Blade Runner

• Česko Ostré komando (více)

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy věda pokročila a společnost začala vyrábět replikanty, kteří jsou od lidí k nerozeznání. Liší se jen tím, že žijí pouze čtyři roky. Replikanti jsou používáni pro nebezpečné mise, ale po krvavé vzpouře v jedné mimozemské kolonii jim byl zakázán vstup na Zemi pod trestem smrti. Na plnění tohoto nařízení dohlíží speciální policejní tým Blade Runner. Rick Deckard, bývalý člen této jednotky, je povolán zpět do akce, když je jeho kolega zákeřně zabit jedním z replikantů. Vyšetřování ho zavede do koncernu, který replikanty vyrábí. Zde se setkává s krásnou Rachael, ačkoliv není skutečným člověkem, ona sama je o svém lidství zcela přesvědčená. Rick na replikanty nahlíží jako na podřadné věci, ale díky sblížení se záhadnou Rachael začíná o svém vyhraněném názoru pochybovat. Jsou skutečně replikanti od lidí natolik odlišní a je třeba je vyhladit, jak to Deckardovi nařizují jeho velitelé? (TV Nova)

Diskuze

Mantegna

Vždyť ses taky nepletl v umění, pletl ses ohledně filmu. Filmu díla - BR a filmu kinematografie. To není umění, sám jsi to napsal. I když ses to snažil svým tvrzením, že nějaké film. dílo uměním je. Ale já tě nachytal na švestkách.

Castrator

Už trháš můj text na kousíčky, abys dokázal že jsi lhal od začátku, že se nestydíš!!!👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👇👇👇👇👇

Mantegna

Já nic, ale ten z diskuze u TP na ní učí. Metafyziku? Filosofii? Jo, asi filosofii. Ty jsi skoro jako on:-D On uvažuje stylem "učím filosofii na střední škole-->jsem expert přes metafyziku". Takové to blbčí uvažování, které se ty tady dopouštíš. Ale on to dělá nevědomě a má to za ctnost, ty to děláš úmyslně a máš to také za ctnost, protože to ctnost je. Se podívej, co jsi tu zase natropil:-D

Castrator

Další nudná dezinterpretace pane ERISTIKU A SOFISTO. Forma? Já psal , že filmová forma je kýč. Že filmu,co do formy brání stát se uměním. Přestaň už lhát!!!!!👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿💩💩💩💩💩💩💩🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈

Mantegna

S objektem a subjektem táhni za panem učitelem ze střední, ten ti na tohle skočí, já ne;-)

Prostě ses pletl, minimálně jednou. Ještě stále můžeš přiznat chybu, kolego. Ještě je čas.

na příspěvěk reagoval Mantegna, Mantegna

Mantegna

Možná nejsem a nebudu, ale rozdíl mezi "99 % kinematografie" a "film jako celek" chápu:-D

Už jsem ti to vysvětloval, pokud dílo nějaké formy umění je něco, co podle tvého hodnocení té formy být nemůže, pak se pleteš buď v hodnocení té formy, nebo v hodnocení toho jednotlivého díla. Chápeš, intelektuále?:-)

Jestliže je komiks jako forma brak, nemůže se stát, aby nějaké komiksové dílo by něčím jiným, než brakem. A pokud je něčím jiným, pak není komiks jako forma brak, protože to dílo to popírá. Je to jednoduché, stačí zapojit rácio, to je rozum a taky ty polystyrenové chleby.

Castrator

Proboha co je objekt? Objekt je subjekt , co se zaregistroval! Co je celek? Jen jednotlivé části. Celek o sobě neexistuje. Dav ja abstrakce.

Castrator

Proto píšu, že nebudeš intelektuál. Ten by to co píšu pochopil na první dobrou. Kinematografie je podbízivá kurva, co šlape pro třináctiletý zmrdy s pocornem v ruce viz 99% přispivatelů na ČSFD. Jenže na ČSFD jsem i já a pro mě nešlape. Stejně ikdyž kinematografie jako celek je a působí jako levná kurva, mohla by být duchovní veličinou v umění jako hudba nebo poezie. Občas přijde na svět nepodbízivá poezie, symfonie jako Blade Runner.👌👌👌👌👌✌️✌️😉😊

Mantegna

"Těmi citacemi ze mě mi dáváš jen za pravdu."

"99% kinematografie je prostituce."

X

"Film je jako celek ve srovnání s ostatními obory umění prostitutka."

😊😉😉😊😉😉😊😉😉😊😉😉😊😉😉😊😉😉

Tohle si zkoušej na pana učitele ze střední školy, vole:-D

Jdu spát.

Uživatel Castrator smazal svůj příspěvek.

Castrator

Nepsal jsem že film je prostitutka o sobě. Jen že v dějinách to tak díky výrobě a podbízivosti třináctiletejm masturbantům dopadlo!! Filmu vůbec nebrání je k tomu skoro stvořený být gesamtkunstwerk.✌️

Mantegna , Mantegna

Ne, to ty zamrzáš pokud jde o argumenty, ty totiž vybíráš z toho, co jsi napsal, jen to, co se ti hodí, a ještě to interperetuješ tak, jak se ti to hodí. Proto kopíruju celé věty, které jsi napsal:-D

Ano, je to konzistentní názor, taky nevyvracím, že není, já jen dávám ten tvůj konzistentní názor do kontextu s jiným konzistentním názorem, aby bylo jasno, že ty tvé konzistentní názory jsou v rozporu.

Jestliže může být filmové dilo uměním, pak neplatí to, co si napsal o celku - formě, kinematografii. Kdybys napsal, že většina filmů je..., tak držím hubu, protože se nevylučuje, aby většina filmů byly prostituky a nesrovnatelné s jinými formami umění, ale ty jsi to napsal o filmu jako kinematografii. A pokud je kinematografie taková, jak píšeš, nelze aby film, dílo, bylo něčím jiným. A pokud je, pak kinematografie není tím, co jsi o ní napsal. Prostě se to vylučuje.

Castrator

Těmi citacemi ze mě mi dáváš jen za pravdu. Sám tak dělaš vola ze sebe. 99% kinematografie je prostituce. Kde je psáno, že za to může film jako vyjadřovací médiuum? NIKDE!! Už to vzdej ! Projel si to na začátku!😊😉😉

na příspěvěk reagoval Castrator, Castrator

Mantegna

Pokud je film jako celek, forma, prostitkou, nebo je nesrovnatelný s jinými formami umění pokud jde o umělecká kritéria, pak film - dílo, nemůže být něco, co není celek. Jako nemůže být v množině čísel jedna až sto číslo sto jedna. Pokud by tomu tak bylo a nějaký film - dílo byl tím, co podle tebe není film - kinematografie, pak tvé řeči o filmu nemůžou platit. Buď meleš nesmysly, pokud označíš BR za umění, nebo jsi mlel nesmysly, když jsi psal o filmu. Co jsi napsal předtím vylučuje to, co jsi napsal včera o BR a co tu teď hájíš.

Castrator

To je 100% konzistentní názor, co píšu dnes!!!!! Naprosto ve stejné rovině. To že jsi nemorální jedinec, co nepochopí psaný text je jen tvoje blbost. Nemůžeš ji rozšiřovat až na mě!🤘🤘😊😉

Castrator

Ano , ale pořád co do počtu mistrovských děl NESROVNATELNÝ!!!!!!!! DEZINTERPRETÁTORE CASTRÁTORE!!! Snaž se víc, zamrzáš argumentačně!!!

Mantegna

Film je umění!!! JEŠTĚ JEDNOU PRO NEINTELEKTUÁLNÍHO TROUBU - FILM JE UMĚNÍ.

Mantegna dnes

Film je jako celek ve srovnání s ostatními obory umění prostitutka. Není to ovšem dáno vyjadřovacím médiem, ale způsobem výroby. Musí se zaplatit velké náklady. To hodně bourá umělecké projevy. S hudbou nebo výtvarným uměním je film nesrovnatelnej,pokud jde o umělecká kritéria. Naprosto nesrovnatelnej. Pokud má někdo nakoukáno desítky tisíc mistrovských děl výtvarného umění, nemůže se tu přít ani vteřinu.

Tak fajn. Film ve srovnání s ostatními uměleckými obory dopadne jasně nejhůř. Málo umění, množství podbízivé komerce, aby se zaplatily náklady. Van Gogh nic takového řešit nemusel. Na prachy si sice stěžuje často, ale maluje si co chce. Filmařina je prodejná coura. Hůř už jsou na tom jen počítačové hry.🎮🎮🎮

Mantegna před několika týdny.

na příspěvěk reagoval Mantegna, Mantegna

Castrator (hodnocení, recenze)

Tak pokud je film nesrovnatelný s jinými formami umění pokud jde o umělecká kritéria, je dokonce prostitkou, tak pak filmová díla nejsou uměním, pokud jsou uměním výtvarná díla nebo skladby.

Castrator

Zacyklil ses tu pouze ty v argumentu mnou třikrát vyvráceném. Film je umění!!! JEŠTĚ JEDNOU PRO NEINTELEKTUÁLNÍHO TROUBU - FILM JE UMĚNÍ. Zkus jako hovado znovu použít dezinterpretaci mého textu, ve kterém ses zacyklil pouze ty sám!!! Nepsal jsem, že film nemůže být uměním. NIKDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JEN, ŽE PROSTITUUJE V DRTIVÉ VĚTŠINĚ VE VÝROBĚ. To je rozdíl, který jalová hlava neintelektuála a demagoga nepobírá! SAMOTNÉMU FILMU JAKO VYJADŘOVACÍMU JAZYKU, MÉDIU NEBRÁNÍ NIC , ABY BYL UMĚNÍM. Jsi jen pokřivovač cizích slov a textů!!!! Interpolator/ ten který falšuje, kazí/ jak říká o ďáblu Tertullián! A ty se považuješ za hodného člověka? Řekl si o sobě, že jsi skromný. To jediné ti věřím. Skromné dokážou být akorát falešné svině. Falešná skromnost! Jako by existovala nějaká pravá skromnost! Ta ovšem neexistuje! Intelektuál by se do toho nezapletl. Trouba, co čte Klause ovšem snadno.

na příspěvěk reagoval Castrator, Castrator

Mantegna

Těmi pojmy "neoperuji", operuji tvými citacemi, ve kterých ty těmito pojmy "operuješ". Argumentem jsou tvé citace, které jsou v přímém rozporu toho, co zde tvrdíš, tedy že film, kterýkoliv, nemůže být uměním, protože uměním jsou jiné formy umění, nikoliv film, který je prostitkou.

Na tvé další komentáře už reagovat nebudu, rozhodně ne ke každému zvlášť, jako jsem to udělal v diskuzi k Moonlight, kde ses zacyklil podobně jako ses zacyklil zde a jistě se ještě zacyklíš:-D

😰😥😢😰😪😪😪💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩😰😥😢😰😪😪😪!!!:-D

Mantegna

Fakt jsi pochopil, že je to umění? Proč ses tedy o tom filmu jako o umění nevyjdářil, stejně jako se o filmu jako o umění vyjadřuješ v této diskuzi?:-D

Blade Runner je, jestli sis toho nevšiml, filmem, spadá tedy do filmu. Pokud píšeš o filmu jako celku a nazýváš ho prostitutkou, pak tak nazýváš i filmy, které jsou představitelem filmu (ve smyslu kinematografie).

Znovu napíšu, že já o umění či o zábavě nepíšu, já pouze píšu, jak píše o zábavě a o umění Mantegna. Použít slovo "zábava" ještě neznamená o zábavě psát.

Jsem čtenářem některých knih V. Klause, ano, protože mám na rozdíl od nenatvrdlých znalců umění dar chápat tyto knihy, ty bys se svou schopností chápat psaný text skončil na první straně:-D

Mantegna

Ale já se s tebou nepustil do diskuze na téma umění, to se pleteš a měl by ses naučit chápat psaný text. Já se s tebou pustil do diskuze o tom, proč nemůže být film uměním podle toho, co jsi napsal ty, o umění samotném se s tebou vůbec nebavím.

Mantegna

O filmu jsi psal, že je ve srovnání s jinými formami umění prostitutka, že je to málo umění a tak dál. Prostě to vzdej, sebevětší filmové umění je podle toho, co jsi napsal, sračička, která uměním ve srovnání s obrazy, hudbou ad. prostě není.

Mantegna (hodnocení, recenze)

6.8.2017 23:36 odpovědět Castrator Castrator (hodnocení, komentáře) Mantegna: Jakkob: Já jsem viděl Blade Runner v roce 1989 na špatné pirátské kazetě dabované jedním hlasem. Seděl jsem v pokoji s dvěma kámošema a se ségrou. Film skončil a já byl jak opařenej. Kamoši - to byl nejblbější film s Harrisonem Fordem vůbec.// Čekali Indiana Jonese nebo něco takovýho. Já šel do kuchyně a ségra: tak co jak se ti to líbilo? A já - to byl nejlepší film, co jsem kdy v životě viděl. Ségra viděla, že mě to úplně odrovnalo. Fakt? Zeptala se a smála. Ten film je rozdělovač. Buď jsi jen prozaický hovado bez vkusu anebo milovník krásy a umění.👌🔥🖖✌️😉 Že jsi nepoznal hned, že to je umění, když se o BR vyjádřil jen jako o filmu, který je prostitkou ve srovnání s uměním. Že jsi byl mladý tě neomlouvá, pokud jsi zákon, co se týká umění, tak ses jako zákon narodil, máš to v sobě, umění nebo vztah k němu se nedá naučit. Z TOHO KAŽDEJ POZNÁ ŽE JSEM POCHOPIL, ŽE BLADE RUNNER JE UMĚNÍ UŽ V TÉ KUCHYNI, TEDY KROMĚ INTELEKTUÁLNĚ NATVRDLÉHO ČTENÁŘE VÁCLAVA KLAUSE.👎🏿👎🏿🙈 POZNAL JSEM TO UŽ PŘI ÚVODNÍCH TITULCÍCH!!! O BLADE RUNNER JSEM SE VYJÁDŘIL ŽE JE PROSTITUTKOU? VÁŽNĚ? KDE TY DEZINTERPRETÁTORE? PSAL JSEM ,ŽE FILM JAKO CELEK JE PRODEJNÁ COURA! O BLADE RUNNER ANI SLOVO!!! POKUD EXISTUJE FILM KTERÝ TVOŘÍ VYJÍMKU,KTERÁ POTVRZUJE TOTO PRAVIDLO JE TO PRÁVĚ BLADE RUNNER. Ty si demagog a slaboch. Etický posera s chaboučkým intelektem.😰😥😢😰😪😪😪 Co je umění a co zábava? Tak Castratora se na to rozhodně neptejte!! Ví o tom hovno! 💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Druhý Gladiátor našel záporáka

Druhý Gladiátor našel záporáka

17.03.2023

Ano, opravdu se vám to nezdá. Legendární režisér Ridley Scott (Vetřelec, Marťan) brzy začne natáčet pokračování ke svému obřímu hitu Gladiátor z roku 2000. V něm se tentokrát neobjeví Russell Crowe … (více)

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků