si tento skoro 40-rocny film a pochopil, ze sme mali dobry zaklad a nevela sa za ten cas zmenilo. ()

ZHODNOTITEL

Stará oblíbená klasika. I přesto, že je to socialistická propaganda, kde správný komunista s kapitalistou pořádně zatočí. ()

MT_Y

Myslím si, že oba dva díly mají svůj potenciál. První díl byl o něco málo lepší, ale byl to původní a druhé díly ve většině případě bývají lehce slabší. Nicméně jak jsem řekl potenciál má i tento díl. Každopádně já jsem spokojený a dívám se na oba filmy od mala. Takže 4 hvězdy a to jen proto že, je slabší než první, ale furt skvělý. ()

honzic

Klasika, která potěší, zejména díky kvalitním hercům. Schullhoff se nebál trochu experimentovat a podařilo se, i když to není žádný filmařský zázrak. Hodnocení: 65 % ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Nerajohn

Oproti prvnímu dílu veliká slabota. A ta poslední scéna, jak banda Nováků zmlátí Bartáčkovi a Novákovi na ulici a Zázvorková leze na klepadlo, aby se na úplném konci schýbl Sovák pro korunu na chodník považuji za jednu z nejtrapnějších scén českého filmu vůbec. ()

Bugiii

Myslím, že tenhle český film je jeden z těch míň povedených. Ale některé situace jsou vážně vtipné:-) ()

PenelopaW

Jakožto volné pokračování skvělé komedie o sousedských naschválech mě film zklamal. Chybí mi humor prvního dílu, herecký koncert, k němuž výraznou měrou přispíval Kopecký (zde nahrazený Sovákem - také výborný herec, ale není to ono...) a přijde mi, že snímek je spíše než komedií smutnou sondou o normalizační maloměšťácké vypočitavosti a hrabivosti. Na myšlence jak okrást lidi s příjmením Novák neshledávám nic vtipného a spíše mě mrzí, že na konci na frak nedostal syn René, který se Svazem Nováků přišel. ()

Aidina

Üsměvná komedie o sousedských vztazích Nováků a Bartáčků. Je to radost mít takové sousedy. „Nechcete strašidýlko? Jsou z dovozu a nebudou…“. To jejich vzájemné soupeření a předhánění, kdo se bude mít lépe. Takové ze života. ()

MEGAJOHN

Po několika-stém shlédnutí (no dobrá, to jsem trošku nadsadil, i když je snímek stejně starý jako já...) nakonec jednu hvězdičku srážím po zamyšlení se nad charakterovými odchylkami jednotlivých postav oproti minulému dílu. Tak např. Bartáčková byla v prvním díle o mnoho jednodušší člověk, který ani nechodí do divadla. Tady najednou dokáže perfektně zahrát jak stařenku, vyzvídající okolo domu dědy Nováka, tak chudou příbuznou tetičky z Ameriky. Jinak je to ale fajn komedie na kterou se, čas od času, znovu rád podívám. ()

Lojz@

Upřímně řečeno, mně Sovák sedí lépe jak Kopecký, má takovej větší šarm, nebo říz nebo jak to říct. Na tohle koukáme s bráchou často. 5* ()