Casino

Luciaaas2

Jedna z nejlepších gangsterek, která byla vůbec kdy natočená. Scénář je výborný, režie chytlavá. Sice film se rozjíždí pomalu a pak stále graduje. Herecké výkony jsou maximálně přesvědčivé. Hlavně Joe Pesci, který zahraje dokonale jak komedie ( Sám doma) tak i vážné role. De Niro, nijak nevybočuje ze svých hereckých kvalit a Sharon Stone zde odvádí jeden ze svých nejlepších výkonů, neli nejlepší za její celou hereckou kariéru. ()

bergeron

Scorcese a DeNiro. Môžme čakať neúspech a katastrofu ? NIE. Ako by som Vám to povedal. Asi len takto. Mafián ako DeNiro vždy zabere, doprevádzany malým ukecaným taliánom Vás ešte viac dostane. ()

chicotomas

Další z filmů z mafiánského prostředí. Mafiáni se mi asi líbili více. Tento film krásně prokresluje hlavní postavu, faktického ředitele jednoho kasina v Las Vegas a způsob, jakým vlastně všechno kolem hordy peněz funguje. Film je natočen vyprávěčským způsobem, což mi možná trošku vadilo. Scorsese to ale i tak natočil moc hezky. Možná to je ale moc dlouhé. Vzhledem k tomu, že jsem v LV byl, dokážu si představit tu atmosféru, jak to kdysi fungovalo. Pokud je nějaký film nejklasičtějším o hazardu a kasinech, pak je to tento. ()

Hols

Velmi poutavý příběh o malých rybách co se vypracovaly až na mafiánské vládce Las Vegas. Avšak hvězdou tohohle filmu překvapivě není Robert De Niro, ale Joe Pesci. Ten tomu celému dal opravdu neskutečný šmrnc, když jako maličký ctižádostivý Napoleon rozsévá svou touhu po moci a po mafiánsku brutálně likviduje všechno a všechny co mu příjdou do cesty. Samozřejmě pěkná ženská co dokáže zničit chtíčem k tomu taky patří a v tomhle případě Sharon Stone podala skutečně dobrej hereckej výkon, když se změnila z pohledné dámičky na alkoholičku a feťačku. No a závěr celé téhle podívané byl opravdovou třešničkou na dortu. Ukázal, že ti skutečně mocní nejsou nikdy vidět, ale když hrozí jejich odhalení, tak je kdokoliv co by je nějakým způsobem ohrožoval okamžitě popraven. ()

fabienne223

Jeden z nejlepsich filmu o mafii, nic neprikraslujici, neromantizujici hrdiny ani v nejmensim. Herecke vykony perfektni v cele s Sharon Stone, jejiz vykon byl pro me velkym prekvapenim. Na rozdil od mnoha jinych podobnych zustava Casino v pameti i po dlouhe dobe. ()

otecBobby

Návštěva Casina změnila můj filmový život. Když jsem viděl v '95 fotky z filmu na nástěnce u nás v kině, byl jsem Scorseseho filmy nepolíbený a název filmu mě k návštěvě kina sám o sobě nelákal. Nechápal jsem, o čem bude tříhodinový film z prostředí kasina. Casino si mě ale našlo samo. Potkal jsem kamaráda a po několikáté jsem mu odpověděl, že video teda nemám. Tentokrát mě místo doporučení koupě videa pozval domů a povídal: "Znáš Mafiány, viděl jsi Casino? Ne? Tak se posaď." A po třech hodinách jsem se na filmy začal dívat úplně jinak. Způsob Scorseseho vyprávění mě dostal. Bylo to něco jiného než Krotitelé duchů. De Niro hraje muže, který uměl vsadit na správného koně. Až přišla Ginger v podání Sharon Stone. Pro mě je ten film víc než obyčejná gangsterka. Je tam vítězství, prohra, život, láska, žárlivost a násilí tak bezprostřední, že na šok z prvního shlédnutí asi nikdy nezapomenu. Oblíbil jsem si nejednu scénu, jako tu s borůvkovými koláči, kdy se Ace ptá, proč v jeho koláči není stejně borůvek, jako v tom druhém. "Můžu ti věřit? No tak můžu ti věřit?" ()

XTrader

Na to jak je film dlouhý vůbec neztrácel tempo. Celkově jsem byl více než spokojen, i když na plný počet hvězdiček to nebylo. ()

DannyVlk

Pěkná pohádka o Las Vegas, jeho casinech, podsvětí a také o tom jak peníze nezachrání žádné manželství ani přátelství.. ()

kodwin

Váhám mezi čtyřmi a pěti, zatím dávám lepší čtyřku hlavně kvůli zbytečnému protahování druhé poloviny. Rušili mě také dva vypravěči, zpočátku jsem se v nich nevyznal. Jinak super podívaná z pro mě atraktivního prostředí. Scorseseho filmy mám rád, trefuje se do témat, která mě zajímají. Musím však přiznat, že nejsem přítelem dlouhé stopáže, což mi většinou zážitek z jeho filmů mírně sníží. Co se týká herců, tak Niro je opravdu skvělej, líbila se mi i Stone. Naopak Joe Pesci mě zas tak nezaujal. Příběh byl celkem vyvážený s výbornými gangsterskými scénami. ()

Gaggi

Pre mňa je tento film diamantom filmografie. Perfektne zahraný a zároveň vyrozprávaný príbeh, inšpirovaný skutočnou udalosťou a skutočnými postavami. Od Joe Pesciho (Nicky Santoro/Anthony Spilotro) až po samotného šéfa mafie Pasquale Cajano (Remo Gaggi/Joseph Aiuppa). Film nie je samozrejme len o tom, ako fungovali kasína v 70-tych rokoch, ale zameriava sa na fungovanie organizovaného zločinu ako celku. Snímok trvá takmer 3 hodiny, ale po každé, keď ho pozerám mi ubehne ako voda. Martin Scorsese si u mňa za tento filmový skvost vyslúžil 5 hviezdičiek a keby to bolo možné, kľudne by som dal aj 6! ()

the_weaver

Čistokrvná gangsterka, nič viac. 3,5*.↵  Sugestívne zachytenie života niekoľkých vyslovene záporných osôb. Okrem poctivosti, s akou pracoval hlavný hrdina, na nich nebolo čo obdivovať. Miesto brutality a chladnokrvnosti by možno bolo dobre ukázať aj nejaké vnútorné pochyby týchto ľudí o svojom konaní - neverím tomu, že by ich vôbec nemali.↵  Škoda, že trošku pozornosti nedostala opačná strana mince - polícia a vyšetrovatelia.↵  Film však bol natočený veľmi dobre - bol zaujímavý po celý čas a herecké výkony (najmä Joe Pesci) boli výborné.↵  Zaujímavé bolo aj to, že za celý ten čas sa vo filme neobjavila postava tmavej pleti.↵  ()

Pharao20

Neskutočná nuda. Snímku by sa hodilo skrátenie asi tak o 2 hodiny aby sa to dalo pozrieť na jeden krát. Hold, ani skvelé herecké výkony či špičkový režisér niekedy nepomôžu. strata času ()

jenspifa

Nemůžu jít míň. Oblíbený trio herců, oblíbený režisér, super scénář. Penize jdou i mimo přátelství.. 90% ()

Trescha

Scorseseho další sonda do světa velkých gaunerů a velkých peněz. Atraktivní prostředí luxusního kasína, DeNiro a Joe Pesci opět nepřekonatelná dvojka. Tady navíc obohacená o vynikající Sharon. Čili v podstatě jasná záležitost.... Já dávám "jen" čtyři a to jen proto, že Mafiáni se mi prostě líbí o chloupek víc. Ale je to o vkusu každého soudruha😋 ()

Kivis

Poměr délka/kvalita spíše podprůměrný. Takový Kmotr z přelomu osmdesátek a devadesátek, který ale nemá tak silný scénář, zápletku a postavy, aby člověk skoro tři hodiny ani nedutal. Vše zjednodušeno hlasem vypravěče, který je používán skoro tak často, jako by se nejednalo o film, ale o audioknihu. Vzhledem k celkovému hodnocení ale soudím, že mi něco uteklo a něco jsem nedocenil. Jen nevím, jestli budu mít chuť a sílu dát Casinu ještě jednu šanci. Přitom Scorseseho nekonečné filmy mám jinak docela rád (Gangy New Yorku, Letec), a když se časově trochu krotí, je to i na plný počet (Skrytá identita). ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011