Adaptace prvního románu autora knižních bestsellerů Johna Grishama, jejíž režií byl pověřen Joel Schumacher. Afroameričan Carl Lee zastřelí v soudní budově dva muže, uvězněné za znásilnění a těžké poranění jeho desetileté dcerky. Sám nakonec stane před bělošskou porotou, která má rozhodnout o jeho vině. Vybere si jako obhájce začínajícího bílého advokáta, který po jistém váhání přijme pomoc emancipované studentky práv. Z případu se stane politická záležitost, která aktivizuje i členy Ku-klux-klanu. V poklidném městečku zavládne napětí a bílí rasisté začínají řádit. Jake a jeho blízcí se ocitají v nebezpečí. Výsledek procesu je ovšem po obhájcově emotivní závěrečné řeči jasný. Osvobozující výrok poroty však vzbuzuje pochybnosti o tom, zda jedinec opravdu může brát právo do svých rukou... (Cinemax)

gizi

Filmy z právnického prostředí obvykle nezklamou, obvykle hodně hrají na city a většinou vše dopadne, jak si divák přeje. To je případ i tohoto snímku, kde přes svou délku se divák nenudí. 75%, 7.2.2016. ()

PSyk

Pohádka, která se chvíli marně tváří jako soudní drama (hahaha!), chvíli jako sryler, a skoro furt jako sociálně/apartheidová sonda. K tomu opravdu příšerný Kevin Spacey a naprosto nadbytečná Sandra Bullock. Padouši a KKK se chovají jako naprostí idioti - což je v souladu se žánrem, tj. pohádkou. Jediné pozitivum: Mathtew McConaughey tím filmem prorazil. ()

mdf

Matthew McConaughey sice ještě nemůže vědět,že lepší film z právnického prostředí Obhájce ještě příjde,ale spolu s hvězdným obsazením tohle byla dobrá podívaná. ()

kodwin

Poměrně atraktivní film hlavně díky tomu, že se neodehrával celý v soudní síni, jak to na počátku vypadalo. KKK a společenský podtext sporu dodal filmu šťávu, na druhou stranu je to taková klasická holywoodština. Slabší čtyři. P.S. McConaughey je tady hrozně podobnej Newmanovi ... ()

dauby

Zcela průměrný film, trochu rozvleklý (proč proboha 2.5 hodiny?) a hrozně schematický. Herecké obsazení skvělé, scénář slaboučký. ()

Bogrant

Parádne obsadený, vynikajúco zahraný a vo finále ešte viac zdrvujúci snímok. Doposiaľ ten najlepší aký som videl, čo sa súdnej sieni týka. Vážne. Dostalo ma to svojím príbehom, atmosférou a aj daným problémom, ktorý je bohužiaľ dnes už na dennom ''poriadku''. Dĺžka neprekáža, KKK to ešte viac oživuje, no a najmä McConaughey svojím prejavom posúva ešte niekam vyššie. U mňa to je za plný počet, čo som ani nečakal. ()

zekon

Skvělý režisér natočil špičkový emotivní film. Z těchto filmů mě jde mráz po zádech, že se to vůbec mohlo dít a není to fikce. ()

Sa.sa

Opravdu slušný film, který je bravurně natočen a ukazuje třenici a rasovou nesnášenlivost... Jinak ta závěrečná řeč byla opravdu bravurní... ()

Pignon

Zfilmované klišé, kterému čas naložil ještě více, než je zdrávo. Stará dobrá učebnice Hollywoodu jak ždímat emoce. Na více než jednu hvězdičko ta závěrečná řeč nevydala. ()

motyka52

Film s nabitým, leč nepříliš komplikovaným dějem, který odsýpá. S vysvětlováním se tady příliš čas neztrácí, některé věci se prostě stanou, jelikože by se prostě stát měly. Není to ale kupodivu ke škodě, pokud člověk přijme fakt, že se nedívá na hlubokou psychologickou studii, nýbrž soudní drama (a trochu thriller), které nechce diváky zbytečně unavovat složitostmi. Herecký ansámbl je opravdu prvotřídní a právě skvělí herci táhnou všechny dějové linie dopředu. ()

Benilta

Joel Schumacher, kterému se v poslední době moc nedaří, v roce 1996 vykouzlil kvalitní thriller, který se mi líbil. ()

gerry007

Film, který se snaží být poselstvím a apelem proti rasismu, i když ve skutečnosti ukazuje akorát jeden případ, kdy spravedlnost dostala strašně na prdel. Ano, rasismus je špatný a hloupý, ale vidět ho takto jednostranně... no nevím. A s tím, že za určitých okolností má někdo právo vzít spravedlnost do svých rukou, s tím tedy zásadně nesouhlasím. Každopádně za formu i za některé herecké výkony dávám čtyři hvězdy. ()

bax

Filmov a seriálov zo súdnej siene som videl toľko (a existuje ich ešte 100x viac), že ma tento žáner začína pomaly ale isto nudiť a je ťažké ma zaujať. Film navyše čerpá z typického motívu rasového utláčania. Pre mňa priemerný film, ale pozrel som si ho rád a neľutujem to. ()

radostR

Joel Schumacher po delší době překvapil napínavým kvalitním filmem s rasistickým podtextem. Výborné herecké výkony, potřebný spád, strhující závěr. ()

luek

Velmi podařený film z prostředí soudní síně a trestního práva. Dobré herecké výkony, výborná Sandra Bullock, McConaughey a Kevin Spacey také rozhodně nezkalmou. Asi nejlepší závěrečná řeč v podobně ražených filmech co jsem kdy viděl. 5 ()

mezonek

Nemůžu souhlasit s hodnocením filmu. On by ten film film mohl být skvělý - vždyť zpracování filmu je dost dobré, herecké výkony dostatečné a námět zajímavý. Jenže to má háček : děj, vývoj a závěr. Černýmu chlapovi znásilní dceru a on chladnokrevně zastřelí automatickou útočnou puškou M16 ("kde ji sakra vzal?" je taky dobrá otázka) dva bílé násilníky a poldovi ustřelí nohu a oni ho u soudu, kde jasně vede obžaloba a kde se porotci shodují na statusu "vinen", jen kvůli dojemnému vyprávění uznají nevinným a nedostane žádný trest? Člověk pošlape zákon a ublíží podstatě zákonu a justice, zničí spravedlnost, a pak je osvobozen? A při jednom střetu ku-klux-klanu s černýma upálí jmalý černoch člověka a policie chytne členy ku-klux-klanu, když nikoho nezabili ale o černocha upalijícího lidi se nikdo nezajímá. Proč takové vážné odchylky od reality? Odpověd na tuto otázku je smutná : Film je nejspíš propaganda.Propagace pročerné rasové politiky. Další počin pokračovatelů Martina Luthera Kinga a dalších podobných. Tímto film ztrácí na hodnotě. 3 hvězdičky jsou milostivé hodnocení ()

GODZILA80

Dost dobrý film! Poprvé jsem ho viděla v neděli 15.8 na Nově v dost pozdních hodinách a film mě i přítele dost zaujal a překvapil. Jen nevím kdo z obsazených herců se mi zdál lepší. ()

Chocholous

Tento film ma dojal na celej čiare. Bravúrny, excelentný, super zvládnutý. Fantastické herecké výkony. Na konci filmu som plakal. ()

Zemřel Donald Sutherland

21.03.2024

Matthew McConaughey se vrací k velké roli

Matthew McConaughey se vrací k velké roli

19.03.2021

Další důkaz, že dnes už je ve světě filmů a seriálů možné všechno, je oznámení streamovací služby HBO Max, že se krimi drama Čas zabíjet od režiséra Joela Schumachera z roku 1996 dočká seriálového… (více)