Casino

Jajar

Další Scorseseho dílo ze série snímků o mafiánském podsvětí. Robert De Niro v roli muže posedleného hazardem, Joe Pesci coby neurotický zabiják, dobře strukturované vyprávění, skvělá poprocková muzika a vlastní svět, jehož brány nám režisér otevírá naprosto přirozeně a nenuceně. Problém Casina spočívá hlavně v jeho délce. Tři hodiny je docela síla i na podobnou epopej a udržet diváckou pozornost mi při zmíněné stopáži přijde skoro nemožné. Casino každopádně šlape jako hodinky a nepřestává překvapovat svou precizností...ale Mafiáni jsou stejně lepší ;) ()

joker30

Precizny film s mnohymi drsnymi scenami. Najma scena ked zomrie Pesci, je taka neprijemna ako by ju citite na vlastnej kozi. 92% ()

hatari

Špička žánru!!!Dokonale promakanej film. Něco jako dokument o casinech a gangster story zároveň :-) Vynikající výkony R.de Nira, S. Stoneové a Joe Pesciho Mimochodem na motivy skutečné události ()

Kadas97

Plnohodnotná gangsterka z prostredia Las Vegas. Perfektne zahrané postavy, hlavne postava Nickyho. Film nemá nejakú vyslovenú slabinu, jedinou slabinou je dlžka filmu. Hudba a dialógy sú tu na najvyššej úrovni. 8 z 10 bez váhania. ()

greedo95

Film, který se dá považovat za úplnou klasiku Scorseseho tvorby. Než jsem tento film viděl, tak jsem si říkal že to bude podobná story jako u Mafiánů, a že mě to zas tak nepřekvapí. Opak se ale stal pravdou. Nadšení z tohoto filmu se úplně vyrovnalo nadšení z Mafiánů, v některých částech jsem si dokonce říkal, že je tento film lepší. Velmi si cením hudby, která se ve filmu snad nezastaví... Je to jako kdyby Scorsese vytvořil playlist své oblíbené muziky, a k němu teprve začal tvořit film. O skvělém herectví De Nira nemusím nic podotýkat. A Joe Pesci mě opět moc překvapil, v roli, která byla pro něj ušita. Sharon Stone nemůžu také nic vytknout, i přes to, že nepatří mezi mé oblíbené herečky. ()

rublik05

Velmi dobře zpracovaný snímek z dílny Martina Scorseseho, kterému škodí zejména hodně přetažená délka, film mohl být klidně o hodně kratší a vůbec nic by se nestalo. Ubylo by akorát hodně zbytečně dlouhých a místy i nudných scén. Filmu dominuje především výkon pana Roberta De Nira, kterému zdárně sekunduje Joe Pesci a už méně kvalitně pak Sharon Stone, která je spíše do počtu, ale konečný dojem rozhodně nekazí. Za mě hodně povedený snímek, v některých momentech zbytečně komplikovaný a zamotaný, přesto kvalitně natočený a zahraný. 8/10. ()

geek.ondra

Precizně natočená báchorka z prostředí casina a podsvětí. De Niro a Pesci jedou svůj mistrovský standart a Sharon Stone předvádí životní výkon. Režijně je to opět tak neskutečně vyspělý že všechny ty intriky a sviňárny jsem si užil i přes fakt že jsem si občas řekl že by neškodilo v některých momentech víc přitlačit na pilu a předvést tu mafiánskou špinavost v celé své kráse. Další žánrová klasika mistra Scorseseho. 9/10 ()

Razzor_82

Špinavá hra mafiánských bossů v Las Vegas podle skutečných událostí. I přes pekelných 178.minut si Scorsese vyprávěním dokáže udržet divákovu pozornost. Stylové kulisy a neskutečný smysl pro realitu až z těch praktik doslova mrazí. De Niro výborný ale mohl být větší tvrďák. Pesci to je živelné hovado. Stone  působí dost chladně Fascinující atmosféra města hříchů zachycena v úspěchu a pádu. Finále se zvrtne v brutální vyřizování účtů. Filmová klasika i po mnoha letech. 9/10 ()

hrumsrt

Téměř tříhodinový opus ze společnosti za zákonem... Martin Scorsese točí, co umí nejlépe, tedy rozsáhlé kriminální příběhy, kde dává tolika linkám a postavám takový prostor, že nakonec nevěříte, že to není podle skutečné události, když postavy pak znáte tak dobře, že jste schopni detailně popsat, jak vypadají bez spodního prádla. Úvodní hodinová expozice, která nám představuje systém jehož kápem je naše hlavní postava Ace je excelentní. Poutavým způsobem se daří snad až dokumentárním stylem ukázat, jak to v Aceově casinu chodí a vůbec představit i ostatní postavy způsobem, že si připadáte, jakoby jste s nimi už v minulosti viděli nějaký desetidílný autobiografický seriál. No a nebyl by to Scorsese, aby si nedával na čas... Pořád tak nějak čekáte, že se to nějak musí rozjet a popisná část skončí a teď už začne ten příběh. Jenže styl se nemění a příběh Vám rozkvete před očima, přesto je Vám líčen pořád stejným způsobem. Robert De Niro ztvárňující Ace odvádí naprosto bezchybný výkon, že od teď už nad otázkou "Jaká je jeho nejlepší role?" nebudu vůbec přemýšlet. Já byl mimo jiné natěšený na výkon Sharon Stone, kdy jsou to jen 3 roky od její nejslavnější role v Základním instinktu, kde ji žeru a tehdy si film prakticky ukradla pro sebe. Jenže jakoby to nebyly "jen roky 3", nýbrž třeba i desetiletí. Na Sharon se podepsala sláva a životní styl a sex apppeal je ta tam. Ovšem roli nevěrné mrchy k ní sedne až děsivě dobře. Takže je fajn, ale očekávání byla jiná. A do třetice zákeřný skrček v podání Joa Pesciho, pro kterého jakoby se takovéto role psaly samy... Casino Vás nepřekvapí kreativním příběhem, či nečekanými zvraty, ale jde o tak vypiplanou filmařinu, kde každá scéna má smysl, že dlouhou stopáž musím odpustit. Miluji casina a pakliže jsou zaobalená do cool kriminálního tónu, chtěl bych snad vidět ještě více. Úžasná práce střihu, dokonalý hudební podkres, nakonec je to prakticky dokonalé dílo, jenž moc dobře ví, co dělá. Takhle se dámy a pánové kdysi točily kriminálky! Vrchovatá pocta velikánům, jakým byl třeba F. F. Coppola.. 95% ()

GIK odpad!

Neuvěřitelná brutalita, která vrcholí drcením lidské hlavy ve svěráku. Mučení lidí (nejen) pro zábavu opravdu nemusím. Mafiána malého vzrůstu mučení zjevně baví a má z něj radost. Tento film už nechci nikdy vidět. Zednářská symbolika: 1. – 19. vteřina: levitující zeměkoule; 0:33 – „PODLE SKUTEČNÉHO PŘÍMĚHU“ – podle hesla plátno snese všechno; Bomby v autech – jednoduchý způsob, jak někoho zabít. Za růžovou kravatu a červené sako adekvátní trest. 3:56 – prapodivná symbolika – asi pouze pro majitele růžových kravat. ()

tranquill

"Je to rutina, práce jako každá jiná. Dovnitř a ven, dobrý den a nashledanou. Jak prosté..." Já ty psychopatický mafiárny nemám rád, natož, když je to podle pravdy. "Proč krademe, když nás někdo okrádá? Jakej to má smysl?" ()

Ewík

Konečně jsem se po letech dostala k tomu tento velefilm zhlédnout (proč musím být na tohle vždycky nemocná?! :-D). De Niro a Pesci v jednom filmu...to je nadmíru explozivní koktejl. Ještě se musím mrknout na Mafiány a posoudit, jak moc jsou tedy filmy podobné B-) ()

junxi91

Prostě jeden z těch nejlepších filmů, které jsem kdy viděl, se skvělými hlavními postavami, které jsou součástí velice sofistikované mafie, pohybující se v prostředí kasin v Las Vegas. Příběh je vyprávěn z pohledu dvou hlavních postav - Sama "Ace" Rothsteina a Nickyho Santora. Je rok 1973 a Sam "Ace" Rothstein je sportovní sázkař, vášnivý hráč a spolupracovník mafie, který je vyslán chicagskou mafií do Las Vegas, aby zde řídil kasino Tangiers s ředitelem Philipem Greenem. Je to totiž ten pravý pro tento úkol, nikdo totiž nerozumí kasinu a hráčství lépe, než on. Samovi se povede velice rychle zdvojnásobit zisky kasina. Veškerá nezaúčtovaná hotovost je sebrána přímo z pokladny kasina, přepočítána v zadní místnosti a pak jedním chlápkem doručena v kufříku přímo šéfům do Chicaga. Nikdo si ničeho nevšímá a nikdo o ničem neví. Jeden z šéfů, Remo Gaggi, posílá do Las Vegas Samova přítele z dětství, drsného a agresivního vymahače Nickyho Santora, který má chránit Sama, pokladny a kasino. Nicky shromáždí svého bratra Dominicka a přítele z dětství Frankieho Marina a společně se věnují loupežím šperků, které jsou čím dál tím víc drzé. Nickyho kriminální loupežné aktivity však přitahují pozornost médií a policie, a jelikož je Nicky nepoučitelný zmetek, tak je zapsán do Černé knihy a má zákaz vstupu do všech kasin v Nevadě. Sam se jako šéf kasina seznámí s podvodnicí, showgirl a bývalou prostitutkou jménem Ginger McKenna. Hned po spolupráce s Nickym je tohle Samova druhá chyba. Sam a Ginger se vezmou a mají dceru Amy, ale jejich manželství je rychle rozvráceno díky tomu, že Ginger má silný vztah ke svému bývalému pasákovi, nule a podvodníkovi jménem Lester Diamond. Lester si od Ginger půjčuje v restauraci 25 000 dolarů a Sam je přistihne, a tak nechá Lestera zmlátit svými muži na parkovišti. V roce 1976 Sam vyhodí neschopného manažera automatů Dona Warda, ale ten je bohužel švagrem předsedy představenstva Komise pro hazard, který se jmenuje Patt Webb. Ten se snaží Sama přesvědčit, aby Warda znovu přijal. Sam odmítá a tak je na něj vytáhnuto to, že má dlouhá léta neplatnou licenci, což prý neměl být podle jeho šéfa žádný problém. Nyní to však problém je a Samova pozice v kasinu je ohrožena. Sam začne v kasinu moderovat televizní show, což pěkně nasere Nickyho a také šéfy, protože to přitahuje pozornost. Sam si stěžuje na Nickyho bezohlednost a lehkomyslnost, která zvyšuje nátlak policie, a snaží se jej přinutit, aby opustil Las Vegas. Nicky si však nenechá do ničeho kecat a dokonce začne Samovi vyhrožovat, ať si už nikdy na něj nestěžuje za jeho zády. A to během schůzky uprostřed pouště, kde je na každém místě pochována nějaká mrtvola. Šéfové v Chicagu zjistí, že jsou okrádáni o své kradené peníze, a tak dosadí neschopného šéfa z Kansas City Artieho Piscana, aby dohlížel na to, aby je nikdo neokrádal. Piscano vede detailní písemné záznamy o krádežích a navíc v jeho obchodě s potravinami je náhodou umístěn odposlech FBI, a tak agenti slyší, jak o Piscano mluví nahlas o loupeži peněz z kasina. To podnítí FBI k zahájení vyšetřování kasina Tangiers. V roce 1980 Ginger unese Amy a chce s ní a Lesterem uprchnout do Evropy. Sam ji přesvědčí, aby se vrátila, ale také slyší, jak má v plánu jej zabít. Rozzuřený Sam vyhodí ožralou a zfetovanou Ginger z domu, ale pak jí hned odpustí. Naštvaná Ginger si chodí stěžovat k Nickovy a začne si s ním románek. Sam to brzy zjistí a tak ukončí své přátelství s Nickym. Nicky zase ukončí svůj románek s Ginger, protože jej požádala, aby zabil Sama, a také vyhrožuje, že půjde na FBI vše napráskat. Ginger tedy definitivně opouští Sama, bere si všechny svatební šperky a je vyslýchána FBI, ale nic jim neřekne. Oni už stejně mají všechny důkazy, které potřebují. V roce 1982 provede FBI razii a najde Piscanovy záznamy, zavře kasino a Green souhlasí, že bude spolupracovat. Ginger je čím dál tím více šílená a dělá krávoviny, Nick začíná být bezradný a šéfové ze Chicaga likvidují všechny svědky, kteří by mohli vypovídat u soudu. Konec je ve znamení rychlého spádu a lze jej komentovat slovy, že každému se dostalo toho, o co si dlouhodobě koledoval. Pro mě je tento film jeden ze základních pilířů mafiánských filmů z prostředí kasin s velice výraznými hlavními postavami a silným příběhem. Chcete si vsadit? () (méně) (více)

Zombo

Můj nejoblíbenější Scorsese i s ohledem na Mafiány, už jen proto, že jsem se nechtěl dočkat konce ani při delší stopáži. S naprosto ideální trojicí herců v hlavních rolí se člověk nudit nemůže - výborný De Niro, z J. Pesciho šel jako vždy úctyhodný strach a S. Stone jsem musel ke konci ze srdce nenávidět, jak skvěle hrála mrchu. A když k tomu přidáte příběh s pravým gansterským nádechem, páchnoucím tisíci dolarů, korupcí, bezvládnými těly nepohodlných lidí, vloupačkami a v případě Casina hazardem, tak těžko z toho vyjde nějaké průměrné rádoby drsné gangbéčko. A drastický happy end? Pro milovníky mafia filmů povinná záležitost! ()

Jarome

They had enough of Nicky. So, they made an example of him and his brother: they buried them while they were still breathing. ()

chlebos

Mate radi prachy? Jestli ano. Myslite si ze si za ne muzete koupit lasku a stesti. Ja si myslim ze ne a Marty asi taky ne.... ()

Zahartof

Absolutní mistrova klasika. Asi můj nejoblíbenější film od pana Scorseseho. Kvůli němu sjem se vlastně o režisérovi vůbec dozvěděl, když jsem, znuděn, jen tak ve svých třinácti letech projížděl kanály na TV v půl jedné ráno a narazil jsem na tohle, těsně po začátku filmu. Tak jsem si řekl, že se na to budu chvilku dívat, než půjdu zalehnout. Vypnul jsem televizi v půl čtvrté a přísahám, že po celou dobu sledování sjem se ani nepohnul. Neopakovatený zážitek. PS po letech: Desátá nebo jaká projekce na uhrančivosti filmu vůbec nic neubírá, člověk se prostě jen víc soustředí na detaily. PPS: Píseční negři :) :) :) Hahaha :) ()

BačaXXX

Začátek je za rovných 5*. Pak děj lehce sklouzne k rutinní filmařině ale jen na chvíli a i to dokonce přizpívá svým dílem k mozaice poctivé gangsterky. Na Scorseseho starší filmy to sice nemá ale snaha zařadit se vedle nich je vidět a právě tahle ambice povyšuje Casino na mistrovský kousek takže si defacto těch 5 hvězd plně zasluhuje. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011