Záchranář Frank Pierce je po pěti letech nočních služeb psychicky na dně. Práce v sanitce z něj udělala alkoholika, jenž trpí depresemi a halucinacemi. V ulicích města vídává duchy pacientů, které se mu nepodařilo zachránit. Nešťastné bytosti bloumají po Manhattanu s výrazem nevýslovného utrpení a Frank čte v jejich očích výčitky. Naději do jeho světa vnese tajemná dívka Mary, dcera muže, kterého se Frankovi podařilo tak tak zachránit. Dvojici možná čeká vykoupení, ale zcela jistě budou muset napřed projít peklem. Mezi newyorskými narkomany se totiž začala šířit nová droga, jejíž požití má až příliš často smrtelné následky. A Frankovi právě začíná další noční šichta… Téměř mysteriózní drama režiséra Martina Scorseseho vzniklo podle autobiografické knihy Joea Connellyho, jenž několik let pracoval u newyorské záchranky. Tragické příběhy pacientů se tu prolínají s černohumornou otrlostí záchranářů i absurditou amerického zdravotnického systému. Scorsese se před Počítání mrtvých (1999) po letech vrátil ke spolupráci se scenáristou Paulem Schraderem, který se podílel na režisérových nejlepších filmech Taxikář (1976) a Zuřící býk (1980). (Česká televize)

Siriuss

Zřejmě mi něco uniklo, ale když se člověk podívá na filmy Martin Scorseseho jako Mafiáni, Skrytá Identita nebo Casino a pak vidí "tohle"... tak se až člověku nechce věřit že to natočil jeden režisér! ()

Gastovski

Další Scorseseho výprava do zaneřáděných a depresivních ulic New Yorku, a podle mě ta nejlepší, i co se týče vizuální stránky. Tentokrát se však dění kolem nesleduje z taxíku, ale ze sanitky. Cageovi jsem věřil každou minutu vyšťavenýho paranoika, troufnu si říct, že to byla jedna z jeho nejlepších rolí. Lahoda je sledovat i ostatní saniťáky (Goodman, Rhames, Seizemore), kteří to taky dělají nějaký ten pátek, a psychicky se s tím vyrovnávají každý po svém. Vtipné a depresivní zároveň. Lepší 4* ()

Matli

Kvalitní výkon Cage a Rhames, ale to je tak vše. Spíš jsem to asi nepochopil, jak to s těma mrtvejma vlastně je. Jednoduše zajímavý film, který vlastně není tolik zajímavý. 48% ()

ink flo

A ještě jeden Scorsese po 15ti letech, který dozrál jako víno, tentokrát tenhle neprávem opomíjený s Nicholasem Cagem, kterej zde může naplno uplatnit svůj základní výraz "ztrápené štěnátko", protože celou dobu brázdí ve zběsilém tempu ulice v sanitce pronásledován duchem dívky, kterou kdysi nezachránil, učí bezdomovce, jak se správně podřezat, vede existencionální poetický promluvy, bere si prášky od neznámých lidí ("take this pill, red lion king of the jungle hakuna matata. No language, just brute power."), nosí v náručí mrtvé dítě zamotané do alobalu, snaží se sblížit s Patricii Arquette ("My dress looks like from the night of the living cheerleaders"), za parťáka má Johna Goodmana, násilnickýho psychopata nebo černocha, kterej oživuje přestřelený předstíraným zázrakem ("superlight of Jesus, bring him back!") a z okna sanitky pozoruje snovou scénu masa visícího v prádzných ulicích New yorku....a do toho zase vylézají ze země ti duchové....špinavej šílenej film, kterej je "filmovej" v tom nejlepším slova smyslu...i když to nasvícení postav zvrchu tomu dodává takovej zvláštní divadelní nádech. "We like our coffee bloody" "No one asked you to suffer, it was your idea." ()

Rathalos

Vyborna drama so skvelymi hereckymi vykonmi na cele s Nicolasom Cageom,ktory to zahral super,depresivna,smutna,spinava,drsna a aj nebezpecna jazda sanitkou pocas temnych noci v uliciach Manhattanu,ktora nenecha nikoho chladnym a reziser Martin Scorsese si zasluzi pochvalu za tento vynikajuci snimok...:-) ()

Akana

Scorsese po letech znovu vymetá špínu newyorských ulic, tentokrát z pohledu frustrovaného saniťáka a v podstatně nabuzenějším rytmu, než v případě Taxikáře. Vyprávění je hodně decentralizované a možá proto mohlo být kratší. Jinak si ale nemyslím, že by to byl v režisérově filmografii až takový propadák. Třeba je to jenom otázka vysokých očekávání. Kdyby to natočila nějaká neznámá persona, možná by padala méně příkrá slova, ale na Scorseseho jsou zkrátka jiná měřítka. Mě ta chaotická, svištící, zdrogovaná atmosféra docela pohltila a i Nicolas Cage mě zase jednou příjemně překvapil. ()

Wolvie

Má to styl,má to atmosféru a Cage je více než snesitelný.Scorseseho nemusím,ale tohle na mě zabralo dobře. ()

mala_kea

Jen se podepíšu pod to, že tomuhle fakt nerozumím. Možná je to film pro jedno procento populace, ale já v něm nejsem ()

Ham.and.eggs

Ať už je N.Cage jakkoliv (ne)přesvědčivý herec, má v sobě něco, co mi přijde neskutečně zajímavý (kdybych nebyl na mrtvoly, řekl bych i sexy). Jeho projev je dost specifický a vždycky jsem na jeho roli zvědavej... navíc pod vedením Scorseseho je oč stát... ()

sadlokan

Ze začátku takovej fádní příběh záchranářů ála Chicago hope,ale pak to chytí až takovej psychedelickej švuňk a kolegové záchranáři jsou pěkně cynické veselé kopy.A jestli opravdu vypadá takhle Emergency kdesi v NY,tak můžeme bejt rádi,že naše zdravotnictví je tam kde je.A soundrack je zupa! ()

boul

Bringing Out the Dead, bych určitě nepovažoval za nějaký extra thriller, ale spíš opět šílenou produkci od chlapíka jménem Martin Scorsese. Černá komedie z doby 90. let v ulicích New Yorku, nemohla vypadat jinak než šíleně a prolezlá fetkama. Scorsese si vybral do hlavní role Cage, což nebylo moc typické k jeho filmům, ale Cage se do role vcítil dobře a jako záchranář uspěl. Jeho sanitka mě dovezla celkem do příjemných chvílí a i když jsem se ke konci malinko nudil, ty 4* dát musím! 75% ()

helloween93

New York je tu vyobrazen jako temná stoka plná různých existencí (feťáci, prostituky, gangy, cvoci..) v kterých je jediné světlo, a to vozidla místní ambulance, jejichž posádky se se svou prací vyrovnávají po svém. Nicolas Cage má deprese jako kráva, Sizemore je magor, Ving Rhames je anděl boží a John Goodman je flákač...Zvláštní Scorseseho pohled do života saniťáků. Výborný soundtrack, kamera a hlášky. "Neměl byste kouřit./ To mám na předpis.":DD Velmi depresivní snímek. 4* ()

GOREGASM

Martin Scoresese a New York, to je věčné téma a v Bringing Out The Dead nahlíží na tuto fascinující metropoli pan režisér optikou, která vás svým hektickým, ironizujícím, zároveň však nesmlouvavě bolestivým pojetím vcucne a nepustí. Z mého pohledu jde o nepochopitelně zapadlý snímek geniálního režiséra, ve kterém na životě Cageova záchranáře (fantastický Nicův výkon) Marty na ploše dvou hodin vykreslí, o jakou místy až groteskní divočinu v New Yorku jde. Cageovy černé kruhy pod očima a jeho opakovaně neúspěšná snaha nechat se vyhodit působí na jednu stranu úsměvně, tragikomický ocas je zde ale cítit na sto honů. Pomáhají tomu i Cageovi parťáci Goodman, Rhames, Sizemore, kdy každý na jiný způsob rozvine křídla Cageovy postavy. Světlem na konci tunelu je potom anděl s ještě andělštějším hláskem Patricie Arquette, která skutečně byla ve svých nejlepších letech nepopsatelně elektrizující a sexy ženská. A to, že je celý snímek vizuálně pojat jako stodvacetiminutový halucinogenní trip berte jako delikatesní třešinku na tomhle fajnšmekrovském dortíku. 100% ()

Besyn

Skvělý Cage v poměrně temném a drsném snímku,který rozhodně stojí zato.Nicméně od Scorseseho bych očekával mnohem víc než jen solidní praci. ()

Barak

Nicolas Cage jezdí dvě hodiny sanitkou a zachraňuje lidi. Zní to docela nudně, ale koukalo se mi na to skvěle. Vždycky jsem myslel, že lidi od sanitek rychle spěchají, aby stihli zachránit životy - tady tihle si ale předtím ještě vypijou kafe, zavtipkujou a na místo dochází klidným krokem :) Cage tu vypadá dobře zkouřeně, ale stejně se mi nejvíc líbil Ving Rhames, se kterým byla největší zábava. Sice jde cítit špína z každého druhého záběru a ta atmosféra vás pohltí, ale dá se u toho i parádně zasmát. Je to takové dost o ničem, ale má to svoje kouzlo a mě se to dost líbilo.... ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore