Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

Mičl

Ať už jako John Mcclain, nebo Joe Hallenbeck Willisův drsňácký, kocovinový herecký výraz jsem si zamiloval. Střídání tradičně skvělé akce 90. let a břitkého hůmoru jako na houpačce to je paráda a tenhle majstrštyk Tonyho Scotta už jen tak něco nepřekoná. ()

Tydlidáš

9/10 - Byla to náhoda že? Zakop si, uklouzlo ti to a náhodou si vrazil ptáka do mý ženy. Jééé promiňte paní Hallenbecková, tenhle tejden mám samou smůlu..... =) Nejvíc nahláškovaný akční krimi. S Pravdivou romancí nejlepší Tonyho film. Bruce Willis exceluje s Wayansem po boku , který hraje taky velice slušně. Nemá smysl roztahovat. Kdo viděl ví, kdo neviděl tak neví proč pan Milo přešel ulici.... (přece protože měl ptáka v slepici.......=)) ()

Mavrix

Původně jsem chtěl tenhle snímek označit jako tipickou Bruce Willisovku s podobným námět jako v hodně další filmech a s hláškami u kterých se člověk fakt zasměje, ale jsou už hojně použity v dalších podobných filmech... ALE pak mě opožděně došlo, že tenhle 20 let starej snímek je vlastně tatíček všech těch filmových pecek s hrdinou, který ze sebe chrlý všechny ty drsňácký slova jako chrlič (okap), který ze sebe za bouřky chrlí proudy vody, a tím dává správnýmu akčnímu filmu ty správný grády ;) ()

dopita

Tenhle film dělá především výbornej scénář, kterej má na pevných základech postavenou zápletku, okořeněnou o kultovní hlášky a některý dneska už legendární scény (ať už akční scény, některý hodně intenzivní rozhovory nebo scény typu "Jestli na mě šáhneš, zabiju te"). Bruce Willis nikdy nebyl extra herec, vždycky si vystačil charizmatem. Toho tady rozdává tolik, že by se to dalo stáčet do sudů. Joea Hallenbecka nehraje, on jím prostě je. Chlastá, je sprostej jak dlaždič a hulí jak fabrika - takhle si představuju servanýho soukromýho detektiva. Navíc chemie mezi ním a Damonem Wayansem funguje bezvadně. Tony Scott nic nezmrvil, naopak už v úvodní scéně film famózně nakopl a v dalších minutách nejen že tempo a spád nepolevuje, ale ještě ho šroubuje až k hvězdným výšinám. V kriminálním žánru absolutní vrchol. ()

Paity

Nevím jestli je tohle na pomalu stý nejlepší film, ale zábava to je. Stále nastupující Bruce Willis v akční komedii, kterou si každý z nás znovu a znovu pustíme, když je venku hnusně a mokro. ()

MTHRFCKR

Jde o kvalitní akčňák béčkového typu. Nevím, jak to popsat - jde o úhel pohledu. Někomu by to mohlo připadat jako jeden z námětů na budoucí Machete, jinýmu zase jako stará dobrá Amerika. Každopádně je to přehláškovanej film. Osobně mě nejvíc dostal skvělý překlad ala přikšíruj se (pozn. připoutej se). ()

CarlosX

The sky is blue, water is wet, women have secrets... who cares :-)) Žánrový precedent!!! Kdo neviděl, skončí ve filmovém pekle:) ()

Norino12

Jeden z najlepších akčných filmoch s Willisom. Veľmi dobre zvládnuté scény, skvelé herecké duo a dobre zvládnuté herecké výkony. A za zmienku stoja aj perfektné hlášky, na ktoré sa proste zabudnúť nedá. Určite jeden z mojich obľúbených filmov, ktoré môžem každému nadšencovi policajných alebo detektívnych filmov odporučiť. ()

Mathew55

Film velice podobný Lethal weapon(a ještě aby ne, když je to od stejného scénáristy). Bruce Willis sice nepatří k mým oblíbeným hercům, ale tahle role mu skvěle sedla. Nicméně duo Murtaugh a Rigs mám daleko radši než Dix a Hallenbeck, proto nedávám 5 hvězd... "If you touch me again, I'll kill you" a tentokrát ještě jeden: "Okay. Come on, Jimmy, think, think, think. What would Joe do? He'd shoot everybody and smoke some cigarettes. I don't have a gun. I can't do that. ()

jhlahulek

Legendární až kultovní český dabing. Dokonce mi to připomínalo Pár pařmenů, až na to, že tady je to true story...vrchol Willisova drsňáckého alter ega. ()

Stružák

Docela příjemnej typickej americkej akčňák z počátku 90. let – nic víc, nic míň. Je to přesně to, co od toho budete očekávat a místy je to i docela sranda. ()

J.F.B.

"Je tu šance, že to přežili?" "VÝSTŘELY" "Teď už ne." Je to dobrá akční komedie. Ale jen dobrá. Hlášky jsou možná víc než dobré, ale příběh sám o sobě nijak zvlášť strhující není. Auta vybuchují, střílí se, občas někdo umře na komedii až moc násilně, hraje se s maňásky, děti jsou sprosté, vztahy jsou komplikované, záporné postavy jsou slabé, kladné vcelku dobré. Bavil jsem se, ale pokud budu mít v budoucnosti chuť na akční krimi/thriller s výbornými hláškami a i trochou humoru, tak vždy raději sáhnu po nějaké callahanovce. Protože Bruce Willis na Clinta prostě nemá a upřímně jsem stále úplně nepochopil jeho značnou, téměř všeobecnou, popularitu. Ovšem mi stále chybí dost důležitých snímku z jeho filmografie, takže se to může třeba změnit. ()

pjotr76

Neměl jsem ten film vidět dvakrát. V paměti by mi totiž zůstal za pět, s věkem jsem přehodnotil na tři, je to totiž docela šedej průměr, jak co se děje, tak co se akce týká. Willis prostřednictvím Pyška zachraňuje dooost dobrými hláškami. ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012