Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jak by vypadal svět, ve kterém Superman nevyrůstal v USA, ale v Sovětském svazu?
SSSR, 1955 – sovětská propaganda představuje světu Supermana – neporazitelného hrdinu a symbol sovětské moci a komunismu. Prezident Eisenhower pověřuje geniálního Lexe Luthora úkolem vymyslet a vytvořit protiopatření, které by USA ochránilo před novou sovětskou hrozbou. Superman však brzy odhaluje skutečnou zrůdnou tvář režimu, který ho vychoval a kterému věrně slouží. Proto se rozhodne vzít budoucnost Sovětského svazu do vlastních rukou a přetvořit svět dle komunistických ideálů. (TwoFace)

(více)

Recenze (66)

tron 

všechny recenze uživatele

„Muž musí vedieť, kedy je správny čas opustiť pódium.“ Superman: Rudá hvězda v češtine v BB/art vydalo už dva razy: prvý v roku 2012 a druhý v reedícii 2020. Komiks Marka Millara je to veľmi dobrý, autor v ňom šikovne pracuje s otázkou, čo by sa stalo, ak by Superman nestroskotal na americkom území, ale v Sovietskom zväze. Objaví sa viacero slávnych superhrdinov, ale je s nimi narábané značne radikálnym spôsobom, čo je super. Takisto nakreslené je to na parádu. Millar rád svoje príbehy výborne začína, ale trochu divno zakončuje (Občianska vojna, starý dobrý Logan), ale v tomto prípade mal vzácne scenár vyladený od začiatku až do konca. Animovaná celovečerná adaptácia z tohto komiksu vychádza, ale po dejovej stránke sa od neho na niekoľkých miestach dosť výrazným spôsobom odlišuje (najmä vo finále, kedy komiks zachádzal oveľa, oveľa, oveľa ďalej). Komiks ma bavil viac. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Za mě to má geniální potenciál pro skutečně kritický a mnohovrstevnatý pohled na politické ideologie, ale je to trestuhodně nevyužité, ploché a ve výsledku pitomě zatížené na jednu stranu. Zase je ten USA-kapitalistický systém nejlepší na světě, všichni jsou tam nakonec dobří a je jedno, že vzletných happyendů dosahují o poznání podlejšími metodami než soudruh Superman. Zase je ten Marx házenej do stejného pytle jako Stalin. atd, atd.... Tady bylo prostě zásadní udržet nestrannost, kritický pohled a klidně i cynickou ambivalenci za každou cenu.. Bohužel se to udržet úplně nepovedlo. ()

Reklama

alchac 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě jsem mohl čekat, že když už někdo potěší alespoň animovaným ztvárněním nejkreaturitivnějšího (= subjektivně nejlepšího) nápadu na zpracování jinak nesnesitelné DC ikony, tak to ve výsledku přesladí, přizdisráčsky z rudé přelakuje na hvězdněpruhovano (viz např. emocionální podpásovka s gulagem a následná anihilace Džugašviliho) a zejména okleští o geniální závěrečnou pointu, za kteréžto "opomenutí" bych autorovi scénáře naordinoval aspoň třicet let v nějakém fajn letovisku na Kolymě. ()

hroubek 

všechny recenze uživatele

Jelikož, jsem komiksovou předlohu nečetl, tak jsem se docela těšil, protože DC animáky prostě šlapou velmi dobře, a navíc toto téma je zajímavé. A je to v rámci možností dost dobré. Samozřejmě, že čím více znáte z DC komiksů, tím více si animák užijete, a dané odkazy vám budou dávat větší smysl. Akce je povedená, daná myšlenka je hodně fajn, a má to dobré momenty. 7/10 ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Dosti dobré. Jsem rád, že se zanechali pro mě zásadní části, včetně linky s Lanterny. To nemá chybu. Sice mi vadí, že autoři vyhodili ten vskutku originální konec, ale zase scéna s osvobozením gulagu a Světlana/Lana byl/je, velmi emotivní, tudíž supr. Komentovati změnu u postavy agenta Olsena, je bezpředmětné, ovšem jestli to vleze i do comicsů, tak je konec planety. I bez Brainiaca. Smrt Josifa Vissarionoviče ´Koby´ Džugašviliho Stalina (kterému se přezdívalo Muž z Oceli, chápete tu narážku?:) a Batman, nezapomenutelné. Názor Lois, co si myslí o běžném rodinném životě včetně dětí...nevyčíslitelné. Atd. Atd. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Film je adaptací stejnojmenného příběhu ze série „Elseworlds“ vydaného roku 2003. (TwoFace)

Reklama

Reklama