Blade Runner

• Česko Ostré komando (více)

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy věda pokročila a společnost začala vyrábět replikanty, kteří jsou od lidí k nerozeznání. Liší se jen tím, že žijí pouze čtyři roky. Replikanti jsou používáni pro nebezpečné mise, ale po krvavé vzpouře v jedné mimozemské kolonii jim byl zakázán vstup na Zemi pod trestem smrti. Na plnění tohoto nařízení dohlíží speciální policejní tým Blade Runner. Rick Deckard, bývalý člen této jednotky, je povolán zpět do akce, když je jeho kolega zákeřně zabit jedním z replikantů. Vyšetřování ho zavede do koncernu, který replikanty vyrábí. Zde se setkává s krásnou Rachael, ačkoliv není skutečným člověkem, ona sama je o svém lidství zcela přesvědčená. Rick na replikanty nahlíží jako na podřadné věci, ale díky sblížení se záhadnou Rachael začíná o svém vyhraněném názoru pochybovat. Jsou skutečně replikanti od lidí natolik odlišní a je třeba je vyhladit, jak to Deckardovi nařizují jeho velitelé? (TV Nova)

Diskuze

mm13 (hodnocení, recenze)

Ty si fakt magor. :-D

Načo tu ale potom píšeš vyjadrenia typu preceňovaný či dokonca vyhajpovaný? Povedať o filme, že je taký alebo onaký bez toho, aby si to podložil aspoň pár argumentami či rozborom, to môžeš v rámci odpovede na film, ktorý ťa vlastne nezaujíma "je to precenené, dajte mi s tým pokoj, nemám potrebu vysvetľovať čo a ako". Hodiť ale "názor" že je film ako Blade Runner "hype" a ničím (ale skutočne ničím) to nepodoprieť, to zmysel nedáva...

Akurát si v priebehu pár príspevkov prišiel na to, že asi si tým filmom len prejedený, prichádzaš do krízy stredného veku či sa ti dokonca blíži menštruácia. Takže sa stalo čo? Potvrdil si, že si blbec, nech sa tváriš ako chceš osvietene.

mm13

O čem vím nebo nevím ty nemůžeš vědět, protože mě neznáš a z toho co sem píšu to nemůžeš posoudit, protože ty nejsi ten, který by mohl kohokoliv hodnotit. I když si z nějakého důvodu myslíš, že můžeš.

Názor na film se nemusí podporovat, protože to je názor. Opět ukazuješ, jak jsi mimo.

Tipoval bych tě na někoho, kdo má peníze nebo si myslí, že úspěch v nějaké oblasti, kterého jsi dosáhl, automaticky znamená, že je někdo, proto ve svém velikášství kafrá do všeho, aniž by na to měl objektivně (vzdělání, inteligence, schopnosti) nárok. Viz můj text v diskuze Ring volný adresovaný Slartibarkfastovi.

Není to diskuze, nikdy jsem netvrdil, že v tomto případě vedu diskuzi a snažím se někoho přesvědčovat o čemkoliv, jen jsem vyjádřil svůj názor, který nemusím jakkoliv obhajovat. Zjevně jsi nepochopil, že když píšu o věcnosti a diskuzích, tak píšu obecně a narážím i na ostatní diskuze, kde mě sleduješ. Takže další mínus pro tebe a důkaz, že jsi totálně mimo, jelikož nerozumíš psanému textu, jsi funkčně negramotný, nebo částečně funkčně negramotný. Což vysvětluje tvé bláboly, kterými mě oblažuješ.

P. S. Já na to objektivně mám a kecy lidí jako ty na tom nic nezmění:-*

Abes

Abes (hodnocení, recenze)

"Všiml jsem si, že mě na diskuzích sleduješ a reaguješ na mě poměrně často..." To bylo dobr.í, tady jsem si kousl a beru ☺

mm13 (hodnocení, recenze)

Castrator

Áno, teba sledujem, som tebou priam posadnutý. :-D

Píšeš o veciach o ktorých nevieš nič alebo len veľmi málo, píšeš to však tónom ako keby si zjedol všetku múdrosť sveta a tu na csfd.cz sa pohyboval medzi samými debilmi, ktorí čakajú na to, kedy ich osvietiš. Občas na to kašlem, občas ma to irituje a zareagujem.

Hlavne máš problém vyjadriť sa k veci, podoprieť svoje vyjadrenia niečim konkrétnym... napríklad ako aj teraz:
- Tento film je velmi dobrý, ale vyhajpovaný a přeceněný.
čo konkrétne?
- Konkrétně celý film.
- Docela dobrá detektivka zasazená do budoucnosti. Nic moc navíc tam není.

čím?
- Tím, že je to především obyčejná detektivka.

Diskusia, fakt. :-)

mm13

Tím, že je to především obyčejná detektivka.

Všiml jsem si, že mě na diskuzích sleduješ a reaguješ na mě poměrně často, ale jestli se chceš vtírat a diskutovat se mnou, tak diskutuj a buď věcný. Tvé buď popírání toho, co napíšu, nebo otázky, na které najdeš odpovědi v mých předešlých komentářích, nejsou diskuzí. Vrcholem tvého počínání byly snahy mě "odkecat" v diskuzi o Kingovi, aniž bys měl představu o literatuře literární vědě. Na tvé další pokusy o nediskuzi nebudu reagovat, na diskuzi klidně ano. Děkuji za pochopení.

Feidias

Vím co myslíš. Musel bych ale i přestat přemýšlet o filmech, a to snad ani nejde. Je to úděl, být hodnotitelem filmů. Nejlepší by byla třístupňová škála. Líbí, nelíbí, něco mezi.

Asi máš pravdu, že si to čtyři hvězdy nezaslouží. Nevím co to do mě vjelo. Kouknu se ještě dvakrát na Četu a pak tomu dám zase pět.

Feidias

Pro mě je i těch 5 hvězd tady docela málo :) Jako že jsem film viděl nespočetně krát a i tak mám takový ten pocit, že to ještě zdaleka neznám v celé té kráse a velikosti a že se na to musím podívat znovu. Je ale fakt, že tu a tam mám i takový ten pocit, že tam nic nového nemohu vykoukat... V takových případech si pustím jednu z těch několika verzí filmu, nejčastěji workprint, nebo kino-verzi (tyhle dvě verze jsou od Final Cutu nejvíce odlišné) a mám opět pocit, že mohu objevit něco, co jsem prve přehlédl. A třeba na takový Dangerous Days dokument, nebo ty ostatní bonusy mohu koukat pořád, to mě ještě nikdy neomrzelo.

Feidias (hodnocení, recenze)

Castrator

v takovou chvíli mi vždycky pomohlo nachvíli přestat koukat na filmy:), ale fakt!:) Mě zas naprosto dostala Apokalypsa. Koukat se na to opakovaně je skoro až divný, ale to neskutečnej film. Tak hodnocení beru jako orientační a zrovna Blade Runner má 78% a asi to je ok hodnocení, jen pro mě je to můj neoblíbenější film, protože jsem vždycky měl rád hlavně sci-fi a tohle je prostě jedno z nejlepších pro mě. V žebříčku nej sci-fi jsou mnohem výše jiné a já to vidím jinak, ale chápu proč jsou ty jiné filmy tak vysoko. Orientačně ale hodnocení funguje. Včera jsme se o tom přesvědčili u nové Mumie. Přesně 60% uplně jasně:)

Feidias

To ano, to samozřejmě je pravda. Možná jsem tím filmem trochu přejedenej, viděl jsem ho hodněkrát a právě tou atmosférou se nechal moc unést. Možná jenom procházím krizí středního věku. Nebo na mě jde menstruace. Nevím. Prostě jsem vnitřně cítil, že filmu musím dát jen 4 hvězdy. Teď hodně koukám na Četu a to je umělecké dílo. Najednou se mi pozdává, že kromě tak dvaceti filmů jsou všechno ostatní jen takové zábavné filmečky, nic víc. A že si kromě té dvacítky pět hvězd nic jiného nezaslouží.

Možná se u mě začíná projevovat OCD a mám obsesi ohledně hodnocení.

Život není peříčko prostě.

Feidias (hodnocení, recenze)

Castrator

Ta atmoška a tajemno jsou super!:) Navíc jsou tam v pozadí záležitostí o dost hlubší než detektivka v budoucnosti. Sci-fi jak řemen! Za mě až tak dobře uděláné, že je to na 5 hvězd, ale záleží co tě baví, jakou máš náladu když to vidíš, atd. Je spousta dobrejch filmů a určitě jsou i lepší to je jasný:)

na příspěvěk reagoval Castrator, Jakkob

Castrator (hodnocení, recenze)

Docela dobrá detektivka zasazená do budoucnosti. Nic moc navíc tam není. 4 hvězdy jsou vysoké hodnocení. Možná tomu dám někdy zase pět hvězd, je to jeden z mých oblíbených filmů, ale taková bomba to prostě není.

Castrator (hodnocení, recenze)

Tento film je velmi dobrý, ale vyhajpovaný a přeceněný. Snižuju z pěti na čtyři.

(hodnocení, recenze)

Tady se to rozjelo ve velkém :D (trochu to připomíná SW diskuze)

Castrator (hodnocení, recenze)

Tak jsem si dnes dvakrát poslechl soundtrack a fakt že jo, zpívá se se tam o lovci replikantů... Ne, dělám si prdel.

Zase ty názory, ten člověk je posedlej tím slovem, i když neví, jaký má význam. He he.

Jakkob (hodnocení, recenze)

O tom (a čemkoli jiném) ať si každý rozhodne sám za sebe a následně si i myslím a tvrdí, co uzná za nejlepší, bez ohledu na to, co kdo kde píše a jak moc se čím ohání. Netřeba si nechat od kohokoli vnucovat za každou cenu jakýkoli názor, ne.. ? ;)

Castrator (hodnocení, recenze)

Tak, teď když už je všem jasné, že ta hra je založena na soundtracku jen kvůli právním čachrům, jinak je inspirovaná filmem, můžeme se pohnout dále. Ale bez mého zásahu by to ten nesmysl visel a někdo by to mohl přebrat a pak šířit dál, a to by nebylo dobré, těch dezinfomrací je už takhle na světě dost.

Castrator

Na základě mé jedné jediné, a bohužel ne úplně dobře vypíchnuté věty jsem dostal sáhodlouhé rozbory, pitvy a div ne soudní rozpis o tom, jak vše co tvrdíš ty je jednoznačně fakt a pravda a co tvrdím já je fakticky nepravda. Jak jsem psal, i kdyby to 100x byla pravda a tak jak říkáš, tak si myslím, že to šlo řešit o moc jinak, lépe a šlo se tomuhle všemu vyhnout. Bohužel, já z toho taky radost nemám, ale zpátky to už nevrátím...
Způsob tvé interpretace a argumentace mi arogantní přijde, ale to je opět a jen můj názor, který jsem sdělil sám za sebe a nemám potřebu o něm kohokoli přesvědčovat, ohánět se, jak moc faktický je a rozebírat, že kdo to v tom nevidí je blb atd. Ať si o tom opět každý udělá svůj názor, stejně jako o čemkoli jiném zde, nebo jinde. A to je mj něco, co ty zřejmě nesvedeš - mávnout rukou nad někým, kdo říká a myslí si něco jiného, než ty. Klidně jsi mohl přednést to co si myslíš a zbytek nechat na ostatních (pokud je to tak jasné jak říkáš, všichni by Ti přeci museli dát za pravdu i bez toho všeho humbuku okolo, ne?), ale ty jsi musel za každou cenu přesvědčit i mě a nejspíše i kohokoli jiného, kdo by se snad vyjádřil jinak. A ještě k tomu v rámci něčeho tak nicotného, jako je ta hra z roku 85. Na takový přístup, značně vnucující, jsem já adekvátně reagoval. Samozřejmě podle svých měřítek, stejně jako ty reaguješ podle těch svých...

A jinak jsem rád, že to tady lze považovat za konečně uzavřené a lze se věnovat něčemu, co má mnohem větší smysl a co za to stojí - ta hra z roku 85 za tohle fakt nestála.. !

Jakkob (hodnocení, komentáře)

Wade W.: O této hře se tu už mnohokráte hovořilo, většinou na můj popud tedy, protože jsem její velký fanoušek, stejně jako celého filmu a všeho co s ním má byť jen něco málo společného O:)
Ještě existuje jedna hodně stará hra, ještě na nějakou jó starou konzoli a ta je zajímavá asi jen tím, že je to hra "inspirovaná oficiálním soundtrackem" a nikoli filmem samotným, takže většinu hry člověk poslouchá variaci na Vangelisovy melodie z filmu.. :D
A pak je ještě stolní hra, ale té se udělalo jen pár kusů a občas ji lze zahlédnout na eBayi...

To je komentář, na který jsem reagoval a který zahájil tuto diskuzi.

P. S. Tím se k diskuzi nevracím, nediskutuju, jen přidávám komentář a kopíruju první nearogantní názor, který nezaslouží ani poučování, ani napomínání;-)

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Druhý Gladiátor našel záporáka

Druhý Gladiátor našel záporáka

17.03.2023

Ano, opravdu se vám to nezdá. Legendární režisér Ridley Scott (Vetřelec, Marťan) brzy začne natáčet pokračování ke svému obřímu hitu Gladiátor z roku 2000. V něm se tentokrát neobjeví Russell Crowe … (více)

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků