Blade Runner

• Česko Ostré komando (více)

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy věda pokročila a společnost začala vyrábět replikanty, kteří jsou od lidí k nerozeznání. Liší se jen tím, že žijí pouze čtyři roky. Replikanti jsou používáni pro nebezpečné mise, ale po krvavé vzpouře v jedné mimozemské kolonii jim byl zakázán vstup na Zemi pod trestem smrti. Na plnění tohoto nařízení dohlíží speciální policejní tým Blade Runner. Rick Deckard, bývalý člen této jednotky, je povolán zpět do akce, když je jeho kolega zákeřně zabit jedním z replikantů. Vyšetřování ho zavede do koncernu, který replikanty vyrábí. Zde se setkává s krásnou Rachael, ačkoliv není skutečným člověkem, ona sama je o svém lidství zcela přesvědčená. Rick na replikanty nahlíží jako na podřadné věci, ale díky sblížení se záhadnou Rachael začíná o svém vyhraněném názoru pochybovat. Jsou skutečně replikanti od lidí natolik odlišní a je třeba je vyhladit, jak to Deckardovi nařizují jeho velitelé? (TV Nova)

Diskuze

(hodnocení, recenze)

Dobře.Díky že si se stavil a udělal nám osvětu.

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

A zmysel tohto tvojho výkriku bez jediného argumentu, ktorým by si to podoprel je...? Nič? Tak nič.

na příspěvěk reagoval Abes

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Mantegna (hodnocení, recenze)

Naštěstí všichni mají implementovanou pojistku. Pojistku? Jakou pojistku? Čtyřletou životnost. // Jasně. Replikant je tovární zboží. Seru na jeho city a potřeby. // To co mě na Blade Runner nejvíc bere je ten závěrečnej metafyzickej, nejen existenciální, ale už metafyzickej rozměr. Doktor Tyrell je tu jako bůh - stvořitel, zatímco Gaff s každým okem jiným a na konci v té úžasné ďábelské myslivecké kazajce i s kloboučkem a holí je opravdu jako ďábel: těžko řict jak dlouho bude žit ona, ale kdo to ví. Ty jeho origami jako vševědoucí. Žeru to. Je to skryté v pozadí a čeká tiše.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Mantegna

Už jsem koukal a oproti té DVD kvalitě co mám doma je to hodně velkej posun vpřed! Jinak tohle byl do příchodu BFI traileru můj TOP trailer pro BR. Dnes je sice druhý v pořadí, ale pořád je super! ;)

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Na Kickstarteru začala kampaň pro zafinancování amatérského fan filmu z prostředí Blade Runnera "Slice of Life".

Castrator

S těma jsem nikdy diskuze nevedl. Zdrhli, protože poznali sílu soupeře.😉Já ještě v diskuzi neprohrál. Jak by to bylo asi možný, když mám pravdu?

Mantegna

To není matematika a není to statistika.

Nazveš mě sofistou a eristikem a pak vybalíš, že prý vedeš v diskuzích:-D Ty jsi sofista a eristik. A lhář a neumíš počítat, v žádné diskuzi jsi nevyhrál. Možná tak s panem učitelem ze středí a s Hobitem, ale ne se mnou a s těmi, kteří stojí za řeč. Padáš na dno, nulo;-)

Castrator

Vyhrál jsem ho už na začátku. To cos zkoušel bylo čiré zoufalství eristika amatéra. A taky tak skončilo.🌪🌪🌪🌪🌪🌪🌪🌪🌪

Castrator

To je matematika a statistika! O té jsem nikde nenapsal ani větu!!! Takže můj původní argument, že tvé argumenty jsou mimo a uplně o hovně si teď sám potvrdil. Díky. Takže už vedu 5:0 v našich diskuzích. Blade Runner, Twin Peaks, Moonlight, La, La ,Land a spousta věcí na OSUDU. Bavítě pořád projíždět diskuze?😊😊😊😊😊👊👊👊👊🙈

Mantegna

Asi s tebou nemá společného nic, nepíšu, že má, ani že je to tvůj mult. Píšu, že formu diskuze, kterou tu praktikuješ, zkoušej na něj, na něj by to mohlo zabrat, na mě to nezabere, protože nejsem blb. Prostě tento spor nevyhraješ;-) Dobrou noc.

Mantegna

Ne, ty jsi pronesl, že BR uměním je:-DDD

Že není film - kinematografie uměním jsi scie přímo nenapsal, ale já taky nerozporuju, že by film nebyl uměním, já rozporuji tvé tvrzení, že BR je umění, a rozporuju to na základě toho, co jsi o filmu - celku napsal. Ale to bych se opakoval, jako ty, a to nechci, tak jdu fakt spát. Čau.

Castrator

Už je to nudný! Ty si kolovrátek!!!! Nikde ani věta, že bych pronesl že Blade Runner není uměním a ono to je u tebe tato lež už v desátém příspěvku!!! Lidíííí pomoóóóc magóóóór, kde jste kdóóó.😫😩😫😫😩😫😩😫😱😱😱😱🤤🤤🤤🤤🤤🤤

Mantegna

Vytrhl, ale to, z čeho jsem trhal, tvrdí totéž, co je v tom vytrhnutém:-D Vždyť to máš níž, několik tvých textů, které cituji.

Castrator

Metafyziku? Filozofii? Tys ji měl někdy v ruce?😊Nebo zase žvaníš o neviděném? Já neučím filozofii na střední škole.☝️

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Druhý Gladiátor našel záporáka

Druhý Gladiátor našel záporáka

17.03.2023

Ano, opravdu se vám to nezdá. Legendární režisér Ridley Scott (Vetřelec, Marťan) brzy začne natáčet pokračování ke svému obřímu hitu Gladiátor z roku 2000. V něm se tentokrát neobjeví Russell Crowe … (více)

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků