Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Vesmírný reportér překračuje v simulátoru univerza hranice ulítlých světů a řeší existenční otázky týkající se života, smrti a všeho mezi tím. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

thommas 

všechny recenze uživatele

Nadrogovaná adaptace podcastů Duncana Trussella v duchu animátorské školy George Dunninga, která by zapadla na popůlnoční vysílání Adult Swim. Žánrový wow efekt funguje jen tehdy, pokud jste v životě neviděli jediný animovaný autorský dokumentární film. Kombinace dvou relativně kvalitních věcí (zhuleného filosofování o životě/smrti a cestě od jednoho ke druhému + slibného animáku talentovaného týmu na moderní WTF-dada vlně) vytvořila náhodný signál s rovnoměrnou výkonovou spektrální hustotou: soustředit se pořádně nedá ani na jedno. Kdo tušil, že chaos může být taková nuda... ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Ze začátku může odradit styl nebo "nezajímavé téma", ale jak to pokračuje, rozvíjí se i pomálu seriálová hloubka. A musím uznat, že poslední 2 episody (hlavně poslední) mě naprosto uzemnily. Je to jedna z mála show, kde je to lepší a lepší. Člověku to však musí sednout. A občas je těžké se soustředit na to, co říkají, přes veškerou animaci, která se na plátně odehrává. Death... 88 % ()

Reklama

Psychor 

všechny recenze uživatele

The Midnight Gospel se zcela vymyká standardům seriálové tvorby. Zaobírá se souvislostmi transcendentního významu, což může být intelektuálně podnětné nebo inspirativní, ale skutečné pochopení je v těchto záležitostech možné pouze přímým osobním zážitkem. Percepční náročnost je poté umocněna nebývale imaginativní animací, která tříští pozornost publika tím, že se mnohdy pouze samovolně odvíjí na pozadí bez zjevné relevance k diskutovaným tématům. Mainstreamový divák, který si seriál pustí v očekávání oddechové zábavy, hned po úvodní epizodě vyklidí pole s výrazem vyorané myši. Já byl naopak tímto projektem bezvýhradně uchvácen a hodnotím prostřednictvím pěti slabších hvězd. ()

NorseSword24 

všechny recenze uživatele

úplne rozumiem všetkým tým slabým hodnoteniam a nemám nič proti. Toto bola veľmi zaujímavá vec. Dostal som odporučenie od môjho kamoša ktorý je nonstop zhulený takže som bol zvedavý čo to bude :D. A môžem povedať že som nič také predtým nevidel. Úžasný svet/svety ktoré vyzerajú ako keby ich vytvoril totálne zhulený človek ale vďaka tomu majú čaro ktoré ako keby vypadlo zo sna malého chlapca kde veci fungujú aj keď nedávajú zmysel. A to som si neskutočne užíval. Kam sa nato hrabe Rick a Morty. A potom sú tu tie dialógy. Tie skrývajú neuveriteľnú hĺbku o témach ktoré sú pre človeka zložité. A nič také úprimne už podľa mňa nenájdem. Ale musím uznať že po 15minútach dialógu o zmysle života smrti a ďalších podobných veciach to už začalo byť nudné. Ale ako hovorím. Už nič s takouto kreativitou v animácií a úprimnosťou v zložitých dialógov o živote už nenájdem. Len škoda že som nemal žiadnu zelenú, verím že by som si to užil mnohonásobne viac :D ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Nejsem si jistý, jestli z toho vyplývá něco dalšího krom toho, že hosti podcastu Duncana Trussella produkují neskutečný slovní průjem, který je pro ně osobně velmi důležitý, ale nemá opravdu vůbec žádnou externí hodnotu. Na druhou stranu možná není nic víc potřeba a ta absurdita doplněná pomocí animace snovou logikou z toho dělá dostatečně zajímavý proud nevědomí. Neumím si představit poslouchat tyhle lidi říkat tyhle věci pro jejich obsah - přestože s tím cílem ony podcasty samozřejmě vznikaly, tak mi není ani jasné, jestli to je ze strany tvůrců myšleno neironicky jako hluboké dialogy a monology, nebo si beznadějnou a tísnivou vyprázdněnost a nezakořeněnost toho všeho uvědomují - ale nakonec je jedno co to znamená pro ně. Pro mě to je zajímavý experiment, i když spíš si to umím představit promítané na stěně DOXu než na obrazovce. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (8)

  • V epizodě je naznačeno, že Clancy (Duncan Trussell) byl kdysi drogově závislý a možná stále je. (KGBelik)
  • V epizóde sú postavy v alternatívnom vesmíre po smrti znovuzrodené, pričom ich duša prechádza zložitým cyklom. Tento cyklus pozostáva z toho, že im vyššie bytosti vyrežú srdce z tela, položia ho na misku rovnoramennej váhy, kde hmotnosť srdca porovnávajú s hmotnosťou vtáčieho pierka na druhej miske. Táto schéma bola s najväčšou pravdepodobnosťou inšpirovaná egyptskou mytológiou. Tá tvrdí, že po smrti je duša človeka položená bohom smrti Anubisom na jednu z misiek rovnoramenných váh, zatiaľčo na druhú misku položí vtáčie pierko bohyňa spravodlivosti Maat. Ak bude duša zomretého jedinca ľahšia, alebo rovnako ťažká ako pierko, tak môže pokračovať ďalej na svojej ceste k Osirisovi, bohu posmrtného života. Ak však bude ťažšia, tak už bude navždy uväznená v nekonečnom zatratení. (Circumscriptor)
  • I přes velkou fanouškovskou základnu byl seriál hned po první sérii zrušen kvůli finančím problémům. (KGBelik)

Reklama

Reklama