Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Praha třicátých let minulého století. Do nabité tramvaje nastupuje mladá hezká dívka. Rázem upoutá pozornost mládence, který nejen oceňuje dívčin půvab, ale hlavně se snaží nenápadně ukrást její kabelku. A tak se seznamujeme s jednou z hlavních postav filmu Smrt černého krále, s podvodníkem, kapsářem a vůbec podivnou existencí Josefem Kořínkem alias Pépim. Kromě něj je příběh zalidněn dalšími postavičkami z pražské periferie. Ve filmu pochopitelně nechybí ani rozšafný rada Vacátko a jeho nerozluční vyšetřovatelé Brůžek a Bouše. Mají smutnou povinnost - vypátrat vraha inkasisty Krále, jenž byl nalezen mrtev a jenž cestou z banky přišel o sumu, která by mohla zajímat spoustu lidí z jeho okolí... Námětem k filmu se stala povídka "Otec Goriot ze Záběhlic" z knihy povídek Jiřího Marka "Panoptikum hříšných lidí". Vedle představitelů populární pražské mordparty pana Vacátka - Jaroslava Marvana, Josefa Bláhy a Josefa Vinkláře - se ve filmu setkáte s Vlastimilem Brodským, Stanislavem Fišerem, Janou Brejchovou, Josefem Somrem a Antonií Hegerlíkovou. Uslyšíte i několik "staropražských" písniček Zdeňka Lišky a Vladimíra Síse v interpretaci Věry Nerušilové. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (134)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Tak předně bych byl rád, kdyby se konečně v Česku naučili rozeznávat žánr detektivka a krimi. U kriminálních příběhů známe pachatele a sledujeme, jak ho kriminalista odhaluje. U detektivky pachatele neznáme a tak můžeme do poslední chvíle tipovat, kdo jím je. A u Hříšných lidí, ať už se jedná o seriál či filmy, jde jen a pouze o detektivky. A pokud mohu soudit, tak ze čtyř detektivních filmů z kolekce Hříšných lidí města pražského, je tento film vůbec nejlepší. Jednak se mi nejvíc líbila hudba. Ta nejlépe ze všech filmů navozuje atmosféru té doby. Pak tady máme opět skvělé herce a tím pádem herecké výkony, ale to se týče všech filmů. Tady vše ještě podtrhuje skvělý pan Kemr, Somr a Brodský. Mě se ale stejně nejvíc líbil pan Fišer, který už skvěle zahrál v jedné epizodě seriálu. No a pak je tady to úžasné rozuzlení. Vraždit mohli všichni, ale nakonec nevraždil nikdo. Což není do poslední chvíle jasné. Takže překvapivá pointa. A když si k tomu přičtu legendární mordpartu a ještě lepšího pana Marvana, pak mi z toho vychází jasné hodnocení. Zkrátka a dobře, když mi v hlavě proběhnou české detektivní, ale opravdu myslím detektivní filmy, ne kriminálky, tak se jedná o jeden z nejlepších. A ještě malá poznámka. V zajímavostech o filmu, konkrétně v odkazu Chyby ve filmu, je uvedeno, že ve 35. minutě filmu jde vidět panelák. Není tomu tak. Panelák vidět můžete, ale přesně v čase 14.27! ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

"Je to případ zapeklitej a čert nám ho byl dlužnej...", praví rada Vacátko v posledním filmovém příběhu mordparty ze Čtyřky. Ačkoli zápletka není nikterak světoborná a vystačila by tak akorát na jeden díl seriálu, dívá se na to díky výtečným hercům v čele s Jaroslavem Marvanem jako vždy dobře. Přeci jen, Hříšní lidé mají trochu jiné kvality než strhující detektivní předivo (humor a atmosféra prvorepublikové Prahy jsou vždy na prvním místě). Jen by to probůh nemuselo být tak dlouhé a nastavované. ... jak říkám, je to případ zapeklitej. ()

Reklama

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Z těch čtyř nebo kolika celovečerních příběhů z Panoptika Jiřího Marka se mi tenhle líbí snad nejvíc. Včetně toho překvapivého závěru, v němž se z vraždy vyklube sebevražda skutečného defraudanta a nešťastného člověka Krále. V každém případě je lahůdkou podívat se na krásné herectví dnes už takřka všech zesnulých nebo těžce nemocných herců. Takové v dnešní herecké generaci nenajdeme... K tomu všemu atmosféra prvorepublikové pražské periferie s jejich figurkami a drobnými zlodějíčky, kteří nebyli chytání po vzoru FBI. A žádné výstřely, prosím... ()

Tomas_PO 

všechny recenze uživatele

Tieto české kriminálky 70tych rokov sú skvostom spravodlivosti, ľudskosti, džentlmentstva, so skvelým hereckým obsadením. No seriálové diely sú predsa len o poznanie lepšie, ako celovečerné filmy, kde vidieť občasnú stratu 'drivu'. Či skôr naopak, zaujmú len scény s panom Radou, čize famóznym Marvanom a inšpektormi Bláhou a Vinklářom. Ostatné scény sú miestami až podpriemerné. ()

krijka 

všechny recenze uživatele

Další ze série Hříšných lidí, oproti Partii krásného dragouna o poznání smutnější, ale zachovávající si svůj přístup k podezřelým-svině jsou více méně všichni a tady jsou to opravdu mrchy par excelence. Královou manželkou počínaje, přes dceru, sestru, potencionálního zetě, zelináře, továrníka staršího i mladšího a konče kapsářem Pépim (skvostná role „Vinetou“ Stanislava Fišera). Člověk se vlastně nediví, že se Král rozhodl skončit, tak jak skončil. Jinak je film opět profesionálně natočen, výborně zahrán, ale přece jen, ta posmutnělá atmosféra mně nějak nesedla. Ale špatný film to rozhodně není. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (10)

  • Točilo se v místech dnešní stanice metra Vltavská. Scény na vlakovém nádraží se pak filmovaly na dnes již neexistující stanici Praha - Těšnov. (M.B)

Reklama

Reklama