Reklama

Reklama

Kořeny

(seriál)
USA, 1977, 9 h (Minutáž: 45–90 min, Alternativní 6x90 min)

Předloha:

Alex Haley (kniha)

Hrají:

Olivia Cole, Maya Angelou, LeVar Burton, Ben Vereen, Edward Asner, O.J. Simpson, Louis Gossett Jr., Vic Morrow, John Amos, Madge Sinclair, Thayer David (více)
(další profese)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Kunta Kinte žil spokojený život ve své rodné Africe jen krátce. Po té byl násilím odvlečen a zotročen obchodníky s otroky, kteří se ho jali prodat v Americe. A zde začíná nový, drsný život ságy rodů Kinte. Seriál vypráví o těžké době pro černošské obyvatelstvo, jež muselo žít v bídě, otroctví a snášet to největší ponížení od bílých pánů, kteří s nimi mohli nakládat beztrestně, protože černý občan neměl žádná práva. (Bigfuckman)

(více)

Recenze (58)

Kimon 

všechny recenze uživatele

Matně vzpomínám na dávné časy, kdy ČT vysílala tento vynikající seriál a já se těšil na další díl už v okamžiku, kdy ten, který jsem sledoval ještě ani neskončil. Přál bych si ho po dlouhých letech vidět znovu, a tentokráte z DVD v kvalitnějším obrazovém podání, než tenkrát v rušeném analogovém vysílání snad ještě v čb. Nepohrdnul bych ani kvalitou digitálního vysílání TV ČT1 nebo TV ČT2. .... bez hloupých reklam!! :-) ...to bych neunesl ... ()

Fanucci 

všechny recenze uživatele

Mimořádně silný seriál, který kazí jen trochu patosní a naivní závěr, ve kterém to potomci Kunta Kinte bělochům "vše vrátí". Mám dojem, že si to tady buď pan Haley nebo tvůrci seriálu trochu přibarvili. Ale jinak klobouk dolů před tímto seriálem, který působí mimořádně silně i když je přes 30 let starý. Klidně bych ho povinně pouštěl na školách. ()

Reklama

Marek.Jancar 

všechny recenze uživatele

Seriál mého dospívání. Velmi poveděně zpracované téma otroctví ve Spojených státech. Dalo by se říct, že slouží jako úvod to této problematiky a spousta učitelů novějších dějin by se jím mohla inspirovat v hodinách dějepisu. Vzpomínám si, že naše učitelka angličtiny na gymnázium nám jej doporučila a byl to jakýsi katalyzátor mého zájmu o americkou kulturu a dějiny. Všem vřele doporučuju, seriál bez patosu a velmi kvalitně natočený. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Hodně působivý seriál se silným příběhem, kterému může konkurovat snad jedině seriál Sever a Jih. Další perlička, které by neuškodila repríza. Hodně vypovídající o době, ve které se Amerika potácela. Kronika černošské rodiny plné emocí. Zachycuje osudy Kunta-Kinteho, černocha zavlečeného do Ameriky až po současnost. Neopomenutelná je také postava Kohouta George. Tenhle seriál má pořád silnou váhu. Doporučuji ho všem. ()

fantoci 

všechny recenze uživatele

Tento časově rozsáhlý seriál vstoupil na naše obrazovky až v první polovině devadesátých let. Silné dramatické příběhy a osudy unesenců z Afriky a jejich potomků. Seriál mapuje život několik generací jedné černošské rodiny. Autor seriálu vlastně popisuje osudy svých předků. Od legendárního otroka Kunta Kinte, až po současnost. S hrdiny prožijeme mnoho událostí, které pohly světem. Občanská válka, atentáty, světové války, počátky KKK apod. Seriál býval velice populární už ve své domovině. Donutil mnoho amerických rodin a přistěhovalců pátrat po své minulosti a po svých předcích. Seriálem projde obrovské množství postav. Dokonce v některých se objeví i českoslovenští imigranti, mj. Jiří Voskovec. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (8)

  • Seriál získal v roce 1977 rekordních 37 nominací na cenu Emmy. (Ruuzha)
  • Za hudbu k seriálu získal Quincy Jones cenu Emmy. (Roman.Ticka)
  • Spisovatel Harold Courlander zažaloval tvůrce seriálu za plagiátorství jeho knihy "Afričan", která vyšla v roce 1967. Autor románové předlohy Roots Alex Haley přiznal, že plagiarizoval části Courlanderovy novely. Spor byl ukončen mimosoudním vyrovnáním. (KlonyIlony)

Související novinky

FX oživí Šóguna

FX oživí Šóguna

05.08.2018

Kabelovka FX (Fargo, Atlanta) hodlá oživit slavnou knihu Jamese Clavella Šógun v podobě desetidílné série. Prezident společnosti John Landgraf sdělil, že se jedná o jejich zatím nejambicióznější… (více)

Reklama

Reklama