Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

Aleee89

Snímek, který bych dobrovolně asi nevyhledala. Dokonce jej ani nemám spojený s pojmem kult, pro mě to spíše byla velká neznámá. Ale chtěla jsem mu dát šanci, hodnocení má totiž vysoké. Bruce Willis válí a jeho postava je stejně jako postava jeho dcery svérázná, což snímku dodává šmrnc. Vtipné scény a hlášky také nechybí, ale rozhodně nejsou dávkovány mírou vrchovatou. Jako celek to sice funguje, ale míjí se to s mými představami o skvělém filmu vhodném pro mě. Místy mě to dost nudilo. Akční thrillery zkrátka nejsou mým šálkem čaje, i když v nich hraje sám Bruce Willis. ()

Ediebalboa

První film, u kterého jsem musel po druhém zhlédnutí o několik let později diametrálně změnit hodnocení. Člověk už holt věděl, co má čekat. Ujetý buddy movie akčňák Shanea Blacka, kde se napovídá mnoho, hlavně ne nic všedního. A funguje to královsky. Přitom Skaut v ničem jiném až na skvělý titulní song nijak zvlášť neexceluje. Nezbývá proto než říct podobně jako Bruce v závěru filmu své manželce "Fuck you, Shane" - někdy mi skutečně lezeš na nervy, ale přesto tě miluju. ()

Tygrys

Pokud bych si měl poskládat žebříček svých nejoblíbenějších akčních filmů, bez přemýšlení by tam Poslední Skaut měl své místo. ()

Parlay

Bruce pro mě navždy zůstane dokonalým prototypem hláškujícího akčního hrdiny, a to zejména díky jeho ztvárnění Johna McLanea a právě "Posledního skauta" Joea Hallenbecka, které si oba nelze, než nezamilovat. Zde mu navíc přišli na pomoc dva schopní parťáci - Damon "Jimmy Dix" Wayans a autor scénáře Shane Black. Spousta úderných, vtipných hlášek a parádní oldschoolové akce. ()

stuntmanMIKE

Tak toto je jeden z mala filmov, ktore som videl s dabingom (ceskym, ale ten uplne prvy) a vobec mi to neprekaza. Tento film ma vsetko... akciu, humor, skvelu reziu a vyborne vykony postav... ()

Gereth

Tak jsem si to po zhruba osmi letech pustil znovu s tím, že dneska už to budu brát jako průměrnou akční oddechovku. Zdejší hodnocení jsem bral s rezervou kvůli všeobecně panující nostalgii vůči podobným hitům z dané doby. Děj, počínaje už hned první wtf scénou je dost churavý a jde víceméně akorát o to, dostat našeho (anti)hrdinu do co největších sraček a sledovat jak se z nich dostane. Všechny rádobychytré a objektivní řeči stranou, dostává se z nich způsobem, který divákovi (a často i padouchům) nenechává žádnou šanci zachovat si vážnou tvář. Smál jsem se od začátku až do konce snad nad každou větou, která z hlavní dvojky vypadla. Přemýšlel jsem, jestli byl za posledních 5 let natočen film s podobně drsným a zároveň vtipným hlavním hrdinou. Nic mě nenapadlo. Teď abych všechny ty filmy s Willisem sháněl znovu. // 90% ()

fmash

Podíval jsem se po letech a skoro bych zvedl hodnocení na pět. Neudělám to, ale moc nechybí. Na uhláškovaném Willisovi moc chyb nenajdu, jeho detektiv je dokonalé hard-boiled divadlo. Příběh má všechno, co je potřeba, a v porovnání se současnou produkcí boduje třaskavostí, k níž nebylo zapotřebí zabít desítky chudáků v okolí hlavní mely. Patosu ale snad bylo až příliš a Joeův černý parťák mě chvílemi skoro vyděsil svým strnule nehereckým projevem. Ale jinak je to pecka a kdo ví, třeba jednou přidám hvězdu. ()

kapsomut

"Joe ty seš ten nejdebilnější chlap na světě. Chceš zachránit chlapa, co ti zničil kariéru abys pomstil chlapa, co ti šoustal manželku!" Skvělej film s neuvěřitelnýma hláškama a výbornou akcí. Viděl jsem to několikrát, pokaždé s dabingem, který je skvělý, ale plánuju i originál s tit. Bruce Willis fakt neuvěřitelně perlil! 95% ... usměj se čuráku! ---"CHTĚL BYCH TĚ NĚKDY SLYŠET ŘVÁT BOLESTÍ!" - "TAK NECH ZAHRÁT RAP"! #LEGENDARY ()

GILLWANDER

Extrémne vtipné hlášky tu boli jednoznačne najväčším lákadlom. A ani bez tích dvoch by to rozhodne nebolo to pravé orechové. Bez debat film, ktorý pobaví určite každého. 90% ()

dyfur

špičkový thriller 90-tych rokov - ani chvíľu sa človek nenudí.Vtipné i napínavé . Škoda ,že takýchto filmov nie je viac. ()

Vessper

No nevím, podle mě to teda velká pecka není. Skvělé scény střídají průměrné, místy dokonce nudné a zbytečně dlouhé. Wills je dobrý, přestože už měl i lepší výkony. Wayanse moc neznám, ale do své role se celkem hodil. Myslím, že 60% tomu naprosto odpovídá. ()

Huntelaar

Nebe je modrý, voda mokrá a Shane Black je prostě ku*evsky dobrý scénárista a podařilo se mu stvořit nejlepší reklamu na cigarety od Malboromana. To jakým způsobem Willis odpaluje jednu za druhou, ve mně vyvolává nutkavý pocit taky jednu ztrestat. Jak jsem Skauta viděl v celku po strašně dlouhé době, tak jsem byl docela v šoku, že v tom filmu snad není hláška, která by nezlidověla. Dalo by se říct, že je to takové americké dědictví ()

Cl3ricK

Tak na tenhle film se chystal hodně dlouho. Slyšel jsem o něm dobré věci, že je plný hlášek, plný fuckování a plný přestřelek a tak podobně. A s tím musím jen souhlasit. Parádní Willis, hraje takového cajta, co má všechno u prdele. Už jen motivační věta mluví za vše. Plus musím říct perfektní první dabing, bez kterého by to asi nebylo tak husté. ()

SonG

Poslední skaut sice nedosahuje takových kvalit jako Smrtonosná past, ale Willis je v hláškách ve vynikající formě, a tak celý film zkouknete jedním dechem v rytmu ostrých slovních narážek, sprostých slov a drsného, sem tam znuděného výrazu ve Willisově sváři. ()

BitlDjus

Béčko všech béček. Bruce Willis jako nejdrsnější detektiv s humorem, který vás dokonale odzbrojí. "Prosím tě, co jsi včera dělal?" "Asi jsem ušoustal veverku k smrti." Jen začátek tohoto skvostu vás tolik naladí, že po celou dobu hltáte minuty, do té doby než film skončí. A nemáte dost, musíte si Posledního Skauta pustit znovu. Willisovi role opravdu sedne, podává skvělé výkony, hází jeden suchý vtip za druhým a rozbíjí padouchům držky na potkání. U každého dalšího zhlédnutí se skvěle bavím, a na scénku s povzbuzujícím proslovem v autě se jen tak nezapomíná. Dovoluji si říct, že tohle je můj willisovskej number one. "Na nesprávným místě, v nesprávnej čas. Neber si to osobně. " To si myslíš ty. Včera jsem šukal tvou ženu." "Jak víš, že to byla moje žena?" "Říkala, že její muž je velkej čůrák a nosí klobouk." ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012