S čerty nejsou žerty

• angličtina Give the Devil His Due (více)

V jednom malém knížectví žijí všichni, kdo ve správné pohádce nesmějí chybět. Stárnoucí kníže, kterého už nebaví vládnout, jeho dvě dcery - zlomyslná, nafoukaná Angelina a skromná, pohledná Adélka, vychytralý správce, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny, čestný Petr, kterého se zlá a chtivá macecha Dorota Máchalová snaží se správcem připravit o rodný mlýn. A taky je tu peklo, které pečlivě sleduje všechny špatné skutky a v pravou chvíli rázně zakročí. A tak když se čas naplní, je vyslán mladý čert Janek, aby přinesl do pekla zlou Dorotu. Omylem však přinese Petrovu hodnou babičku, a když se pokouší chybu napravit, skončí s Petrem v knížecím vojsku. Ten pro změnu prchal před intrikami správce a jistě by drábům utekl, jenže pak se zdržel, protože s nasazením života zachránil knížecí dcery, když zastavil jejich kočár se splašenými koňmi. Petr a Janek se skamarádí a Petr se nabídne, že čertovi pomůže dokončit úkol. Dokonce i ve dvou však nebude snadný, protože Dorota má vždy po ruce nějaké to pírko, které je pro čerta pohromou. (TV Nova)

Methos-SK

Moja najkrajsia a najoblubenejsia cesko-slovenska rozpravka. Nech som ju uz videl 1000 krat tak vzdy si viem ku nej sadnut zas a vychutnat si ju tak ako prvy krat co neni tak pri kazdom filme. Boj dobra a zla a samozrejme na koniec happyend tak to ma predsa v rozpravkach byt no nie? ()

T.S.Garp

Pro mě jako malého špunta byl Petr Máchal vzor a akční hrdina. Dnes, i když jsem tuhle vynikající pohádku viděl tolikrát, že už to ani nedokáži spočítat, se bavím sice jinak než před lety, ale tohle je prostě klasika a kdo jí neviděl, neví, že to Máchalovi prostě spadlo. ()

jiricek86

Podle mě nejlepší česká pohádka. Karel Heřmánek ztvárnil "nejpekelnějšího" čerta lucifera, dvojka Vetchý-Dlouhý výborně funguje, hudba vynikající. ()

E.T.Martin

Dlouhou cestu za štěstím jsi musel urazit Petře Máchale, a že jsi na ní zažil příkoří... Tahle perfektně vymyšlená pohádka se mi líbí rok od roku více. Jedna z nejlepších českých filmových pohádek, možná úplně nejlepší, možná proto, že není vůbec roztomilá. ()

Lusije

A jelikož máme čas vánoční, rozhodla jsem se napsat i k této pohádce pár slov. Pohádka S čerty nejsou žerty se pro mě o Vánocích stala stejnou samozřejmostí jako Popelka či smažený kapr s bramborovým salátem. Lstivá a chamtivá macecha, upřímný a laskavý Petr, příživníci kaprál se správcem. Co dodat? Prostě pohádka se vším všudy. Určitě si každý vybaví známé výroky ("pozor na peří a žádnej alkohol") a vzpomene také na stále běsnícího lucifera. Tato pohádka je pro mě srdeční záležitost a proto ji jednoznačně řadím k nejlepším. Pravdivý a nadčasový je také doslov "...když se kolem sebe rozhlédneme, vidíme, že ještě dneska spoustě lidem peklo chybí. To víte, nikdy nedělá dobře, když si někdo může myslet, že zlo zůstane nepotrestáno..." ()

Kubaz

Je neskutečné, že i u nás mohou vznikat tak neuvěřitelně nápadité a vtipné pohádky. Tahle stojí převážně na perfektním scénáři a excelentních hereckých výkonech. Petr Nárožný ukazuje svůj ojedinělý smysl pro humor a rozehrává neskutečnou parodii armádního velitele. Příjemná pohádka pro celou rodinu u které se opravdu dobře pobavíte. 95% ()

Zeddi

Jelikož je tento film o dva roky mladší než já tak co by dítko jsem věřil, že až v prosinci na mě přijde čert a bude si mě chtít odnést do pekla tak to tam bude vypadat přeně takhle. Je to moje nejoblíbenější pohádka kde dobro jasně zvítězí nad zlem a hlášky typu "Máchále tebe čeká šibenice. Je já silomil šavli", nebo "tři vojáky zranil, dva zhmoždil a jednoho... zesměšnil" patří neodmyslitelně k Petru Nárožnému. Kdo by je neznal a navíc, když je někde slyším tak si vždycky vzpomenu na tento super film. ()

tubera

Jako malý jsem měl tuto pohádku za nejoblibenější. Pak jsem se jí přesytil :) Přesto však 5/5 Výborný Preiss i Nárožného velitel, který rád buzeruje své mužstvo ()

yarghoul

Nejoblíbenější pohádka. Ohnivý Karel Heřmánek, trochu nemehlovitý ale vtipný Ondřej Vetchý a spoustu hlášek, které již zlidověly. ()

blekekeke

"Máchale spadlo ti to, seber to" :o) Pohádka, která si zaslouží být každý rok v TV programu. Pohádka, která neomrzí. ()

Pathetic

Pro mě nejlepší pohádka o peklu a nejen o něm.Nezapomenutelné . Asi vítr Máchale,spadlo ti to , postavto! Bomba.Super herci ,námět ,zvuk ,prostě pohádka. ()

Axle

Věřte tomu nebo ne, ale až letos sem přišel na to odkud pochází oblíbená hláška mého otce "Asi vítr, Máchale!" Jinak krásná pohádka s perfektně vyobrazeným peklem :)... ()

paniColombova

Pro mě nejlepší česká pohádka jaká kdy byla natočena. Pro mě je na prvním místě mezi českými pohádkami. Nejvíc tu exceluje a baví mě Karel Heřmánek - lucifer, Viktor Preiss jako správce a Petr Nárožný jako kaprál. Ostatní herci také neměli chybu, ale tihle tři, no koment. A nejde jen o herecké výkony, ale o rozmanitý a zábavný děj celé pohádky. A ještě poznámečka : Nejlepší peklo, jiné tak přesvědčivé jsem v jiných pohádkách neviděla. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček