kisha

moje tepová frekvence se při sledování Telefonní budky pravidelně vymyká běžným tabulkovým standardům ()

lskala

Joel Schumacher umí natočit podstatně lepší filmy. Stejně jako podstatně lépe umí zahrát i C. Farrell. Není to špatný film, ale za celou dobu ve mě nevydoloval jedinou emoci. Body získává originálním scénářem. 55% - 3*** ()

ranp

Tohle se fakt povedlo. Skoro se mi chtělo při závěrečných titulkách zatleskat. Napínavé od začátku až do konce. Maximálně využitá délka filmu (nejsem totiž úplně příznivcem filmů majících délku přes 2,5 hodiny). S průměrem 86% moc neschází do top 200 filmů. U mě hodně poctivých 90%. ()

Maynard.

Kdo by to byl řekl, že se dá natočit takle perfektní a svižný kousek z jedné proklaté telefonní budky. Inu, chce to mít nápad a né pořád chrápat. Colin tenhle kousek dovedl k absolutní dokonalosti a společně s hlasem Sutherlanda vytvořili nezapomenutelnou dvojici. Film je nejen originální svým příběhem, ale i poměrně krátkou stopáží, sice bych byl asi krapet naštvanej, kdybych v kině cvakal stejný kačky jako za průměrný dvouhodinový kousek, ale Telefonní budka vše dohání svým tempem, originální zápletkou a samozřejmě i těma velice uřvanejma, zfuckovanejma holkama za 5O, který dodávaj snímku i trošku toho vtipu :o). Podobných filmů není natočeno moc, napadá mě snad 12 Angry men, kde též není k dokonalému filmu potřeba drahých triků a honosných kulis. Telefonní budka mi dala jedno ponaučení - když někde zvoní telefón, v žádným případě ho nezvedej a rači koukej zdrhat co to půjde :o). Jo jinak DžejBí, v tomhle teda válíš, kloubouk dolů, tohle sfouknout za 12 dní je pecka! ()

Jello Biafra

Adrenalínom napumpovaný thriller, ktorý sa komplet odohráva v malej telefónnej búdke a navyše aj v reálnom čase. Keď máte navyše po ruke vynikajúceho Colina Farrella, tak je o zábavu postarané. ()

h0n24

Krimi, jakože se komisař Rex jmenuju! Perfektní střih, obzvlášť PIP-šou s obrazy. Collin Farell perfektní. Český dabing v podání Marka Liberta taky. Výběr Marcela Vašinky pro Sutherlanda... Ehm? Kiefer je hluboce klidný nevzrušivý, což je téměř v opozici s gradujícím vychloubavo-balícím Vašinkou. Nechme mu prosím NCIS, kde to funguje skvěle. ()

sedm.1

Joel Schumacher ve své skutečně bohaté kariéře párkrát šlápl vedle (Teror, Česká spojka), jednou dokonce šlápl do neuvěřitelnýho hovna (Batman a Robin), většina jeho děl ale bylo vážně nadprůměrných (Čas zabíjet, 23, Ztracení chlapci) a pár kousků považuji doslova za přelomová díla (především 8MM, ale i Hráči se smrtí, či Volný pád). A mezi ty fakt geniální a nezapomenutelné musím pak určitě zařadit i Telefonní budku. K úspěchu a uznání této strhující podívané mu samozřejmě nejvíce pomohl peckoidní scénář, který si vystačil s jediným místem, jediným hercem, ale hlavně jediným neuvěřitelným nápadem, který je sice jednoduchý jako většina rakouských vidláků, ale to nazabránilo tomu, aby nešlo zároveň i o dechberoucí, nehorázně napínavou a strhující podívanou, o které jsem přesvědčen, že prostě musí nadchnout všechny, a to bez rozdílu. Ten nápad je zkrátka stěžejní, ale samozřejmě, ani bez dalších okolností by nakonec nešlo o takový nářez. Tak například právě bez Joelova umu by to možná nemělo až takový tah na bránu a dalším zlomovým prvkem pro Budku jbyl jistě i Colin Farrell, jehož výkon je nehorázně přesvědčivý a prostě celkově strhující. Pointa je pak též výborná, takže jednoduše když to shrnu, Telefonní budku by měl znát každý „filmomil“, jde totiž o snímek, který má své pevné a hodně výrazné místo ve filmových dějinách. ()

herr_carter

Čistých 5*, aneb co se dá vytřískat z jednoho exteriéru - tady maximálně platí pravidlo, že prostě v jednoduchosti je síla............moje hodnocení = 10 z 10. ()

Kanibal

Napínák, který je zajímavý omezením lokací prakticky jen na jednu budečku na Manhattanu. Opět jsem si potvrdil svou nenávist k dubbingu... to hned poté, co jsem slyšel skutečný hlas Kiefera Sutherlanda.... "tell you wanted to fuck her!!!" Mimochodem Katie Holmes hraje naprosto stejně jako v tom seriálu z TV Nova ... hlavu pořád cpe na stranu a má jeden výraz... akčnější Ina. To ona je pro mě ten stín na budce. ()

pearl_jam

od začátku do konce strhující film, colin farrel předvedl vynikající výkon a neméně dobrá je i "hlasová" role kiefera sutherlanda, i joel schumacher má svoje dny! ()

Frankie

Filmařsky i herecky na té nejvyšší možné úrovní. Po celých krátkých 80 minut filmu navíc běžícím v reálném čase Schumacher drtivým tempem stupňuje napětí a napíná nervy k prasknutí nejenom hlavnímu hrdinovi ale i divákům. Zničujíci thriller ukazující herecké možnosti Colina Farrela, postupem se měnícího ze sebejistého frajírka na trosku na pokraji nervoveho kolapsu. Plus ďábelský Kiefer Sutherland, jenž nabídne Stuovi jakési vykoupení a vyrovnání se z minulostí, se při lehce zvráceným úhlu pohledu jeví jako člověk nastavující zrcadlo naší pokrytecké společnost, samozvaného soudce lidské zbabělosti usilujícího o nápravu našich hříchů. ()

Borec3

*3,5 svižný thriller na pár metrech čtverečních. Závěr, kdy je odhalen Stuovi jeho mučitel, je ale silně naroubovaný (nutný však pro konečnou pointu :) ()

MARTIN*I

Zajímavé psychologické nervydrásající drama, které vám téměř celý film nedovolí ulevit od napětí. Do poslední chvíle nevíte, co můžete očekávat. Role psychopata je zde zaobalena morálním řešením běžných novodobých lidských hodnot a zvyků. Občas k tomu, abyste natočili pěkný film, stačí třeba taková drobnost, jako telefonní budka. Přidejte skvělý herecký výkon a nápad a hodí vám to tenhle zajímavý koktejl. ()

hudryhudry

Telefonní budky jsem nikdy neměl rád, zmalovaná krabice s rozbitými okénky, neznámým špinavým telefonem, který pořád žere moje mince a Zlaté stránky na řetízku, kterým chybí polovina listů. To bejvaly v mých mladých letech typické telefonní budky. V poslední době se jejich úroveň zlepšila a nějak jim z toho zmodraly čepičky. Stu Shepard je Američan a jejich budky jsou podle mě přívětivější, více vzdušné prosklené... To se mu ale zrovna v tomto filmu vymstí.... Obdivuji Joela Shumachera, že dokázal natočit film, který má valmi nízký rozpočet a 90% děje se odehrává v jedné telefonní budce a přesto je to film vynikající. Napínavý, dramatický, chvílemi až psycho (jak já říkám) a přesto vtipný. Colin hraje hlavní roli velmi dobře a dost mě svým výkonem potěšil. Opravdu nemám co vytknout, závěr mě opravdu dostal. Btw. jak si tvůrci dělali legraci z hopíků přidává v mém hodnocení jednu hvězdu :-D ()

darwin

Výborný thriller, který exceluje svým svižným tempem, myšlenkou i zručným provedením. Colin Farrell ukázal, že taký umí dobře zahrát, Phone Booth je díky němu téměř one man show. Ostatní mu v rámci vymezených možností zdatně sekundují. Největším překvapením je však to, že Schumacher taky jednou natočil něco kvalitního. ()

Tjaden

Předtím, než jsem si film pustil jsem byl skeptický. Film který se celý odehrává v telefonní budce ? Samozřejmě ! Opravdu velmi originální počin režiséra Joela Schumachera s výborným Farrellem a tajemným hlsem K. Sutherlanda. U filmu jsem se dokonale vžil do role v budce uvězněného Stua. Je opravdu obdivuhodné, jaký film se dá natočit za 12 dní. ()

rozbris

Viděl jsem to dávno, ale ne natolik, abych si nevzpoměl na děj. Jednou se tak ráno probudíte, jste skvělý novinář, který umí ve svém oboru chodit, ale přijdete jednou k telefoní budce, zvednete sluchátko a jste v pr...:) ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor