Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na počátku zahlédne Marta svatbu své kamarádky Aleny. Potom jde do blízkého železářství pro kroužky na záclony. Po prodavaččině tradičním "nemáme" si nechá zavolat vedoucího Viktora Tomáše. Ten se jí omluví, že zboží není na skladě a vzápětí jí vyzná lásku a požádá ji o ruku. Večer jej doma čeká nemilé překvapení. Všude je nepořádek a Marta, která místo večeře hledá svatební fotografie mu vyčte, že scénku s kroužky, kterou si rok co rok připomínají své seznámení, stále více odbývá. Viktor se marně domáhá večeře a pak se na nápad Marty vydají na návštěvu novomanželky Aleny, která je mimochodem skvělá kuchařka. Idylka, která u kamarádky vládne oba hosty překvapí. Alena jim však prozradí, že si tentokrát (vdávala se již potřetí) nechala najít ideálního partnera pomocí počítače. Marta s Viktorem zapochybují, zda se k sobě vůbec hodí a navštíví proto kybernetický ústav, kde počítač zjistí, že jejich manželství se rovná hazardu. Nechají si pro sebe najít ideální partnery a přes důrazné varování tetičky Emilky se rozhodnou se svými "ideálními partnery" sejít. Jenže jak už to v českých komediích bývá, všechno se řádně zamotá, protože ani jeden z nich se napoprvé nesetká s tím pravým. Hudební skladatel Petr Karát místo sebe poslal na schůzku s Martou instalatéra Frantu a Viktor navštíví ordinaci "své" doktorky Tuchlové právě v den, kdy ji zaskakuje energická Soňa Brčková. Jak už to končívá, sejdou se nakonec všichni aktéři, včetně tetičky Emilky, Aleny a jejího ideálního manžela, pravých i nepravých ideálních partnerů u Tomášů a vypukne ten pravý šťavnatý zmatek, který dělá komedii komedií... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (159)

mchnk 

všechny recenze uživatele

Po detektivních příbězích se Petr Schulhoff pouští do autorských, satirických komedií, postavených na měšťáctví a zažitém tempu své doby. I když vrcholy měšťáckého soužití přišly až po tomto snímku, lze se i zde dobře bavit. Originální myšlenka a řada skvělých herců. Jana Brejchová, která je výjimkou v režisérových filmech, všemu dodává něžnost a půvab. Její oholené podpaží muselo ve své době vyvolávat u žen doslova revoluční myšlenky. Nicméně překonat zde herecky Ivu Janžurovou, je nemožné. Její postava Aleny Kučerové je jedna z mých nejoblíbenějších, které kdy ztvárnila. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Film, na němž mě nejvíc zaujaly 3 věci: 1) to, jak strašlivě za těch skoro 50 let zastaral (opakování vtipu s vyprodanými kroužky na záclony - v prodejně železářství na Staromáku, příšerné dobové kostýmy a účesy, dnes již nemyslitelné mytí auta na břehu Vltavy v pražském centru, dnes již nesrozumitelné narážky typu "Fifi pírko", všichni tam neustále a všude kouří, a kapitola sama pro sebe jsou megatrapné scény s předpotopním počítačem, respektive rekvizitou, která je za něj vydávána), 2) to, že tam snad polovina herců nosí paruku (u Brejchové bych za to ruku do ohně nedal, ale jako paruka mi to přišlo fest, a minimálně u plešouna Bláhy a Zázvorkové jsem si tím naprosto jistý, protože u něj si nevybavuji, že bych ho někdy jindy viděl s vlasy, a u ní chápu, že z ní potřebovali těmi umělými šedinami udělat Vikyho tetičku, protože ve skutečnosti on byl dokonce o 2 roky starší než ona), 3) a konečně mě nesmírně překvapilo, že film nijak netematizuje na tu dobu překvapivý fakt, že je manželství hlavních postav po 10 letech stále bezdětné, pro což mě jako jediné vysvětlení napadlo, že si chtěl prostě Schulhoff ulehčit práci, protože výskyt dětských postav by mu to komplikoval. Každopádně přes všechny mé výtky k tomu, jak to beznadějně zastaralo a jak je použitý humor místy hloupý, respektive dost nenáročný (najmě v postavách ztvárněných Menšíkem, Peterkou, Jirouskovou a Filipovským), přesto se tomu nedá upřít, že to finále na bytě je celkem vtipné, a že ten nápad s lidmi, kteří svěří svůj výběr partnera moderní technologii, byl možná trochu vizionářský, protože jsem si u toho prostě nemohl nevybavit dnešní dobu, kde se stalo normou digitální seznamování, kdy je výběr protějšku více či méně také řízen strojově. Navíc když člověk ví, že Brodský a Brejchová byli manželé i ve skutečnosti (a hlavně jak to s nimi dopadlo), tak to tomu filmu dodává další významovou rovinu, ze které je člověku lehce smutno. ()

Reklama

horskejvlk 

všechny recenze uživatele

“Šéfe ! Vyměnil jsem Mufny a taky baterii teď to bude držet ! Ale vždyť to pořád kape… Kape, ale míň”😁 suprovej koncert střelenýho humoru. Menšík i ostatní se vyžili. Doktor Tuchlová a prepotentní frajle, tohle už se nenatočí, herci hudba i zápletka bezva a hlavně vidíme krom Menšika ostatní herce v nezvyklých rolích třeba netušil jsem jak jsem panu Bláhoví věřil toho skladatele zejména jeho geniální skladbu Miracle da Amor la Kibernet. Při seznamování s jednou moc pěknou slečnou jsem na školení použil super hlásku pana skladatele: “Taky se cítíte tak abstraktně ? “ a byla moje…😉😃 smála se tak že se ostatní otáčeli. Humor to je základ skvělé komedie. ()

mac000 

všechny recenze uživatele

Jistě, pokud se kritici naváželi do úrovně či uměleckých hodnot Schulhoffových komedií, mají pravdu. Ale na druhé straně dobře vystihli divácký vkus a potřebu pobavit se spolu se známými herci a dobrými dialogy. A to jim Schulhoffova řada nabídla tak, že se na tyto filmy dá koukat i dnes (a poněkolikáté). Narozdíl od kritiky vysoce ceněných uměleckých děl oné doby - většina z nich dnes v podstatě nikoho nezajímá ()

plechulka 

všechny recenze uživatele

Pro tenhle film mám slabost a je to hlavně hereckým obsazením. Speciálně dvojka Jana Brejchová a Josef Bláha jsou okouzlující, Janžurová a Peterka rovněž a dál bych už jen opisovala rubrikU "hrají". Obzvlášť proti takovéhlemu docela pohodovému filmu (no dobře, příběh se seznamkou počítačem není nic moc originálního....) mi přijdou příšerné pozdější "perly" tohoto režiséra. Hláška filmu: "... MILÁČKU, TEN TÓN, TEN TÓN!" ()

Galerie (10)

Zajímavosti (25)

  • Marta (Jana Brejchová) přichází k Aleně (Iva Janžurová) s černým štítkem z počítače. V rozhovoru se zmíní, že koupila na večer dva lístky na „Veselou vdovu“. Alena volá skladateli Karátovi (Josef Bláha) a jménem Marty ho pozve do divadla. Karát ovšem místo sebe pošle do divadla instalatéra. Avšak instalatér nemohl mít lístek do divadla, když je koupila Marta, která ani Karáta, ani instalatéra nikdy předtím neviděla. (pjotri)
  • Tomášovi (Vlastimil Brodský, Jana Brejchová) mají doma lednici Calex 100 vyrobenou firmou CALEX ve Zlatých Moravcích mezi 60. a 70. lety 20. století. Lednice dokázala fungovat desítky let bez závad a dosáhla takové oblíbenosti, že po roce 1989 byla její výroba obnovena v tzv. Retro sérii pod inovovaným názvem Calex CHZ-1-100. (sator)

Reklama

Reklama