Heron vede ve starověkém Řecku obyčejný život. Jednoho dne ale zjistí, že je ve skutečnosti synem Dia a má před sebou veledůležitý úkol: spasit svět před armádou démonů. (Netflix)

Recenze uživatele Motinski k tomuto seriálu (2)

Diova krev (2020)

Treba uznať že ma seriál od začiatku bavil ajkeď mi v mnohých momentoch prišiel predvídatelný a nie až tak originálny. 1. séria nerozoberie postavy dostatočne do hĺbky ale tá zápletka je fajn. Máme tu krv, akciu, mýtotvornosť aj svieže tempo. Animacia parádna a 8 epizód nie je veľa. Naozaj rychlo to obehne. Priemerné hodnotenie som ale musel zvýšiť s príchodom 2. série. Tam už sa ide podľa mojich požiadaviek a sledovať vývoj charakterov Hadesa alebo Seraphima je slasť. Teším sa zvýšenej kvalite a snáď to tak pôjde aj ďalej. 1. séria 6/10. 2.séria 8/10 ()

Série 2 (2024) (S02)

Po pravde moc som neočakával že niekedy vznikne druhá séria. Príbeh tej prvej mi prišiel ukončený dostačujúco, no nebránim sa. Chvíľu mi síce trvalo spamätať sa kto je kto ale rychlo som sa naladil. Užíval si opäť animáciu, vyhranie sa s gréckou mytológiou v prospech dramatizácie a mám pocit že sa zvolnilo tempo aby sme lepšie vstrebali príbehove archy postáv. Celkovo beriem túto sériu ako zlepšenie a kľudne by som prijal pokračovania. Najviac som si obľúbil Hádesa, scény s nim mali správny pochmúrny tón, takto nejak si predstavujem ideálneho záporáka ktorý ani náhodou nie je len čiernobiele zlo do počtu. Koniec bol trochu zbrklý ale skvelo navnadil na ďalšie dianie z tohto sveta. Chybičky sa nájdu ale kvôli nulovým očakávaniam ich ani nebudem spomínať keďže som milo prekvapený 8/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů