Casino

movie

Scorsese opět dokazuje, že je výborný režisér a vypravěč a že pod jeho zlatými ručkami podávají herci obvykle své nejlepší výkony... Robert De Niro a Joe Pesci tu hrají jako bozi, jenže musím přiznat, že v některých místech jsem se díky téměř 3hodinové délce trošku nudil! Nicméně závěrečná čistící akce je úžasná a vůbec posledních 20minut má nesmírný spád a sílu. ()

T2

Rozpočet $52miliónovTržby USA $42,512,375Tržby Celosvetovo $116,112,375Martin Scorsese je veľmi zručný režisér to sa mu musí nechať, len škoda že to niekedy preháňa z minutážou, film vyťahuje z mierne rozvláčneho deja hlavne výborný Robert De Niro a dobre mu sekundujúci Joe Pesci, Sharon Stone je skôr do počtu pri výkone ústrednej dvojice ale zas nekazí príliš dojem, miestami si to príbeh podáva ruku z dokonalosťou ale niekedy to z tou výrečnosťou spletitých riešení života chlapcov žijúcich zo špinavých peňazí začína byť nekonečne deja vu, fakt motajúce sa na jednom mieste. Miernejšie prestrihanie by určite pridalo na ráznosti. /85%/ ()

Lavran

Audiovizuálněherecké obžerství na pomezí sebestředného nadfilmu, tentokráte poněkud hazardního charakteru. S přihlédnutím k jednoznačně čitelnému materiálnímu podtextu spatřuji v Casinu ideální film (čti: místo, kde se plní neuskutečnitelná přání) pro každého pravověrného Čecha - ráj cinkající, vonící, šustící a lákající Mamonem nesčetných podob. Scorsese uměl, umí a bude umět. A netvrďte mi, prosím, opak. ()

Subjektiv

Organizovaný zločin v kasinu je technologický proces. Kamera švenkuje po cestě peněz, z automatických sčítaček do účtárny, do kufříků a k šéfům. Větší vzdálenosti překlene střihem. Výrobní prostředky: hrací automaty, ruleta, karty. Seznam položek a činností... Organizovaný zločin v kasinu je firma s jemně strukturovanou a dobře definovanou hierarchií. Kamera hledá obličeje krupiérů, jejich šéfů, šéfů šéfů, šéfů šéfů šéfů, končí de Nirem a vševidoucím okem. Zločin má své "mateřské a dceřinné firmy"... Organizovaný zločin v kasinu je manažerská záležitost. Řídí se z pracovních obědů, kanceláří a "valných hromad"... Organizovaný zločin v kasinu je jazzový rytmus, svižný, promyšlený, brilantní a přece pln improvizace... Organizovaný zločin v kasinu je televizní estráda plná lesku, pozlátek, světelných show a nevkusných hudebních a tanečních čísel... Organizovaný zločin je násilí - tvůrce i ničitel kapitálu. Organizovaný zločin je pěst, tužka, basebalová pálka či bouchačka Joe Pesciho... Organizovaný zločin je soukolí, stroj - a do stroje city nepatří... Organizovaný zločin v kasinu je Casino... Jenže! Kam se vyvinul od Kmotra organizovaný zločin ve filmu? Nabral na tempu, nabral na tempu, nabral na tempu... Proč třebas stále platí "čím vyšší šéf, tím méně přímé vyjadřování"? Protože se na to těšíme a tak se nám autoři zavděčí? Proč stále platí Vzestup --> Žena --> Pád? Proč zločinec je kůl a poctivec nudař, srab a vůl? Já vím... líp se na to kouká. Ale ne každému. Slabé ****. ()

Hrabka

Tohle prostě není nic moc pro mě. Nekonečný film, který jsem zkouknul asi na 5 zátahů. No prostě hrozně zbytečně zdlouhavé. Ale ne že by se něco dělo, samé kecy o ničem, nudné scény... Z hlavního hereckého tria se mi líbil jen De Niro. Ten se vážně do podobných rolí hodí. Děj je nezajímavý. Chápu, že se to někomu líbí, ale já mám radši když se něco děje, než takovouto tříhodinovou rozprávku, která je po většinu času nezajímavá. 70% ()

• Keď Nicky (Joe Pesci) niekoľkokrát mení autá, aby sa vyhol federálnym agentom, môžeme vidieť značku autobusovej zastávky CAT (Citizens Area Transit). Scéna sa odohráva v roku 1980, pričom autobusový systém mesta Las Vegas zmenil svoj názov na CAT až v roku 1992. (Arsenal83)
  • Podvodníci používají při blackjacku techniku "spooking", která je v USA nelegální. (don corleone)
  • Keď Ace (Robert De Niro) a Nicky (Joe Pesci) jazdia po uliciach Las Vegas, hneď po príchode Nickyho do mesta môžeme na ulici okolo nich vidieť niekoľko moderných áut. (Arsenal83)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011