Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Praha třicátých let minulého století. Do nabité tramvaje nastupuje mladá hezká dívka. Rázem upoutá pozornost mládence, který nejen oceňuje dívčin půvab, ale hlavně se snaží nenápadně ukrást její kabelku. A tak se seznamujeme s jednou z hlavních postav filmu Smrt černého krále, s podvodníkem, kapsářem a vůbec podivnou existencí Josefem Kořínkem alias Pépim. Kromě něj je příběh zalidněn dalšími postavičkami z pražské periferie. Ve filmu pochopitelně nechybí ani rozšafný rada Vacátko a jeho nerozluční vyšetřovatelé Brůžek a Bouše. Mají smutnou povinnost - vypátrat vraha inkasisty Krále, jenž byl nalezen mrtev a jenž cestou z banky přišel o sumu, která by mohla zajímat spoustu lidí z jeho okolí... Námětem k filmu se stala povídka "Otec Goriot ze Záběhlic" z knihy povídek Jiřího Marka "Panoptikum hříšných lidí". Vedle představitelů populární pražské mordparty pana Vacátka - Jaroslava Marvana, Josefa Bláhy a Josefa Vinkláře - se ve filmu setkáte s Vlastimilem Brodským, Stanislavem Fišerem, Janou Brejchovou, Josefem Somrem a Antonií Hegerlíkovou. Uslyšíte i několik "staropražských" písniček Zdeňka Lišky a Vladimíra Síse v interpretaci Věry Nerušilové. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (134)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Tady to vypadá spíš jako tábor lidu než vyšetřování vraždy, pane komisaři." Tak případ je to zapeklitej, jak už to u rady Vacátka bývá. Prostě Král je mrtev, 62.000 korun zmizelo, na šachovnici pobíhá 11 až 12 podezřelejch a vrchní inspektor Bouše exceluje při rekonstrukci prováděný hypermoderní metodou. Pro mě tohle není top z hříšnejch lidí města pražskýho, ale nebudu tomu kazit hodnocení jenom proto, že mě tenkrát do mordparty nevzali kvůli plochejm nohám. ()

majky19 

všechny recenze uživatele

Tento díl tetralogie mě bohužel až tolik nezaujal, i když téma zpronevěry státních peněz je jistě zajímavé a nejen filmařsky vděčné. V každém případě jako i v předchozích dílech lze ocenit tradiční detektivní skupinu v čele s radou Vacátkem, hudba Zdeňka Lišky filmu také dodává filmu tu správnou atmosféru, ostatně jako vždy a svými výstupy mě velmi bavil herec Stanislav Fišer, který patřil asi k tomu nejlepšímu, co film nabízel. Celkově tuto sérii TV filmů hodnotím velmi pozitivně a jako nadprůměrnou. ()

Reklama

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Ta úvodní půlhodinová scéna pitky v hostinci a cesty domů je úchvatná. Vacátko se objeví vlastně až pětatřicet minut po začátku. Film je načichlý starou dobou pražských floutků a poloprostitutek, krásně plyne a jak vidno, nikdo není bez hříchu. Moc se mi tenhle film líbil, je asi nejpodařenější z celé série. 100% ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Videl som polovicu celovečerných filmov nakrútených podľa TV seriálu Hříšní lidé města Pražského. Obom som pridelil po dvoch hviezdičkách a dnes pretrpenej Smrti čierneho kráľa som nemal najmenší dôvod prideliť iný počet. Dôvod je rovnaký: zo seriálov by sa nemali nakrúcať filmy, ani preplnenie filmu známymi hercami nezaručuje kvalitný výsledok, pologýčovité stvárnenie Prahy v tridsiatych rokoch je príťažlivé pre českých divákov, ale za riekou Moravou to už tak dobre nefunguje, prorežimový režisér Jiří Sequens st. nenakrútil v živote poriadny film a neurobil výnimku ani v tomto prípade. ()

Udet 

všechny recenze uživatele

..nejlepší z celovečerních filmů o staropražských pánech inšpektorech.. ..kromě již známých postav zazářili výborní Stanislav Fišer coby chmaták Pépi kapsa, Vlastimil Brodský jako posléze zavražděný inkasista Král a výborná dvojka kamárádů z mokré čtvrti Jaroslav Moučka a Josef Kemr. Příběh se pomalu rozbíhá ale nabírá postupně tempo až k překvapivému rozuzlení případu, na jehož konci opravdová lítost patří jen penězům a nikoliv oběti. Za zmínku stojí též ůstřední skladba filmu Kočka ze Záběhlic, fantasticky podaná Věrou Nerušilovou.. ..tyhle staropražské ,,pepické'' šlágry snad nikdo jiný takhle neuměl.. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (10)

  • Točilo se v místech dnešní stanice metra Vltavská. Scény na vlakovém nádraží se pak filmovaly na dnes již neexistující stanici Praha - Těšnov. (M.B)

Reklama

Reklama