Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

Cracker

Klobúk dole - Tony Scott ! Jeho filmy mávajú zväčša náročný scenár no tu sa uplatnil výrok: Výnimka potvrdzuje pravidlo. Bolo to jednoduché, malo to šťavu a vtip ktorý je v takomto žánri nutný, asi ako kečup k hranolkám ( tiež nesedí všetkým, tak ako niekomu nemusel dobre padnúť film). Film mohol kludne niesť názov Smrtonosná pasca XY... Tento film ma opäť nakopol a prinútil hľadať ďalšie a ďalšie žánrové synonymá :) ()

hefoo

Asi najlepší Willis čo som videl, skvelé akčné scény,doslova nadupané, Willisove hlášky nemajú chybu, toto je proste klasika premňa standart - vzor ako by mal vyzerať poriadny akčný film! Ako napísal golfista - "Taťka je jenom jeden." Predviedol sa tu aj ako starostlivý tata :-D Zamna určite 100% nemám čo vytknúť. ()

Mistickzz

Svieže, vtipné, plné hlášok a nadupaného Brucea Willisa, no nič prelomové a nové. Povedal by som, že je to taký mierne nadpriemerný akční snímok. 79% ()

Herráček

Na dnešní dobu je to průměr... A vzhledem k tomu, že ostatní filmy s podobným datem vzniku jsou na dnešní dobu podprůměr, tak to nejspíš o něčem vypovídá... A je pravda, že co se hlášek týče, lepší film jsem asi neviděl... ()

xaver

Další z celkem primitivních snímků, bezduchých, plných nesmyslného násilí a vulgárností. Samozřejmě jako hlavní "hrdina" nesmí chybět zkorumpovaný senátor. Zajímavé, že naše politiky takhle nikdo nezpodobní. Vlastně ani nemůže, když nejsou zkorumpováni. ()

ElizabethBay

Výborný film! Další báječný kousek s Brucem Willisem, který tentokrát překonává sám sebe. Snímek splňuje všechny parametry parádní akční, thriller komedie a zařazuje se tak po bok vynikajícím Smrtonosným zbraním. Nejvýraznější a taky nejlepší ve filmu byly hlášky. A že jich bylo, co věta to perla! Zde musím zmínit, že jsem snímek viděla v původním sprostém dabingu (jinak si to ani nedokážu představit). Willisovi skvěle asistuje Damon Wayans, společně vytvořili opravdu výbornou ústřední dvojku opět téměř přirovnatelnou ke Smrtonosné zbrani. Pět hvězdiček nedávám, ale i tak bych film hodnotila tak na 4,4. Takovéto snímky se prostě už netočí a to je věčná škoda. ()

666Carnage

Tohle je pecka díky tomuhle filmu se stal Willis mým oblíbencem. Jeho hlášky nemaj chybu pobaví mě vždycky když na to koukam a stejně tak i hlášky Wayanse a vůbec všechno u obou hlavních hrdinů je skvělý. Akční, humornej film, kterej je klasika. Jak řika na začatku "Life is Bitch" má pravdu ale stimhle filmem je o dost jednoduší a zábavnější :) ()

HiddenDragon

"Zachranujes zivot clovekovi, kterej ti znicil karieru, abys pomstil chlapa, co ti nasadil parohy." Tenhle film patri ke klasice 90. let. Je to vedle "Smrtonosne pasti" jeden z nejtypictejsich a nejlepsich Willisovych filmu. Akcni podivana ze stare skoly. Slizci padouchove, korupce, fotbal a jedna typicka amer. nedokonala rodina. Drsne legendarni hlasky a cynicky humor. Videl jsem to na Nove nescetnekrat a porad je to zabava. Ke stesti mi chybi zkouknout to v originale :-) "Voda je mokra, nebe je modry..." ()

iXtr3m3

Big motherfucker movie of the galaxy... :) Tak nahláškovanú a vypeckovanú akčňárnu snáď už nikto nikdy ani nenatočí. Toto je nezabudnuteľný snímok. ()

velkyvezir

Nudné béčko s nijak výjimečnými hlaškami, jak se tu mnozí domnívají. Vulgaritu může za zajímavost dávat jen primitiv. ()

Balu...

"l think l fucked a squirrel to death." "You let her wear so much makeup she looks... ...like a goddamn raccoon." "l was lonely! // Buy a dog." "You vacuum, l'll dust." "Danger's my middle name. // Mine's Cornelius. Tell anybody, l'll kill you." "l'm fuckface. He's asshole." "You're alone? // No, l got the Vienna Boys Choir with me. ls everybody stupid here?" "Scared? // Shitless. You? // More or less." "Head or gut?" "Fuck you, Sarah." "Be prepared." ..je to sice vytržený z kontextu ale ti, co viděli, budou vědět.. ..oldschool.. ()

Giggs

Sice slabši, ale zato najhlaškovitejši z Willisovych filmov a skvely pôvodny dabing si jednoznačne zasluži maximum. ()

Witta

Tohle byla bomba už když jsem to viděl poprvé na videu v hrozný kvalitě a celý film dabovaný jedním hlasem. Poslední verzi jsem viděl v původním znění s titulky a všechny vtipy byly poloviční. Jinak film nabitý akcí, drsnými a vtipnými hláškami a v hlavní roli Bruce Willis který je minimálně stejně drsný jako John McClane. ()

cab

Joe Hallenback (Bruce Willis) je vyhorely a dosti cynicky detektiv, ktery byl najat na hlidani tanecnice, zaroven pritelkyne exhrace americkeho fotbalu Jimmy Dixe (Damon Wayans), jez je zavrazdena pred klubem, kde vystupuje. Aby byla vrazda vyresena, musi oba chlapici spojit sily a vyvinout veskere usili, aby vinici dostali, co jim patri. Nezvykle od podlahy z nicim se neparajici film s prekvapive dobre sekundujici dvojkou hrdinu seviruje kopec akce a zabavy v te nejlepsi kvalite pod peclivym dozorem reziserskeho machra (Tony Scott). 80% ()

Hanys_

Tohle je zcela určitě ten nejnahláškovanější Willis. Navíc chemie mezi ním a Wayansem je dokonalá a oba se tak skvěle doplňují. Parádní akční pecka z počátku 90. let, kterou jsem ale pořádně zhlédl až dnes. "Voda je mokrá, nebe je modrý....a satan claus na nás číhá. A je stále mocnější." :) 9/10 ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012