Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Uvidíte vzestup i pád posledního diktátora velkého Říma, jehož smrt předznamenala konec celé říše. Zažijte jeho mladické vize i tažení do Galie a Egypta. Byl to Caesar, kdo do Říma přivedl nejslavnější královnu Egypta - Kleopatru. A byl to on, jehož život ukončili senátoři v čele s Brutem. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (59)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Jsem ráda, že je Brutus s Caesarem. V noci se mi zdálo, že Caesara ubodali." Každý tříhodinový historický velkofilm je pro mne přímou hrozbou rozvláčné velkonudy, která nebude z mé strany nikdy dokoukána. Tohle je však celkem lehce stravitelná podívaná a kdybych byl fandou pobíhání osob oděných v ručnících či zalisovaných v pancířích, tak určitě nějakou tu hvězdu ještě přihodím. ()

Brouk 

všechny recenze uživatele

Nemohu popřít velkou snahu tvůrců udělat za málo peněz velkofilm... Ne, že by se jim to nepovedlo, vcelku důstojně se s tím vypořádali. Jen na některých místech to působí levně... například obléhání galské tvrze, kde mělo být 18.000 lidí i s bojovníky a právě se chystali vydat všechny své ženy a děti do otroctví a vyleze taková skupinka... :-) ... Druhým rušivým momentem je zbytečně dlouhá stopáž respektive vleklost... a třetím, nejrušivějším momentem pro mě bylo, že mi tam chyběl Asterix a spol., nejhlavnější Caesorovo protivníci v Galii, pak by to bylo už dokonalé... :-) :-) :-) ... (tu třetí výtku neberte vážně) ()

Reklama

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Jako pocta k životu Richarda HARRISE, natočil režisér Uli EDEL nádherný výpravný historický film "Julius CAESAR". Jeho délka 170 min. mě zpočátku děsila, ale film byl tak bravurně a napínavě natočen, že téměř 3 hodiny jsem zapoměla dýchat. Kolik režisérů již toto téma zlákalo ! Kolik filmů bylo o Juliovi Caesarovi natočeno ! Ale žáden o Gallských válkách. Bojové scény ve filmu byly točeny v Bulharsku, za přítomnosti 600 vojáků bulharské armády (zbytek pomocí anim.triků). Opevnění a gallské vesnice byly originál postaveny, bylo ušito 2000 originálních kostýmů a na 10 000 komparsistů se účastnilo natáčení. Celé město Řím bylo postaveno na MALTĚ, takže herci nehráli v kulisách, ale v "římském věčném městě". Dojem byl úžasný, výběr herců zdařilý- zkrátka film nemá chybu ! Doporučuji velmi vřele ! ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Jo tak tohle byl fakt slusnej historickej velkofilm. Zivot Caesara je dostatecne zajimavej, aby jeho prihody dokazali upoutat po celou dobu filmu, takze film nudi jen vyjimecne, hlavne uz v trochu roztahany treti hodine. Sice je videt, ze finance byly omezeny, nicmene se tvurci fakt snazily a diky slusny kamere a skvely hudbe film skutecne velkolepe vypada. Vyber hercu se docela poved. Jeremy Sisto je naprosto presnej Caesar, jehoz jedina slabina je, kdyz musi zahrat nejakou dojemnou scenu, jakmile ma brecet nebo tak neco, tak mu to moc nejde, ale jinak je skvelej. Richard Harris uz je sice krapet prestarlej, ale porad na to ma. A pak tu je Christopher Walken, od keryho jsem cekal nejvic a nejvic me zklamal. Vetsinu casu ma naprosto dementni uces, tvari se divne a nema nic moc co hrat a kdyz uz konecne vypada trochu k svetu, tak je po nem. Nejvic me na filmu potesilo, ze se tvurci snazily zachytit fakt vsechny podstatny udalosti v Caesarovo zivote, i kdyz treba takova Kleopatra tu je nakonec dost zbytecna a nejvic me nastvalo, ze tu neni zadna z hlasek, ktery Caesar pronesl. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Zrovna mám rozečtený Caesarův životopis od Adriana Goldsworthyho, takže mě historické chyby iritovaly víc než většinu ostatních diváků :-) Zejména to, jak se tu poměrně volně manipuluje s termínem konzul. Konzulové byli vždycky dva a stáli v čele Říma na rok a poté se z nich zpravidla stávali prokonzulové a odcházeli jako správci na 5 let do nějaké provincie a konzuli se stát mohli znova po deseti letech (občas byli výjimky jako Caesarův předek Marius, který byl konzulem několikrát po sobě). Vzhledem k tomu, že byli konzulové dva, tak není možné, aby v senátu bylo jen jedno křeslo :-) Zcela zde tedy chybí Pompeiův druhý konzul Crassus při jejich dvou konzulátech, Caesarovým spolukonzulem byl Bibulus, který tu je ukázán, ale ne jako konzul. Cato byl mladší než Caesar, Sulla zemřel, až poté, co se vzdal moci, Vercingetorix byl uškrcen při triumfu atd. No zkrátka chyb, nepřesností a vynechávek je tu fakt hodně. Bylo by nemožný Caesarův život dostat na plátno přesně tak, jak se odehrával, ale některý věci se ošetřit trochu líp daly. Nicméně všechny možný chyby mi nevadily tak jako necharismatický Caesar - Jeremy Sisto. Ve srovnání s takovým Rexem Harrisonem nebo pozdějším Ciaránem Hindsem prostě neobstojí. Chybí mu ona aristokratická vznešenost a povýšenost, která je pro Caesara typická. Škoda, že to nevzniklo jako seriál s jiným představitelem, protože potenciál i zajímaví herci vedlejších rolí (Walken, Harris) tady jsou. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (9)

  • Film bol natáčaný na Malte a v Bulharsku. (Jello Biafra)
  • Priemerný počet komparzistov a umelcov v pozadí natáčania bol asi osemsto každý deň. (Arsenal83)
  • Julius Caesar (Jeremy Sisto) bol ženatý trikrát, nie dvakrát. Jeho druhá manželka (s ktorou sa rozviedol pre jej údajnú účasť na náboženskom škandále) nebola v tejto minisérii nikdy spomenutá. Zobrazená je Cornelia (prvá manželka, Daniela Piazza) a Calpurnia (tretia manželka, Valeria Golino). Chýba Pompeia, s ktorou bol ženatý 67-61 pnl. (Arsenal83)

Reklama

Reklama