Newyorští policisté Nick (Michael Douglas) a Charlie (Andy Garcia) se stanou svědky vraždy v baru a útočníka okamžitě zadrží. Vrah jménem Sato (Yusaku Matsuda) je členem nechvalně proslulé japonské mafiánské organizace Jakuza, a Nick s Charliem musí gangstera dostat zpátky do Ósaky a postavit jej před soud. Ostatní gangsteři mu však pomohou uprchnout z policejní vazby. Nick a Charlie jsou tak nuceni pročesat nebezpečné podsvětí japonského organizovaného zločinu, aby uprchlého zločince našli. (Cinemax)

sud

Občas je fajn si jako kontrast k bezbřehému množství moderních ultrakorektních snímků, připomenout něco z dob, kdy bílý heterosexuální muž vládl světu, rány bolely a zápach střelného prachu byl cítit až k divákovi do křesla. Černý déšť sice nepatří mezi žánrovou špičku, ani do žánru nepřináší nic nového, je to však stále velmi dobrý thriller s parádní atmosférou, krásnou kamerou a zručnou režií Ridleyho Scotta. Hrdinové navíc nejsou neprůstřelní a o jejich život se skutečně bojíte. Michael Douglas se zde nachází ve vrcholné herecké formě a v  podobných rolích přímých zásadových chlapů jsem ho měl vždycky nejraději. 85%. ()

BoredSeal

Jestli čekáte zajímavý pohled na japonskou kulturu a mentalitu, tak na to zapomeňte, tohle by zplácal z nesmyslných mýtů i čtenář Blesku. Ridley Scott si tradičně nevšímá toho, že točí kravinu a snaží se o výtvarnou stránku, která ale tentokrát i přes kulisy Japonska neohromuje. Postava Michaela Douglase je nesympatický otravný kretén, parodie asociála, se kterým nelze sympatizovat a výlet obou detektivů v civilizovaných divácích vzbuzuje silný pocit trapnosti. Nuda, klišé, demence, zfušované řemeslo. ()

becki_tu

Na tohle dílko z dílny Ridleyho Scotta jsem čekal dlouho. A dočkal jsem se. A neuvěřitelně mi sedlo. Parádní kriminálka s potemnělou a ponurou atmosférou nočních ulic japonského velkoměsta, se skvělou hereckou dvojicí Douglas - Garcia a s nevyzpytatelnou japonskou mafií. Je pravda, že scénář je asi tou neslabší stránkou filmu. Hans Zimmer však složil Ridleymu parádní elekro-orientální soundtrack a i díky "exotickému" prostředí Japonska se tohle krimi může směle zařadit do solidního nadprůměru. ()

Kothy

Pro mě teda jeden ze slabších Scottů, ale ty 4* má jen s odřenýma ušima. Michael Douglas se spolu se svým parťákem Andym Garciou dostává z New Yorku do Osaky, kde pronásleduje zadrženého. Ten jim uprchne a oni se ho snaží hledat. Po velké tragédii pokračuje v pátrání už jen jeden z parťáků. Má to dost pomalý rozjezd a chvíli trvá, ne se něco stane. Závěrečná přestřelka je ale celkem slušná. "Nejdřív se poraď s parťákem!" ()

Figu

Dejme vzpomenout Brucovým Smrtonosným pastím, Slyovým Rambům či třeba Arnoldovu Komandu... I Douglas v letech osmdesátých uměl zatočit s pár parchantama a vysolit u toho i nějakou tu drsnou hlášku! Režie Ridley Scott, hudba Zimmerova a pletka s Yakuzou, to přeci nemůže nebavit. Ovšem i přes dobrý výkon Michaela jsem moc rád, že se sundal z dráhy akčního herce, protože dnes se težko hledá lepší herec devadesátkových thrillerů, než je právě ON! 75% ()

• Jackie Chan odmítl roli ve filmu, protože nechtěl hrát zápornou postavu. (Holina)
  • První verze filmu měla stopáž 2 hodiny a 40 minut. (Holina)