Reklama

Reklama

Co kdyby...? - Série 1 (2021) (série)


What If... Captain Carter Were the First Avenger? (S01E01)

(epizoda)
  • Slovensko Čo keby... Kapitánka Carterová bola Prvým Avengerom?

VOD (1)

Keď sa Steve Rogers vážne zraní, Peggy Carterová neváha a stane sa prvou supervojačkou. (Disney+)

Recenze (67)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Parádní epizoda věnovaná Peggy Carter v roli Captaina Americy. Pro čtenáře takových komiksů, jako jsou například Exiles, ta myšlenka není nová, ale je skvělé být u toho, když se i nadále rozvíjí. Nový animák od Marvelu byl risk, protože animovaný Marvel dobrou reputaci nemá, ale situace se příznivě mění. ()

MiniMinion 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Docela slušný rozjezd, bohužel na úvodní epizodu vybrali jeden z těch méně lákavých a šťavnatých příběhů, nic extra divokého. Zároveň působí trochu uspěchaně, protože se dvouhodinový film snažili (ve změněné podobě) odvyprávět za 30 minut, takže na nějaký pořádný character development můžeme zapomenout. A tenhle příběh už jsme vlastně viděli, jen místo Steva stojí v jeho čele Peggy. Některé z následujících epizod už teď zní zajímavěji, např. ty s Killmongerem či s Ultronem. Abych ale jen nekritizoval - animace je výborná, vizuálně to prostě vypadá fantasticky, líbí se mi, že Steve se stal hrdinou i bez séra, Peggy je sympatická,oceňuji návrat drtivé většiny hlavního obsazení, no a možná také náš vůbec první pohled na Shumu Gorath?? To asi ještě uvidíme, každopádně… epizoda 1 - 6.5/10. ()

Reklama

Sharpooter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Co kdyby se kapitánka Carterová stala prvním Avengerem místo kapitána Ameriky? No dopadlo by to asi tak, jak jsme to mohly v tomto díle viděly. Absolutně nesympatická postava. Pohnojený, otřesný, nesnesitelný příběh. Jako omlouvám se, ale některé věci absolutně nedávali smysl a hlavně kapitánka "Ameriková" a Steve Rogers nejsou tak dobrý pár jako ve filmech a ta chemie tam prostě není. Upřímně od prvního dílu jsem nic lepšího nečekal, protože jméno dílu mi prozradilo v podstatě vše co jsem potřeboval vědět. A to to, že tento díl nebude za moc stát. Tvůrci chtěli být originální a tak závěrečný fight neproběhl v horách, ale v nějakém hradě. To mi přišlo jako kdyby se tvůrci báli, že neudělají tak dobrou animovanou skalní základnu v horách jako ve filmu. Celkově jsem se spíše chytal za hlavu než že bych se bavil a proto tento díl nehodnotím nijak kladně a absolutně nechápu nynější procentuální hodnocení... 4/10 ()

Hellierer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Marvel si jako pilotní díl snad nemohl vybrat nezajímavější látku, která mi teda cool myšlenku tohoto seriálu vůbec neprodává. S animací už jsem se smířil a při dívání vlastně ani moc nevadila, ale příběh je až příliš zkratkovitý, nezajímavý a bez vtipu na to, aby člověka bavil alespoň na tu půl hodinu. Tak snad další díly budou zajímavější. ()

Azurovydrak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začnu tím, že délka 30 minut je naprosto nedostačující a epizoda tím ohromně utrpěla. Působí extrémně uspěchaně a útržkovitě. Že půjde o genderově obráceného Prvního Avengera bylo celkem jasné už z trailerů, nicméně ty byly podávány o poznání záživnější formou a tak jsem doufal, že nepůjde jen o prázdnou vykrádačku nápadů z prvního Capa, naopak že se půjde inovativní cestou. To se však neděje. Celý díl se veze na stejné vlně až do samého konce, kde alespoň povzbudivě vykoukne starý záporák. Captain Carter jsem nikdy nepovažoval za primární lákadlo What If, ale i tak jsem zklamaný. A teď bych prosil třetí řadu Agent Carter, ať si můžu spravit chuť. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (19)

  • Starověká ilustrace Tesseractu obsahuje přepis ve starém futharku (nejstarší forma runové abecedy). Po rozluštění run zjistíme, že je tam napsané „Spacestone“. (Kubaaa97)
  • Howard Stark se v této epizodě zmíní, že strávil víkend s Hedy Lamarr. Hedy byla filmová hvězda, ale zároveň také amatérská vynálezkyně. Pomohla vyvinout nepravidelné frekvence signálů, které se v krátkém intervalu měnily, postup FHSS (Frequency-hopping-spread-spectrum – při přenosu informace vysílač a přijímač synchronně přelaďují na další frekvence) využívaný proti odposlechům. Její vynálezy později přispěly k vyvinutí technologií, které dnes používáme jako je Bluetooth nebo Wi-Fi. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama