Ve starém pavlačovém domě jsou léta sousedy Novákovi a Bartáčkovi. Novákovi se rádi vytahují před ostatními nájemníky a nevynechají jedinou příležitost, jak si vystřelit z Bartáčkových. Starý činžák jim k jejich záludnostem poskytuje příležitostí víc než dost. Oba páry si před sebou neustále na něco hrají. Nováková tvrdí, že jde do kosmetického salónu, ale ve skutečnosti se jde ucházet o práci uklízečky. Bartáček se zase vydává za ředitele podniku, ale ve skutečnosti je v něm pouze skladníkem. Jejich vzájemné naschvály nakonec přerostou v otevřený boj. Pokus o příměří, vyhlášený poté, co je jejich starý dům zbourán a obě rodiny dostanou byt v paneláku, má jen krátkého trvání. Manželským dvojicím jsou přiděleny byty vedle sebe. A letitý kolotoč zlomyslností se rozjíždí nanovo. (TV Nova)

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

LarryW

Prima komedie ze života maloměšťáku, prostředí pavlačových drbů, a malé české sousedské závisti. Pro člověka, který vyrostl v paneláku pohodové odreagování ve společnosti skvělých herců. Myslím si, že komedie upozorňuje nejen na nešvary socialistické společnosti, ale je aktuální i dnes jako zrcadlo pro spoustu závistivých lidí . Pro mne 95 minut zábavy s milým a vlídným humorem plným skvostných hlášek a glosů a ani špetkou nudy... Proč jen jsem v tom filmu ty naše sousedy tak viděl?! ()

winniefred

Neumírající česká komedie, kterou jsem viděla snad už tisíckrát a která mě vždy dokáže pobavit. Je příjemná změna po všech těch amerických filmech slyšet, jak paní správcová čte „Folow me“ a „Made in USA“ – to vždycky vykouzlí úsměv. ()

Destry

Pravda, námět si nezaslouží moc hvězdiček, ale dokonale napsané dialogy a brilantní herecké výkony udělaly z filmu nestárnoucí klasiku. A ty hlášky: TADY NE ŽE NEPOTEČE VODA, TADY POTEČE KREV nebo TAK PODÍVEJTE SE VY, VY MAŠKARO - NO ŽE ZROVNA VY TO ŘÍKÁTE. ()

Skretule

Zajímavej nápad, akorát bych řekl, že autoři scénář trošku odflákly a tak výsledek nedopadl tak dobře jak by mohl. ()

Cvachetka

Podle mě výborná komedie, která je trochu podceňovaná. I když každý má jiný vkus, to je jasné. Co ale nechapu je, proč se někdo v sousvislosti s tímto filmem zmiňuje o komunismu a socialismu. Pomalu mi to příjde jako choroba. To si nedokážete užít film aníž by jste v tom hledali tyhle hovadiny? Skvělé herecké obsazení (mě se mimochodem líbí i pokračování, kde Kopeckého nahradil Sovák). Když běží tento film v televizi tak se na něj vždy rád podívám. Za mě 90%. PS: Teď tady čtu, že je to "komunální" satira :-D To je dobré :-D ()

Aidina

..."Ale řeknu ti, že ti Bartáčkovi nejsou tak špatní." "Jo, ale on se mi samozřejmě nezapomněl pochlubit s balkónem, kterej my nemáme." "A mně zase Bartáčková ukazovala svůj šatník." "Vždyť říkám, že to je pakáž...." Moudré perské přísloví říká: „Nekupuj dům, kupuj souseda.“ Mít dobré sousedy, to je jako vyhrát jackpot. A o tom je tento vtipný film. O sousedských taškařicích a nevinných kanadských žertících dvou rodin Bartákových a Novákových. Hlavní protagonisté Kopecký-Zázvorková a Janžurová-Peterka vytvořili dokonalé herecké kvarteto a zahráli nám svůj bezchybný koncert maloměšťácké symfonie. STANDING OVATION. ()

Saxos

Dobová komedie plná dobových hlášek. Souboj dvou pavlačových rodin Bartáčků /Peterka a Janžurová, syn Sobota/ a Novákových /Kopecký a Zázvorková/. "Kdo je?". "Tady Karkulka!" ()

rigby

Standartní televizní zábava druhé poloviny sedmdesátých let. Možná v té době nadstandartní, ale dnes už tyhle srandičky mnoho neříkají. A mladším ročníkům asi vůbec nic. Ale rád jsem se zase po letech podíval, i když je dnes už svět někde úplně jinde a tohle dílo opravdu nepatří mezi ty nadčasové. ()

kockodan

Tuhle komedii jsem jako dítě miloval. Všichni jsou dobře ujetí a crazy, šíleně vtipně přehrávají, všude strašně vypjaté, až řeckotragedijní emoce kvůli totálnímu hovnu (televizi, pračce, atd.). Hádky na schodišti, na pavlači, na chodbách v paneláku, skvělá Janžurka hraje každou scénu strašně hystericky, jako by jí šlo o život anebo jí měla prasknout žilka. Obě rodiny v tom nasrat a přechytračit tu druhou se chovají jak totální infantilní malí Jardi na pískovišti a je vidět že si ty naschvály náramně užívají a mají z nich nefalšovanou, škodolibou, dětinskou radost. Prostě parádní podívaná a zábava. Z dnešního pohledu již úsměvné, ovšem za socíku v době nedostatku kvalitního spotřebního zboží asi dost aktuální a hlavně zábavným stylem tepající nešvary centrálního hospodářství. Za mě 90%. ()

PTuranyi

Výborná komédia o socialistickom - pardon. malomeštiackom spolužití dvoch rodín. Prieky a podrazy v podaní dvojice Kopecký - Janžurová majú šmrnc a Zázvorková s Peterkom im slušne sekundujú. Luděk Sobota v roli donchuana je už len bonus. Plus ironický pohľad na socialistickú sídliskovú realitu, kde nič poriadne nefunguje. ()