Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Slavná mordparta ze „čtyřky" řeší případ vraždy bohaté živnostnice z Libně. Další kriminální případ ze staré Prahy podle knihy Jiřího Marka "Hříšní lidé města pražského" natočil režisér Jiří Sequens v roce 1970. Podtitul filmu – krvavý vaudeville – vystihuje mírně ironický nadhled, s nímž autoři přistupují k řešení vraždy bohaté soukromnice z pražského předměstí. Hlavním podezřelým je mladý a elegantní dragoun Rudi Macháček. Ukáže se, že je to nastávající zeť libeňského policejního komisaře Zdychynce. Rada Vacátko však přijde na kloub i poněkud lechtivé záležitosti – švarný důstojník je výrobcem a dodavatelem „zboží" pro šarmantní a okouzlující andělíčkářku Dragičovou... Ve filmu se jako obvykle setkáte nejen s mordpartou z pověstné „čtyřky" – Jaroslavem Marvanem, Josefem Vinklářem a Josefem Bláhou, ale i s Vladimírem Menšíkem v roli komisaře. Jeho ženu hrála Stella Zázvorková, podařeného snoubence Josef Abrhám a záhadnou paní Dragičovou Květa Fialová. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (160)

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Lepší díl než Vražda v hotelu Excelsior, zvlášť závěr, kdy se rozplétala zápletka s Rudim a jeho bytnou, vzbuzoval jistě úsměvy na rtech diváků (a ta sexbomba nevěsta před kostelem); na pět hvězdiček to však nebylo, některé scény zvláště v první polovině trpěly svou délkou. Chyběl mi tu detektiv Mrázek; znovu jsem si uvědomoval, jak půvabná byla Helga Čočková - a ono jí už je 73 let... Také mladinká Jana Šulcová se tu objevila takřka jako puberťačka. Skvěle zahráli Vladimír Menšík, Bohuš Záhorský a svoje typické herectví prokázal Josef Abrhám. Možná, že některé příběhy z vlastního televizního seriálu byly také zajímavější. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Zfilmovaný krimi příběh seriálového cyklu Hříšní lidé města pražského. Policejní rada Vacátko a jeho vyšetřovací tým tentokrát dostávají méně prostoru, než je obvyklé. Do popředí se dostává možná nepřekvapivě policejní komisař nezdolného Vladimíra Menšíka a také z vraždy podezřelý mladý poručík od dragounů Josefa Abrháma, v jehož neprospěch hovoří svědectví staříka. Poručík je snoubencem komisařovy dcery a ten nedopustí, aby měl ve své rodině vraha. Do vyšetřování se pouští na vlastní pěst a svoji verzi předloží vrchním vyšetřovatelům. A jak to všechno dopadne, se nesluší prozrazovat. Film je spíše hozený do komedie s krimi zápletkou ze staré Prahy, konkrétně z Proseka, která je tady přesvědčivě vyobrazena, a všichni herci odvádějí skvělé herecké výkony. Do toho hraje odpovídající hudební doprovod mistrovského Zdeňka Lišky. A vše to řídí s přehledem Jiří Sequens. Jenže když krimi, tak krimi, a když komedii, tak komedii. Asi tak. Tím chci naznačit, že sice obojí dokáže dobře koexistovat v jednom filmu, ale i když se fackující Menšík s Abrhámem těžko dají překonat, tak se snaha o vážné pojetí filmu vytrácí s každým komediálním výstupem zmíněných herců. 60% ()

Reklama

Šandík 

všechny recenze uživatele

Vyrovnanější film než Pěnička a Paraplíčko. Přesto mám z nějakého zvláštního důvodu radši ten druhý, snad pro syrovější prostředí a autentický herecký výkon Radoslava Brzobohatého. Přesto i v Partii krásného dragouna jiskří skvělé herecké výkony. Bezchybný je Josef Abrhám a geniálně se své role zhostila i Květa Fialová. Vladimír Menšík je tradičně skvělý, přestože na mnoha místech "poněkud" přehrává. Například ve chvílích, kdy dramaticky, se spoustou grimas a povyku "omdlívá" či se o něj "pokouší záchvat mrtvice". Jak už jsem napsal jinde (Pěnička a Paraplíčko) Jiří Sequens v těchto filmech skutečně podal svůj asi nejlepší režijní výkon. ()

Una111 

všechny recenze uživatele

Příjemná podívaná! Skvělé výkony Josefa Abrháma, Stelly Zázvorkové, Josefa Bláhy a mnoha dalších pod taktovkou zkušeného režiséra! Zvláště oceňuji, že komické scény v žádném případě nepřecházejí do trapnosti a některé z nich jako by ani nebyly předepsané ve scénáři, ale vznikly spontánně při natáčení! Anebo tak alespoň působí a o to lépe, že? Taková je třeba scénka, kdy se Stelle Zázvorkové při jejím impozantním odchodu z ložnice zachytí klika v zástěře. Musela jsem si tuhle scénu pustit vícekrát a vždycky mne znovu rozesmála. - - - A co se předlohy Jiřího Marka týče, právě čtu jeho Panoptikum kriminálních příběhů a vychutnávám si skvěle vystiženou atmosféru 1. republiky, v mnohém tak diametrálně odlišnou od našich vyspělých pokrokových časů, že je to k nevíře! Například Partie krásného dragouna: Kdo z mladých by dnes věřil, že potrat byl tehdy zakázán a provozovaly jej tajně tzv. andělíčkářky, které za to byly stíhané a trestané vězením? Kdo by tomu věřil dnes, kdy v některých tzv. vyspělých západních zemích je možné zabít dítě až do poslední minuty před příchodem na svět a pokud dítě potratový zákrok přežije, je možné ho beztrestně zabít i už narozené tím, že se mu neposkytne žádná pomoc a nechá se bez ošetření umřít zimou, hladem a žízní?!! A to je nucen vykonávat zdravotní personál, ať s tím souhlasí nebo ne! Žijeme v krásných časech! Och, pokrok nezastavíš! ()

Sancty 

všechny recenze uživatele

Pôvodný seriál Hříšní lidé města pražského nemám, až na pár častí, napozeraný. Prvý celovečerák nazvaný Pěnička a Paraplíčko som kedysi dávno určite videl, niektoré scény sa mi matne vybavujú, lenže na hodnotenie je to málo (bohužiaľ sa mi nepodarilo zachytiť ani dvd v trafike). S nasledujúcim filmom som mal ale väčšie šťastie. Partie krásneho dragouna je výborná detektívka presiaknutá dobovou atmosférou, hereckými majstrami z (nielen) vtedajšej doby a vtipom kolísajúcim na hrane medzi komédiou a fraškou. Aj keď sa môže javiť, že detektívi zo "Štvorky" sú tentokrát iba do počtu, práve oni sú balansom, aby to celé nespadlo na jednu alebo druhú stranu. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (12)

  • Josef Abrhám nebyl příliš nadšen, že musí v jedné ze scén vystupovat v dobovém spodním prádle a marně se snažil přesvědčit režiséra o jiném způsobu natočení této scény. (Witta)
  • Během natáčení bylo zjištěno zvláštní cvakání, později se ukázalo, že šlo o zvuky, které způsoboval mimo záběry kamery Jaroslav Marvan, jelikož měl právě nové zuby. (Witta)
  • Portrét prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka, který visí u pana rady Vacátka v kanceláři, je dřevoryt (z r. 1919) od Maxe Švabinského. (Idée_fixe)

Související novinky

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

České nebe se rozrostlo o další velkou hvězdu, ve věku dvaaosmdesáti let totiž zemřela jedna z nejvýraznějších postav naší kinematografie, Josef Abrhám. Oblíbený herec se poslední dobou bohužel… (více)

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (více)

Reklama

Reklama