Ultras

• Itálie Ultras

Stárnoucí fotbalový ultra čelí následkům svojí minulosti a snaží se pro sebe a svého mladého následovníka vytvořit úplně jinou budoucnost. (Netflix)

DonBraso

Režijní debut nedopadl vůbec podle představ.Je to čistá romantika,která má vynikající přednost v tom,že ukazuje v jednom clubu dvě grupy.Mladou nevybouřenou a starý poctivý ultras.Rozepře tu jsou,ale to je tak všechno.Pár chorálů a máme konec.Je vidět,že peněz nebylo moc,protože na stadion jste buď před ním a jednou v něm,ale to je vše jen dobře zkresleno.Takže to ztrácí tu uvěřitelnost a to je si myslím to hlavní co měl tento film ukázat.Film ukazuje,ale vztahy ve vnitřku,ale jen okrajově.Žádnou hloubku nečekejte.Střety s policií jsou na amatérské úrovni a jsou jen na konci filmu.Vypadá to vážně směšně.Takže Vám nezbývá nic jiného,než s jedním chlápkem,který má stop na zápasy trajdat s jednou buchtou,kterou potkal na bazénu si dát výlet do Ischie,nějaký to mazlení v posteli a nazdar bazar.Je možná pěkný,že film jde na to od lesa,že chce ukázat toho více a skloubit ultras s romantikou,ale vážně to nejde.Aniello Arena je sice jako herec na pohodu,ale je zde hodně moc proměných.Mladý kluci discotéky,drogy,sex..ale co dál.Jinak Apache je smyšlená a jen se opírá o skutečný club,což nevím co k tomu vedlo,ale asi jen dobře,protože by to vypadalo jak když jede Plzeň na výjezd s okurkama v autobuse:)55% ()

zdenzo

PĚKNĚ NAŠLÁPNUTO A ÚTĚK OD NÁSILÍ K ROMANCI Film není vůbec špatný, drží linii současných italských syrových serošů (především mafiánských) čili příběh na pozadí ušmudlaných paneláků, špinavých plácků, lázní a tělocvičen skvělá kamera. Více ultras méně romance by však neškodilo. A zajímal by mě film Apaches vs Camorra, kdo by tak bitvu synů Vesuvu vyhrál? :D 3,5* ()

solisoli

Prierez mysle a konania dementov, ktorí o futbale nevedeli nič, len s kým a kedy sa majú mlátiť. Vždy je to o spodine, potetovaných vyholených a dutých hlavách, ktorí sa potrebujú zviditeľniť a zabaviť, keď už nič nerobia a nikto iní o nich nestojí, len polícia a kriminál. Melancholický, temer na úrovni TV. Dobre, že tu čvargu nevykreslili, ako príklad pre ortodoxných futbalových fanúšikov. ()

Kozlowski8

Film o fotbalovém chuligánství, ale hlavně o životních hodnotách a těžké cestě zpět do "normálního" (nechuligánského) života. Dobře natočený a scénáristicky vystavěný příběh stárnoucího chuligánského bosse. Snímek, který není pro každého, ale své příznivce si určitě najde a získá. 65%. ()

beny258

Film, který rozhodně není pro každého. Běžného diváka zřejmě příliš neosloví. Kdo se ale někdy pohyboval mezi fotbalovými skalními fanoušky, dokáže mnohem lépe pochopit mentalitu postav ve filmu. Zážitek nad tímto poměrně realistickým pohledem do vnitra fotbalových chuligánů ještě doplňuje luxusní hudební doprovod. ()

iQual

Celý film mal pozvoľné tempo, ničím extra neohúril, dej bol možno viac romantický ako drsný o ultras scéne... ale možno to bol zámer tvorcov vybrať sa trocha iným smerom a ukázať svet ultras inak ako každý očakával, aj keď priznávam že čakal som pútavejší a o mnoho akčnejší dej filmu... na netflixe som si to nastavil a pustil originál po taliansky s anglickými titulkami a asi by som to inak ani nedoporučoval. aj keď to nebolo to pravé čo sme asi všetci očakávali, tak ten film sa mne osobne páčil, ale viac ako 60%-65% , si nezaslúži aj keď milujem Taliansko a jeho futbal. a stará banda APACHE=týpci ! :) ()

VsetkoVsade

Verejných športových podujatí sa zúčastňujem nesmierne rád, svoje ušľachtilé záľuby v orálnej absorbcii destilátov a pozorovaní ľudí pri ťažkej práci tu totiž zakaždým dokážem jedinečne spojiť, čo mi spolu s ďalšími mne podobnými životnými troskami, ktoré ťažkú prácu denne vykonávajú bez toho, aby na ňu bol okrem ich nadriadených niekto zvedavý, poskytuje aspoň dočasnú satisfakciu. Po aktívnej účasti na potýčkach fanklubov som síce nikdy dvakrát netúžil, konflikty z bezpečnostných dôvodov vyvolávam výlučne v internetových diskusiách a miesto hláv súperových priaznivcov okopávam nanajvýš zemiaky u babky na poli (nepliesť s Napoli), bez mučenia však priznám, že pre filmy z drsného prostredia futbalových chuligánov mám nemalú slabosť a každý z nich si rád vychutnám v pohodlí detskej izby vo svojom ružovom froté župane so šálkou jazmínového čaju v ruke. Ultras síce v spomínanej kategórii nie je ničím výnimočný, scenár i dialógy sú priemerné rovnako ako celý film, je však príjemne natočenou jednohubkou, ktorá patrí do povinného zoznamu každého priaznivca azzurri. ()

snobold

Za mě dobrý. Francesco Lettieri se vyzná. Když si to člověk sesumíruje tak příběh v celku není asi žádné veledílo. Pokud se však člověk zajímá trochu o ultras nebo chuligánskou scénu, tak jisté věci (které nejsou ve finále v příběhu až tak podstatné) ocení. Myslím tím hlavně vztahy mezi ultras skupinou a jejich problémy (stará garda, mladá krev, jejich kontrast, atd.) Nevím jestli je Lettieri členem ultras skupiny, nebo si dělal podrobnější výzkumy, ale svou práci odvedl velmi dobře. ()

anuki

Pěkně natočená sonda do duše podle mně snad nejjjjjjjjjjjjjvětší bandy primitivů na týhle planetě, fotbalových Ultras 😂😂 ()

OtokPag

Starý vs. mladý, to je věčnej konflikt ve všech tlupách. Film má něco do sebe, mimo zajímavé “fotbalové” zápletky je to slušná ukázka italského zoufalství, drog, špíny a bídy... Dávám pět, ať se film posune výš ()