Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

bohhous22

Mistrovské dílo!Postava Bruce Willise je skvostná.V životě bych nevěřil,že arogance v jeho podání má až takové kouzlo!Film žije,dýchá a hýbe se zběsilým tempem.Nic víc není třeba dodávat.Pro mne první ukázka preciznosti v podání mistra Tonyho Scotta,který nešetří kulkami,mrtvolami a především kultovními hláškami a chlapáckým humorem!!!!!Hlavně tvůrci nešetří ty naše zcvkrklý kulky a to přesně děla ze skauta skutečně toho pravého...toho Posledního Skauta!!!!R.I.P. Mr.Scott!!!!Rigor Mortis! ()

Cnelka

Tisíce lidí na stadionu vidí útok na senátora, přestřelku jak sviňa a nakonec je uklidní "blbý" taneček - dav šílí nadšením. ()

Guran

Film je dost dobrý, ale přesto tu mám pár připomínek. Hlavní hrdina Bruce Willis se mi místy zdálo, že trošku přeháněl svými postoji a vědomostmi. Dále Pěstních soubojů, kde pořád někdo dostává na držku je tu pro mě moc. Vulgární slova jako č*rák a další narážky na vulgarismy si mohli filmaři odpustit. A teď klady. Kromě některých sprostých slov jsou hlášky dokonalé! Bruce Willis a jeho dabér Pavel Soukup opravdu neuvěřitelně stírají každého, kdo se jim postaví do cesty. Zkrátka hlášky od postav ve filmu jsou skvělé a jsou jedni z nejlepších, které jsem kdy slyšel. Děj je také pěkný a herci samozřejmě taktéž. Skvělé herecké výkony, scénář a hlášky. Pěkný film. Rozhodně jsem nelitoval ten čas, který jsem mu daroval. ()

Mistr_Moon

Joe Hallenbeck, můj flegmatický hrdina z mládí, co celej film dostává přes držku, nikdo ho nemá rád a všechno podělá, ale bere to z nadhledem, vtipné hlášky padaj co minuta a k tomu drží slovo. Na pomoc dostane tmavého podržtažku, protože v té době bylo v módě stavět na protikladech co k sobě přes počáteční nevraživost najdou cetu. Vůbec se film inspiruje králem tohoto žánru, dokonce se na něj dcera dívá i v televizi :) ()

Gallienus

Nesmrtelná klasika a skvělá ukázka toho, jak má vypadat akční film. Bruce Willis v roli notorika věčně nasáklého chlastem, který přežívá jako soukromý detektiv. Damon Wayns vyhaslá fotbalová hvězda na drogách, co se snaží utéct před minulostí. Až se ti dva potkají začne dech beroucí akce prošpikována skvělými hláškami. Nejlepší film Tonyho Scotta. ()

matobystro

Dnes som si to len tak pustil a pozrel som si to bez pretáčania. To asi ukazuje na to že to má niečo do seba. Klasika klasík akčných thrilerov (komédii). Možno to mohla byť ďalšia Smrtonosná pasca alebo Smrtonosná zbraň ale však dobre je s toho POSLEDNÝ SKAUT. Film je to otrepané klišé ako vydieranie, krivé obvinenie alebo únos ale ten scenár, scenár je boží. ........ ,,Zastřelit a zakopat", ,,Proč pan Milo přešel ulici? Nevím. Proč? Protože měl ptáka v slepici", Dotkneš se mě a zabiju tě" ......... a toto sú moje top hlášky. ()

knihovna

Pro mě nejlepší Willis. Ten film by bez něj byl asi průměr, přestože má spousty skvělých hlášek, ale ono taky záleží, kdo a jak ty hlášky říká. Wayans skvěle doplňuje a zbytek je tam jenom proto, aby bylo na koho hláškovat (a střílet). Je vidět, že se příběh byť v podstatě velmi jednoduchý, může při skvělém podání stát klasikou. ()

boombang

Co na tomhle "díle" všichni tak vidí...? Btw. odpad to určitě není, ale stejně jsem překvapen, že to zde takto ani jeden uživatel nehodnotil. ()

0verseer

Zabudnite na vyjadrenia tých pseudofajnšmekrov o tom, že Lethal Weapon je najlepším buddy filmom a podobné bullshity. Tým spolu s Joe Hallenbeckom odkazujeme niečo v zmysle, aby si vytiahli hlavy z prdelí a pozreli si radšej Posledného skauta. Ono tento masterpiece trochu klame názvom, nejde tu o žiadneho trápneho skautíka vyznávajúceho výrazné filantropické, humanistické a kozmopolitné črty (vďaka wikipédia za objasnenie podstaty skautingu), ale o totálnu akčnú jazdu zahrňujúcu vybuchujúce fáro v bazéne, cé štvorky v kufroch, Halle Berry prekypujúcu olovom a okrem ďalšieho tiež najdrsnejšieho Willisa akésiho si viete predstaviť, ktorý spolu s krvou pľuje jednu hlášku za druhou. Must see pre tých, ktorí nepohŕdnu akčnými filmami... ()

Pitryx

Obyčejný film, s občasnou akcí a semtam hláškami. Absolutně nic nadprůměrného, za co bych měl dávat body navíc. A protože zde nelze čistý průměr dát, hodnotím ve spodní polovině, protože tento film prostě na víc nemá. ()

donnovann

Výborná akce se skvělým Willisem, který sází jednu hlášku za druhou. Ve filmu se stále něco děje a slovem "fuck" se nešetří. Tak se mi to libi. ()

ACDCKL

Pravděpodobně nejlepší film Tonyho Scotta, Bruce Willis v životní formě, Damon Wayans zdatný parťák. Film má neskutečné množství hlášek, které jsou již nesmrtelné a stejně pokaždé se popadám za břicho. Naprosto parádní akční komedie, zápory by se nejspíš našly, ale těch 5* to nepřebije. ()

PlayEasy

Vrcholná akční komedie z vrcholných dob Bruce Willise = vrcholných dob akčního filmu. Takové filmy se dnes už netočí, ovšem díky Poslednímu skautovi (který mimochodem není nic pro vzorné skautíky) si znovu můžeme připomenout perfektní ústřední dvojici plivající jednu hlášku za druhou, mrtvou exotickou "tanečnici", veverku v autě, C-4 v kufru, pár pěstí, kulek, krve, Satana Clause... nu, zkrátka vše, co k tomu patří :-) 100% ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012