Divadlo hrůzy

• USA Bloodsucking Freaks (více)

Sardu je postarší pán v čiernom roláčiku, sado-masochista, ktorý vedie maličké newyorské divadielko. Na javisku je bohatým divákom predvádzané ľudské mučenie a ponižovanie. Teda aspoň oni diváci ho majú za predvádzané. V skutočnosti totiž Sardu s jeho sluhom, liliputánom Ralphusom, odchytáva na uliciach nevinné ženy a z divadelných predstavení robí snuff-masakre. Nehovoriac o tom, čo s nimi prevádza v zákulisí...

Jeden zo "slávnych" trashov druhej polovice minulého storočia, ktorý z prekračovania hraníc a borenia tabu ťaží svoju "popularitu". Liliputánsky predstaviteľ Ralphusa, Luis De Jesus, bol do projektu dotiahnutý z podivných pornofilmov s názvami ako The Anal Dwarf. Posledný deň nakrúcania BLOOD SUCKING FREAKS usporiadal bez vedomia režiséra s niektorými ďalšími členmi štábu priamo na placi sexuálne orgie. Predstaviteľ Sarda, 41 ročný začínajúci herec Seamus O'Brien, bol rok po premiére tohto filmu vo svojom byte dobodaný na smrť náhodným lupičom. (POMO)

Nightbreed odpad!

Ešte sa mi nikdy nestalo aby som si bol v prvých 10tich minútach filmu istý tým ,že sledujem najväčší hnoj na svete. Podpriemernejšie “herecké“ výkony som hádam ešte nezažil. Ako správny filmový fanúšik som to dopozeral až do konca ,ale jediné čo som tým dosiahol bolo ,že každým ďalším záberom som bol vytočený viac a viac so “scenára“ a liliputánom Ralphusom. Väčší odpad by som nenašiel ani keby som nevijem ako dlho hľadal. Určite tento “film“ zaradím na prvé miesto môjho top najhoršieho čo som kedy videl. A to som si myslel ,že salo už nič neprekoná. P.s: Snaha brať to ako komédiu pohorela hneď po prvom predstavení vo filme. A nebolo to tým ,že by som nebol dostatočne zvrátený ale tým ,že film je nedostatočne presvedčiví. ()

folklorman

Mám velice rád úchylné filmy, ale v tomto případě bohužel nejsou prostředky dostačující. Myslím tím způsob, jenž nám film svoji brutalitu podává. Nechutnost je zde znázorněná velice špatnýma gore efektama, které svou umělostí nedokážou nahnat nějaký pocit nevolnosti. Technická stránka filmu je taky dosti podprůměrná. Celý film drží nad vodou černý humor a hlavní záporná postava. Další plus vidím ve schopnosti zmanipulovat divákovu fantazii, který pod tím směšným gore - uvidí něco nechutného. Blood Sucking Freaks mě prostě nedokáže znechutit nebo překvapit, jelikož k tomu využívá podprůměrné a amatérské prostředky, které by si dovedl vyrobit každý domácí kutil. Seamus O'Brien je geniálně šílený. ()

eraserhead666

Původně jsem chtěl napsat, že opravdu nechápu zdejší nízké hodnocení, ale pak jsem pochopil, že ho snad i chápu (ale nesouhlasím s ním). Vysoce nadhledová šílenost, která se, narozdíl třeba od Hostelu, k němuž bych to možná trošičku přirovnal, nebere vůbec vážně a dělá si prdel sama ze sebe. Počátek trochu odkazuje na 120 dní sodomy a některé brutální scény práve evokují pozdější Hostel (já bych dokonce byl přesvědčenej o tom, že se Eli Roth tímto filmem nechal trošku inspirovat), jenže na rozdíl od něj, není Sardu srabáckej a ukáže úplně všechno. Buď je to čistá esence misogynismu, jež potěší všechny nepřítele žen, nebo naopak kulturně-sociální sonda odhalující (samozřejmě v ad absurdum poloze) přežívající konzervativně machisticky patriarchální pohled na ženské pohlaví. Vyberte si. Sardu je výborná postava, výborně zahraná i ta sebekarikatura přesně zapadá do jejího charakteru. Raplhus lehce přehrává, ale i tak je parádní. A to divadelní představení "Baletka, kritikovo svádění, smrt" nebo jak to Sardu nazval, parádní číslo. Chtěl jsem dát jen 3,5*, ale pro zdejší nízké hodnocení dávám plné 4. A hlavně, film velmi potěší všechny chlapce od bobří řeky, což já jsem, takže v tomhle ohledu mě potěšil velice. ()

SOLOM.

Troma mě opět nezklamala. Pěkně morbidní podívaná, která nám ukázala na co všechno se dají použít ženské a jaká to může být sranda. I když byly některé efekty otřesné, tak jsem se u filmu bavil od začátku až do konce. Nechápu jak se tohle nemůže někomu nelíbit. Když už nic tak scénka s terčem může být příjemným podnětem k zajímavé hře. Otázkou je jestli by s tím souhlasíla nějaká dívka z okolí:))) Když tak tyčkou přes hlavu a jdem házet středy:)) ()

kagemush

Bobr. Už jsem toho viděl poměrně dost,abych tohle smetl jakože odpad. Tak činím i s ohledem na to,že k takovýmhle blbostem mám blíž než třeba k ubohostem (byť ,,lépe" natočených) jako třeba Prcimrdyprcičky.Bobr. Ano je to amatérština,ale má to podle mě blíž k takovému třeba tomu Vojkůvkovi (Někdo tam dole mě má rád),než k prvoplánované vybíječce.Bobr.To pro tu porci ČERNÝHO humoru. Jenže slabý.Bobr. Všecko v tomhle filmu působí strašlivě lacině a taky to laciný je.Ne každý je John Waters aby Lacinost (Lascívnost) povýšil na kumšt.Bobr.Bobr.Bobr. Á támhle je další! Bobr. -Nu což,odsejpá to,nahý maso,krvavý maso,ftipy,hlavní pornohrec trpajzlík si ten biják evidentně užívá (víc než já),policajt jak od Chandlera a pro mě největší plus-pan doktor.Bobr.-Viděl jsem mnohem větší hovadiny,-viděl jsem mnohem lepší hovadiny. Takže průměr. Bobr. ()

• V roce 2014 Troma vydala na blu-ray speciální rozšířenou verzi pod původním titulem Sardu, Master of the Screaming Virgins.
    (ezt)
  • Když Sardu (Seamus O'Brien) z jedné z dívek jí, talíř na ní je plný. Když jí však Sardu (Seamus O'Brien) odkopne a talíř se převrhne, je prázdný. (StrYke)