Reklama

Reklama

„Já už budu hodný, dědečku!“

  • Slovensko Já už budu hodný, dědečku!
TV spot 1

Obsahy(1)

Pražský herec Theodor Bergner, zvaný Dóďa (M. Kopecký), dostal v divadle roli Misantropa. Je to postava, která mu dokonale sedne, protože Bergner sám je nesnášenlivý, konfliktní a škodolibý člověk. Kde může, tam dělá škodu, a zásadně se přitom neomlouvá. Sám sebe ovšem v televizi vydává za vzor slušnosti. Jednoho dne ve vlaku potká tajuplného dědečka (L. Pešek), který ho nabádá, aby své chování změnil. Bergner staříka ignoruje. Netuší však, že měl co do činění s opravdovým pohádkovým dědečkem. Brzy poté se kolem Bergnera začnou dít věci… Pro začátek ho omylem zmlátí žárlivec Bambas (F. Peterka). Nepříjemnosti však nabírají na obrátkách a neberou konce. Přicházejí zásadně od lidí, kterým Bergner předtím hulvátsky ublížil… Oblíbená česká komedie scenáristy a režiséra Petra Schulhoffa byla inspirována televizní sérií Trapasy, kterou tento tvůrce natáčel koncem šedesátých let a ve které, stejně jako ve filmu, exceloval Miloš Kopecký. Po jeho boku stanula Alena Vránová. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

TV spot 1

Recenze (206)

Hraboshka 

všechny recenze uživatele

Přijde mi to tu dost podhodnocený, mně se to moc líbilo... Je to sice poučný, ale to mi nevadí. Obzvlášť když se díky tomu pěkně pobavím a zasměju. Jasně, stojí to celý na Kopeckém, ale to mi taky nevadí. Když je to tak dobrej herec, tak ať to na něm klidně stojí... A třeba Kopecký s Filipovským nebo Veškrnovou je super! ()

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Kopecký propíchává pneumatiky na autech!!! A to dokonce i na svém!!! Tohle byl pro mne nejzajímavější moment na celém filmu. Dále přišla ještě spousta vtipných situací, včetně seznámení se s kouzelným dědečkem ve vlaku či se žárlivým chlapem v bytě, do kterého utekl Kopecký poté, co jej načapal inspektor v tramvaji. Celý film je zábavnou skládačkou trapasů, které zažívá Kopecký, jenž je cholerikem jako s encyklopedie. [6312. hodnocení, 172. komentář, 69%] ()

Reklama

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Tahle Schulhoffova komedie se mi líbí víc než ty jeho komedie panelákové. Je to velice vtipná satira namířena mezi skutečné misantropy. Jako satira je nadsazená, ozvláštněná snem, v němž se zjeví kouzelný dědeček - trochu to připomíná starší film Tři přání, který se snaží napravit zlostného a afektovaného nepřítele lidí. Píšu to přitom s vědomím, že ani já zrovna dnešní společnost nemiluji, ačkoliv svou zlost nedávám najevo výbuchy mezi lidmi, ale taková je prostě doba a sám herec Bergner to vyjádřil v televizním vysílání z Brna správně, že totiž k misantropii může vést právě odpor ke konvenčnímu chování a pokryteckému chování. Miloš Kopecký byl skvělý, Jiří Lír milý, dámy Hajská a Motlová jedna báseň... Snad skutečně jediná pětková komedie Petra Schulhoffa. Dneska se už satira nenosí, aby se nikdo neurazil a nedal autory k soudu. ()

Tominni 

všechny recenze uživatele

Miloš Kopecký ve One Man Show filmu Petra Schulhoffa, který si střihnul roli cholerika s grácií jemu vlastní. Zastiňuje tak všechny ostatní. Některé scénky jsou fajn, některé trošku slabší, ale i tak to vidím na český komediální nadprůměr. "Já bych řekl asi tak - já se domnívám, že problém, tak často diskutovaný problém mezilidských vztahů je opravdu velice důležitý a ožehavý problém, právě proto tak často diskutovaný a právem často diskutovaný, neboť je právem diskutovaný tak často...” ()

Ironfood 

všechny recenze uživatele

Jako celek je to vlastně jen taková jednoduchá a předvídatelná moralitka s poněkud repetitivním dějem. Jednotlivé scénky jsou ale celkem zábavné a nápadité, navíc podpořené dobrými hereckými výkony. Chvíli jsem uvažoval i o čtyřech hvězdičkách, ale slabší závěr mě přesvědčil, že tři budou tak akorát. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (18)

  • Dóďa (Miloš Kopecký) říká: „Ten sdružený telefon nám byl čert dlužen.“ Domácí linka totiž často nebyla tak úplně soukromá. Dvou- a vícelinky pod společným telefonním číslem byly před rokem 1989 obvyklé. Telekomunikace tím šetřili náklady a kapacitu sítě. Dovolat se na takové číslo, nebo si z něj zavolat, bylo tréninkem pevných nervů. (sator)
  • Scéna z kupé vlaku byla natočena v ateliéru, projekci za okno obstaraly záběry z trati Praha-Beroun. [Zdroj: Aha] (carott)

Související novinky

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (více)

Reklama

Reklama