S čerty nejsou žerty

• angličtina Give the Devil His Due (více)

V jednom malém knížectví žijí všichni, kdo ve správné pohádce nesmějí chybět. Stárnoucí kníže, kterého už nebaví vládnout, jeho dvě dcery - zlomyslná, nafoukaná Angelina a skromná, pohledná Adélka, vychytralý správce, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny, čestný Petr, kterého se zlá a chtivá macecha Dorota Máchalová snaží se správcem připravit o rodný mlýn. A taky je tu peklo, které pečlivě sleduje všechny špatné skutky a v pravou chvíli rázně zakročí. A tak když se čas naplní, je vyslán mladý čert Janek, aby přinesl do pekla zlou Dorotu. Omylem však přinese Petrovu hodnou babičku, a když se pokouší chybu napravit, skončí s Petrem v knížecím vojsku. Ten pro změnu prchal před intrikami správce a jistě by drábům utekl, jenže pak se zdržel, protože s nasazením života zachránil knížecí dcery, když zastavil jejich kočár se splašenými koňmi. Petr a Janek se skamarádí a Petr se nabídne, že čertovi pomůže dokončit úkol. Dokonce i ve dvou však nebude snadný, protože Dorota má vždy po ruce nějaké to pírko, které je pro čerta pohromou. (TV Nova)

Hellhajzl

Jedna z čeksých klasik s nezapomenutelnými hláškami typu: "Zas ti to spadlo. Asi vítr, ne?", "Jsi drzý čert...", atp. Je skoro až k pláči, že se moderní pohádky nedokážou ani zdaleka vyrovnat starým a zažitým mistrovským dílům. ()

Dekovnik

Je to rebel! A Vetchý nejsympatičtější čert široko daleko. Legendární hlášky a skvělé obsazení. Pro mne nejlepší česká pohádka. ()

Ijanek

Z "čertovských" pohádek nejhezčí, a bezkonkurenčně nejlepší. Kemr, Dlouhý a Vetchý jsou neodolatelní a téměř bezchybní Hláška "spadlo ti to Máchale - asi vítr" je jedna z nejlepších z pohádek vůbec. Sympatičtí čerti a zlá, chamtivá macecha se správcem nemají chybu. Je to klasická vánoční pohádka která se neokouká. Navíc poučná v povahách ()

Kizermen

V pořadí první nejlepší pohádka, to je těžká pravda na tuto pohádku se těším celý rok až bude na Vánoce v televizi ,asi jako každý ()

Martiaanek

Nejlepší pohádka jakou jsem kdy viděl. Po celou dobu se člověk náramně baví a spoustu hlášek pak sám používá. 100%. ()

DansteR

Jedna z nejlepších českých pohádek. "Spadlo ti to." "Asi vítr." Herci skvělý a zobrazení pekla s velmi vtipnou bandou čertů ještě lepší. Není co dodat, musí se vidět. ()

Hookins86

Lepší pohádka nebyla, ani natočena už nebude. Jako vždy, skvělý Heřmánek, Vetchý a taky Nárožný a spousty dalších. Bomba je taky hudba, ta posílá atmosféru úplně někam jinam. Vždycky se na ní těším o svátcích aj mimo ně... ()

enter.

Nejlepší česká pohádka!!! Karel Heřmánek jako Lucifer je opravdu perfektní a Ondřej Vetchý nejhodnější čert, co kdy byl. :) Nemůžu si tento film vynachválit. Dívám se na ni od mala a nikdy mě nepřestala bavit. ()

japekli

Jedna ze dvou mých nejoblíbenější pohádek. Štěstěna jednou tu a pak tam, no a pak ty postavy- Dorotka jako by kdejaký dnešní dívce z oka vypadla, úžasně přitroublej Janek a vůbec celý peklo, vedený dobráckým funkcionářem, král loutka v rukou politika, no a ta armáda hodně podobná tý naší lidový- to se musí líbit všem napříč věkovým spektrem. ()

LeePriest

Možná moje zcela nejoblíbenější pohádka. Nárožný na Oscara! A Vetchý je také super. Ale co to povídám, prakticky celá pohádka je super. ()

ir.hools

Moje nejoblíbenější a z mého pohledu i nejlepší česká pohádka...je to prostě nádherně udělané, mistrně odehrané a úžasně zábavné a působivé...100% ()

Anthemis

Má oblíbená, možná i nejoblíbenější, pohádka, kterou jsem viděla snad stokrát. A jako malá hoka jsem se zamilovala do čerta s hodnotí vraníka (vlastně vlka) Ondry Vetchého :-) ()

Zemřel herec Karel Heřmánek

Zemřel herec Karel Heřmánek

25.08.2024

Ve věku šestasedmdesáti let v sobotu 24. srpna tragicky zemřel oblíbený český herec Karel Heřmánek. Následujícího rána o tom informovala jeho rodina prostřednictvím facebookového profilu Divadla Bez… (více)

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček