S čerty nejsou žerty

• angličtina Give the Devil His Due (více)

V jednom malém knížectví žijí všichni, kdo ve správné pohádce nesmějí chybět. Stárnoucí kníže, kterého už nebaví vládnout, jeho dvě dcery - zlomyslná, nafoukaná Angelina a skromná, pohledná Adélka, vychytralý správce, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny, čestný Petr, kterého se zlá a chtivá macecha Dorota Máchalová snaží se správcem připravit o rodný mlýn. A taky je tu peklo, které pečlivě sleduje všechny špatné skutky a v pravou chvíli rázně zakročí. A tak když se čas naplní, je vyslán mladý čert Janek, aby přinesl do pekla zlou Dorotu. Omylem však přinese Petrovu hodnou babičku, a když se pokouší chybu napravit, skončí s Petrem v knížecím vojsku. Ten pro změnu prchal před intrikami správce a jistě by drábům utekl, jenže pak se zdržel, protože s nasazením života zachránil knížecí dcery, když zastavil jejich kočár se splašenými koňmi. Petr a Janek se skamarádí a Petr se nabídne, že čertovi pomůže dokončit úkol. Dokonce i ve dvou však nebude snadný, protože Dorota má vždy po ruce nějaké to pírko, které je pro čerta pohromou. (TV Nova)

route60

Této pohádce Hynka Bočane nelze nic vytknout a že je nejoblíbenější je zcela pochopitelné každá postava je doslova nezapomenutelná a má nějakou to hlášku kterou si určitě řekne občas každý z nás, V. Dlouhý, O, Vetchý, K. Heřmánek a mnoho dalších jsou výborní, zkrátka a dobře S čety nejsou žerty je nejlepší pohádka. 100% ()

GoldenGecko

Tahle pohádka mi moc nesedla. Nevím proč asi je to atmosférou či co, ale jako dítě jsem si ji neoblíbila a asi k tomu už nedojde... ()

moviepill

Rozprávka, ktorá ma miestami rozosmeje od ucha k uchu, ale nie stále. Karel Heřmánek čoby Lucifer a jeho pomocníci sú božskí. Čertovsky dobrý humor! Bohužial moje hodnotenie zráža fakt, že nemám rád Vladimíra Dlouhého. Je to zásadný problém. Pani Kretschmerová ešte v starom dobrom štýle, ale opäť tu je mínusko za pána Kemra, ktorý mi do svojej úlohy tiež veľmi nesadol. A že by to predsa len vyzdvihol Viktor Preiss a jeho etuda na dukáty? Ale áno, dám 4*. ()

sunjata

Moje malá dcera se teď hrozně nasmála, když jsem jí na dobrou noc četl jeden z moderních knižních přepisů této pohádky a tam stálo, že čerti měli v pekle květinovou zahradu, knihovnu a vyžívali se v hraní společenských her. Petrovi se z pekla vlastně ani nechtělo ... Filmovou verzi této klasiky od Němcové mám ale moc rád. ()

ndee

Sakra ryby pytel raky...Máchale, tebe čeká šibenice! ...prostě hláška za hláškou. Co herec, to super výkon (hlavně Nárožný - řekl bych jeho životní role). Naprosto jednoznačně nejlepší česká pohádka, která podle mě už nemůže být ničím překonána. Paradox je, že v současné době mají filmaři k dispozici lepší techniku, než byla v době pohádek typu Dařbuján a Pandrhola, Hrátky s čertem, atd., ale výsledek je na blití. To co leze za paskvily v poslední době...na to se nedá opravdu dívat. ()

Ereniss

Dnešní páni režiséři by měli navštívit peklo a vzít si od čertů ponaučení, aby věděli, jak se má točit pořádná, zábavná, chytrá česká pohádka, kterou "S čerty nejsou žerty" rozhodně je na sto procent. Vše zde funguje naprosto dokonale. Výborně napsaný scénář, nezapomenutelné dialogy a skvělě zahrané snad všechny postavy, a to se vidí v málokterém filmu. Karla Heřmánka vážně nikdo nepřekoná, to je prostě ďáblů král. ()

honzic

Skvělá pohádka, která hodně vlézá do citů a všeho a dá se na ní koukat opakovaně, je zábavná, ale i pohádková, jak má být. U mne jedna z nejlepších pohádek, které kdy byly natočeny. Krásná písnička je ještě bonus navíc. Hodnocení: 90 % ()

Rediik

Legendární hlášky "Je to rebel!", " Asi vítr Máchale", "Spadlo ti to, seber to!". S čerty hold nejsou žerty a Dorota Máchalová si to pěkně odnese. Skvělá česká pohádka, na kterou se ráda podívám, i když nejsou zrovna svátky:) ()

swinevenca

Nejlepší pohádka z českých luhů a hájů. Elitní obsazení, výborný Uhlířovy písničky a spousta vtipů, který nejvíc sázej Nárožný, Preiss a snad nevědomky Kemr. U týhle "pohádky" se směju skoro pořád, ale scéna nad zlatym jablkem je stejně nejlepší. Takže pozor na peří a žádnej alkohol! ()

1strejda

Tato vynikající pohádka má vše, co má pohádka mít. Výborní herci - Vladimír Dlouhý a Ondřej Vetchý se spolu skvěle doplňují a pozadu nezůstává ani Petr Nárožný, který vše umocňuje (určitě nebudu daleko od pravdy, když napíši, že to byla jeho životní role). Pohádka má skvěle napsaný scénář s výbornými dialogy, kde je v každé větě notná dávka vtipu. Nemůžu opomenout ani nezapomenutelnou hudbu. Vizuální efekty jsou na velmi dobré úrovni (většina dnešních pohádek by se mohla učit). Musíme doufat, že se někomu do budoucna podaří napsat a natočit pohádku, která bude alespoň z poloviny tak propracovaná jako S čerty nejsou žerty. ()

megajalec

Nie je to zlé, to vôbec nie, ale že by to bolo také úžasné, ako to každý ospevuje, to si tiež nemyslím. Čo by som ocenil, je množstvo dobrých hercov, len tak z brucha, Dlouhý, Vetchý, Preiss je skvelý, ale môj osobný favorit je Heřmánek, vládca pekiel ako sa patrí! Ľahký nadpriemer, kult ale pre mňa určite nie. ()

Sady1993

Nejlepší česká pohádka a basta! Po všech směrech naprosto bezkonkurenční - ať už jde o humor, kulisy či herecké obsazení. ()

eastrock

Moje nejoblíbenější česká pohádka se skvělými herci (zejména duo Preiss- Nárožný) a nejlepším peklem v historii. Jé, já si zlomil šavli :-D ()

BisiJoker

Nejlepší pohádka co kdy v Česku vznikla 91 min. skvělých hlášek se rovná pohádkám z celého věta a mnoho jich i předčívá.Skvělá podívaná :) ()

Gig

Plejáda dobrých herců, film má šarm Francie ala Fanfán Tulipán, nesmrtelné hlášky jako "A teď jdem do hospody! Do hospody, ne, prosím! Tak já se jdu obětovat do hospody a ty jdi.... Jé děkuji, ty jsi hodný." nebo "Zase ti to spado, asi vítr, ne?" A opět ukázka, že není malých rolí v podání Václava Vydry "Já to řeknu tatínkovi a ten vám vyhlásí válku!" Pro mě nej pohádka. Apropos čím to, že nejkouzelnější pohádky jsou ty, v kterých zas tak moc čar a kouzel není ala Pyšná princezna a a spol. Jo a málem bych zapomněl na pekelnou hudbu.... ()

Zemřel herec Karel Heřmánek

Zemřel herec Karel Heřmánek

25.08.2024

Ve věku šestasedmdesáti let v sobotu 24. srpna tragicky zemřel oblíbený český herec Karel Heřmánek. Následujícího rána o tom informovala jeho rodina prostřednictvím facebookového profilu Divadla Bez… (více)

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček