Blade Runner

• Česko Ostré komando (více)

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy věda pokročila a společnost začala vyrábět replikanty, kteří jsou od lidí k nerozeznání. Liší se jen tím, že žijí pouze čtyři roky. Replikanti jsou používáni pro nebezpečné mise, ale po krvavé vzpouře v jedné mimozemské kolonii jim byl zakázán vstup na Zemi pod trestem smrti. Na plnění tohoto nařízení dohlíží speciální policejní tým Blade Runner. Rick Deckard, bývalý člen této jednotky, je povolán zpět do akce, když je jeho kolega zákeřně zabit jedním z replikantů. Vyšetřování ho zavede do koncernu, který replikanty vyrábí. Zde se setkává s krásnou Rachael, ačkoliv není skutečným člověkem, ona sama je o svém lidství zcela přesvědčená. Rick na replikanty nahlíží jako na podřadné věci, ale díky sblížení se záhadnou Rachael začíná o svém vyhraněném názoru pochybovat. Jsou skutečně replikanti od lidí natolik odlišní a je třeba je vyhladit, jak to Deckardovi nařizují jeho velitelé? (TV Nova)

Diskuze

Jakkob

U R wellcome. ;-) Již jsou 2 volumka toho BR2019 comicsu, tak next rok jdu do toho. Čekati na nějaký PB omnibus či co, raději nebudu. Jedině, pokud by to bylo v HC. Což zatím nikdo netuší.

PKD

Tak ta první hra je ofic. "inspirována" právě a jen tím soundtrackem, protože z toho jediného lze tak nějak poznat, že to asi měl být BR :D Jinak pěkné video, díky za odkaz.. ;)

Feidias

Feidias (hodnocení, recenze)

Začínám uvažovat o koupi remasteru hry. Nebude to nějak hardwarově náročné ne?

PKD

Jo, to 4K rozlišení tomu sluší, ale ještě uvidíme, jak to bude vypadat v rámci řadového gameplaye, snad se brzy dočkáme taky nějaké té ukázky...

PKD (hodnocení, recenze)

Waw. Tak pratele, ty ukazky z enhaced v. BR hry tedy jsou! Nemohu se dockati vysledneho produktu. Yeah! Skoda, ze jest PKD mrtvy. Byl by jiste, potesen.

Adam Bernau

Adam Bernau (hodnocení, recenze)

Já tady brečím. Nechceš se v písmě vyjadřovat raději anglicky? Bylo by to tak pro všechny lepší.

Mr.Apache

Kdo tady breci? O nikom nevim. Tak to sorry. Domnival jsem se, ze je to jasne. Pri mem vyctu. Asi ne. Nu, co naplat.

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

PKD

Dick taky žádné smajlíky nepoužíval, tak nebreč.

Cos měl nebo neměl na mysli, je úplně vedlejší, když jsi to neuvedl. Řeč byla o upírských filmech.

Idée_fixe

Tim si nejsem jist, ale kdyz jsi byla schopna oceniti i nenavideny(nepravem) Halloween III, tak by jsi mohla byti potesena i z 2 a hl. 3. Ta je.

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

:-D Tak to jsi mě nyní dostal. :-DD Ale ano, musím uznat, že na tom něco bude. Neznám, a třeba by to byly další vyjímky. ;-)

Mr.Apache

Klid. To bylo z legrace. Byt to, ze jsem hl.,mel na mysli nekomedialni horory, plati. Byly tam smajliky. U tebe ne.

Mr.Apache

To s tim Lemem bylo ale hnusny.😥 Ja moc dobre vim, o cem pises. A ano, neni to zrovna neco, co by si mel PKD, vystaviti ve vytrine. Ale stejne trvam na predeslem vykriku. Ne tam na TOM, hehe. P.s.a stejne II. (jak asi vis) samotnemu Lemovi, to nijsk nijsk zvlaste neublizilo a dokonce se ho, v 90tkach, kdy mohutnelo hnuti Dick fans, zastal. Pac proste vedel, jak to doopravdy bylo. Vis? 😇😁

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

Tak s tím Soumrakem a úsvitem souhlas, to je právě jedna z těch vyjímek. ;-) Tedy ne že bych z toho byla jako úplně na větvi, ale jinak paráda, dala jsem čtyři hvězdy. ;-)

Mr.Apache

Heh. To ani omylem, checht. Ja totiz myslel jen a pouze nekomedialni upiriny, coz jinak vyborna trilogie Od cehosi m cemusi, haha, tedy rozhodne, nesplnuje. Promin. Chicht.

na příspěvěk reagoval Mr.Apache, Mr.Apache

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

PKD

Kvalitních upířin jsou mraky.

Tři příklady za všechny: Tarantinovo a Rodriguezovo Od soumraku do úsvitu, Polibek upíra s Nicolasem Cagem a samozřejmě jedinečný a nedostižný Near Dark.

na příspěvěk reagoval PKD, Idée_fixe

Jakkob

To je sice depresivni, lec pro mne, nikterak... sokujici. Ale jedno, to rozhodne neni. Dal jsem si praci s tim, abych to pjal vskutku, intelektualne. Cimz nenaznacuji, ze cekam pochvalu ci uznani, jen konstatuji. Dick rules!!!!!! P.s. Ted si nevzpomenu, co vsschno jsi od nej cetl, ale jeste vetsi uber flak je Ubik a Tri Stigmata Palmera Eldritche. Jsem si tim jist. Ktere dodnes nikomu nesttaly za natoceni. Coz jen vypovida o souc.holym udu. No, oni by to stejne zkurvili, tak je to asi dobre. Jesteze aspon art Zoid, udelal ost k Ubiku. Slecne, Splynuti Usi, haha padon, Dusi, by se urcite libil. No,asi, snad, mozna. 😁😇

na příspěvěk reagoval Mr.Apache, Jakkob

PKD

Asi, možná.. :) Ale jelikož se k něčemu takovému sám asi nikdy nepročtu/neprokoukám, tak je to asi jedno řekl bych.. XD

Jakkob

Vsak ja vim. I tak, plati to, co jsem napsal. 😁 Pac ja, pochopitelne, nemohu vyjimati 1 roman z cele jeho tvorby(ano, cetl jsem ji celou, byt fyzicky vlastnim jen cz vydani), pac II., Dick universum je opravdu organicky, zivouci, celek, ktery rezonuje na stejne frequenci, byt jen par povidek je nejak.vylozene propojeno. Je to neco, jako Bergmanova tvorba. 51 filmu a presto se vlastne jedna o 1 obri aka gargantuovsky, film. Jestli rozumis.

PKD

... myslel jsem ve vztahu k Ovečkám coby knížce, nikoli k jeho dílu celkově ;)

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Druhý Gladiátor našel záporáka

Druhý Gladiátor našel záporáka

17.03.2023

Ano, opravdu se vám to nezdá. Legendární režisér Ridley Scott (Vetřelec, Marťan) brzy začne natáčet pokračování ke svému obřímu hitu Gladiátor z roku 2000. V něm se tentokrát neobjeví Russell Crowe … (více)

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků