Záchranář Frank Pierce je po pěti letech nočních služeb psychicky na dně. Práce v sanitce z něj udělala alkoholika, jenž trpí depresemi a halucinacemi. V ulicích města vídává duchy pacientů, které se mu nepodařilo zachránit. Nešťastné bytosti bloumají po Manhattanu s výrazem nevýslovného utrpení a Frank čte v jejich očích výčitky. Naději do jeho světa vnese tajemná dívka Mary, dcera muže, kterého se Frankovi podařilo tak tak zachránit. Dvojici možná čeká vykoupení, ale zcela jistě budou muset napřed projít peklem. Mezi newyorskými narkomany se totiž začala šířit nová droga, jejíž požití má až příliš často smrtelné následky. A Frankovi právě začíná další noční šichta… Téměř mysteriózní drama režiséra Martina Scorseseho vzniklo podle autobiografické knihy Joea Connellyho, jenž několik let pracoval u newyorské záchranky. Tragické příběhy pacientů se tu prolínají s černohumornou otrlostí záchranářů i absurditou amerického zdravotnického systému. Scorsese se před Počítání mrtvých (1999) po letech vrátil ke spolupráci se scenáristou Paulem Schraderem, který se podílel na režisérových nejlepších filmech Taxikář (1976) a Zuřící býk (1980). (Česká televize)

Mark1983

Jednou jsem měl tu čest se na tento film z tehdejší videopůjčovny podívat a řeknu vám, že mě dost překvapilo oč se tam jednalo. Několik vypatlaných sanitářů, ještě víc sprostých slov a co? A nic. Prostě buranský film pro buranské diváky. ()

La 3na

Výsledek výborného spojení dvojice Scorsense - Cage. Atmosféra výborná od začátku do konce, takže za chvilku opravdu začnete věřit, že někde v rožku uvídíte ducha. Stejně tak herecké obsazení. Výborná je scéna kdy Frank v sanitce seřve potencionálního sebevraha za to, že to spackal a názorně mu ukazuje kde si má přesně přeříznout tepny, aby to bylo stoprocentní:-) Oproti jiným Scorsenseho filmům však místy trochu ztrácí dech takže 4*. ()

Veronica20

Průměrný film, který nenudil, ale taky mě nijak zvlášť neoslovil. Těšila jsem se na něj, jako vždy na všechny filmy od Scorseseho, ale spíš mi přišlo, že tento film není nic, co by se mělo z dílny tohoto skvělého režiséra vyzvedávat a oslavovat. Děj filmu je spíše slabší, zápletka se tak trochu táhne a do popředí se spíše dere touha vykreslit hlavně atmosféru okolí a bezmocnost ,než si pohrát s dějovou linií a charaktery jednotlivých postav.Co mi trošku lezlo na nervy, byl výraz Nicolase Cage, který vypadal po celou dobu jako unylý feťák ve svém posledním stadiu života, i když to bylo záměrně, nějak mi to celé nesedlo. ()

chemo

Cage sa mi sem nehodil, veľa scén a hudba pripomína o dve triedy lepšieho Taxikára. Raz vidieť stačí. ()

Gennaro@po

Dokonala depresivní atmosféra New Yorku. Samozrejmosti je bozska kamera, která je zde snad nejlepší ze všech jeho filmů. Pár humorných chvil. Nevýrazného Cage zastínil Sizimore. Škoda, že nedostal víc prostoru. ()

dusepe

Tenhle kousek se zdánlivě snaží být něčím výjimečným, ale ve skutečnosti se nejedná o nic zvlášť pozoruhodného. Začátek přitom vypadal slibně. Přeplněná new yorská nemocnice. S každým dnem do větší beznaděje se upadající Nicolase Cage. Nelžu říkal jsem si: Tohle nebude špatné, přičemž jsem se cítil snad ještě hůř než samotný Frank Pierce. Postupem času však tento film zapadl do kolejí obvyklosti a vygradoval pro mě dost nepochopitelným závěrem. Možná ani ne tak nepochopitelným jako všedním. Namlsán po Skryté identitě, Casinu a Mafiánech jsem chtěl zkusit Martina Scorseseho trochu jinak, ale Počítání mrtvých je pro mě osobně docela zklamáním. Ne, že bych během něj nudou počítal ovečky, ale tenhle příběh mohl dopadnout jinak, než jakýmsi tradičním americkým "happyendem". ()

noxi600

Sice Cageho nemám v oblibě, ale je to pan herec. A tímto poněkud zvláštním filmem to dává dost najevo. Jako zdravotník odsuzuji scény typu "masáž srdce jako hnětení těsta", prostě nereálnost scén, které nám profesionálům dramatičnost celého filmu ubírají. I tak ale díky skvělým hereckým výkonům a přemýšlivému ději dávám 4*. ()

jefljdasfljs

Vcelku kravina bez hlavy a paty. A ta hudba, to je něco neskutečně otravného, občas jsem si říkal, že tam Scorsese nechal nahrát snad celé rádio. ()

StarFsh

Na to, že to je dráma som sa pár krát aj s chuti zasmial. Excelentný film, kde Cage dokazuje, že keď chce, tak vie. Asi jeho najlepší film, keďže 99% jeho tvorby sú klasické hollywoodské bullshity. ()

aproz

Napriek tomu ze sa tam vkuse nieco dialo ukrutne som sa nudil. Paru zabavnych scen ale inac nic pre mna. Velmi zaujimavy casting. "Dont make me take off my sunglasses" ()

UnCool

Noir z prostředí záchranné služby, to tu ještě nebylo... Skvělý film s hutnou atmosférou. K dokonalosti chyběl jen nějaký příběh. ()

Nonego

Toto pochopí človek , čo ma problemý ako hlavny hrdina, alebo má jazdu na dobrom matroši ala " Fear and Loathing in Las Vegas" . Hneď po zapnutí boduje soundtrack v podaní "Van Morrison: T.B. Sheets" a to ma presvedčilo že to bude moja krvná skupina.. Neskutočná jazda nočným "Nju Jorkom". Cage nezabudnutelný maniak zmierený skoncovať zo životom za veci, s ktorými nemohol nič urobiť. Tento filmový kúsok nie že stojí za pozretie, toto je modla padlých anjelov.. ()

str0001

Rozhodně zajímavý snímek, který se tváří celkem realisticky. Sám za sebe bych spíše volil 4 hvězdy, jelikož se ale rozhodně nebude líbit každému, tak 3. Určitě stojí za to vidět. ()

Vlad

*SPOILERS* Tento film je dokazom toho, ze zprznit dobry namet dokaze aj (neskor) uznavany reziser. Namiesto toho aby sa Martin zameral na vyzdvyhnutie kontrastu - tazoba hl. hrdinu z dovodu, ze napriek vsetkej snahe nedokaze ludom zachranit zivot a tito mu umieraju v rukach vs. ulava, kt. mu prinieslo, ked nakoniec niekomu zivot vzal. Taktiez ine motivy ako napr. narkobaron a jeho neskorsia zachrana (a dalsie), ci velmi verne vyobrazenie priebehu nocnej sluzby zachranky, to vsetko sa vo filme totalne straca a nepozorny divak moze nadobudnut dojem, ze sa jedna o psychopaticku zlataninu nahodnych zaberov... Film nie je zly, ale je to premarnena sanca, mohlo to byt totiz paradne... 60% ()

Verilla

Kdykoliv se na tenhle film podívám obdivuji Scorseseho řemeslo, to jak dokáže vykreslit atmosféru nočního New Yorku, hudbou, kamerou, hereckými výkony, pocity bezmoci a vyhoření v náročné práci zdravotního zachranáře, vztahy mezi lidmi, mezi kolegy, kteří jediní ti rozumí a to, že pochopení nalezneš tam, kde jej nejméně čekáš, realita se prolíná s halucinacemi, a člověk musí jít dál, pokračovat v práci, zachraňovat životy a řídit záchranku a možná se opět nalezne. Poměrně nedoceněný snímek, smím-li soudit, ovšem o to vydařenější a hodný pozornosti. ()

elgato

zdejší komunitou trochu nedoceněný film. Výborná dynamická kamera, velice zábavná noční jízda změtí bizardních městských postaviček, jen za ten narychlo zatažený konec ubírám *. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore