Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

Uroboros77

Asi nikdy nepochopím jak dokázal Night S. pomocí jednoho baráku se stodolou a velkého pole natočit něco co s přehledem dokáže konkurovat filmům s 10x větším rozpočtem. ()

ghoston

Tak to musím zase praštit čepicí o zem. Pěkně mě to zase rozsekalo a dojalo. Napětí se dá krájet nožem, úplně jsem cítil, jak je mi fyzicky špatně z toho dusna, které ve filmu panuje. Cítil jsem strach, který bych cítil, kdyby ti mimozemšťani vtrhli do mého domu, fuj. Bylo mi stejně mrazivo jako u Šestého smyslu. Nevím jestli ten film budu chtít ještě někdy vidět, ale rozhodně vím, že na něj nikdy nezapomenu. Je to skvělý film. ()

Teen.AGE.r

Když jsem si tady četl ty komentáře, čekal jsem úplně něco jiného než to nakonec bylo... Film byl pro mě zklamáním. Mel Gipson hrál zase průměrně, ostatní herecké výkony taky běžné, řešení některých situací absolutně směšné či neuvěřitelné, no prostě hrůza. Možná že to bude tím, že jsem zvyklý na lepší zvláštní efekty (mimoušové byli opravdu špatně udělaní) a tenhle film je na mě prostě už moc starej... nevim. ...65% ()

nickymilka

Poprvé jsem to viděla v kině s mojí nejlepší kamoškou. Půlku filmu jsme se držely za ruce.... druhou půlku jsme měly ruce přes obličej a říkaly si - ty jo ty jo, nechci to vidět... ale zas chci vědět, jak to dopadne.... šmarjááááá.... Když jsem to pak viděla o pár let později znovu, napětí poněkud povolilo. Stejně to byl ale Fakt Dobrej /Thriller/ ---> v učebnicích čj přeloženo trefně jako /Napínák/. :) ()

baterka.27

Člověk se vždy nejvíce bojí toho, co nezná. Záhadné vlnění obilí, podivné zvuky, černá pata mizející v ohybu cesty, všechny tyto tajemné náznaky člověka děsí mnohem více, než když se mu na konci filmu ukáže vetřelec v celé své kráse. Dodržet toto jednoduché pravidlo se tvůrcům povedlo a vzniklo opravdu strašidelné drama. Co mě ovšem naštvalo, je nelogičnost, s jakou hlavní postavy jednají. Máme za domem kruhy v obilí, po celé zemi se nad kruhy shromažďují záhadné stroje připravené zaútočit, soused nám prozradí, že se tito vetřelci bojí vody. Co uděláme?Pojedeme někam k vodě daleko od domova a kruhů v obilí, nebo zůstaneme doma a počkáme, až vetřelci přijdou a zabijí nás? Druhá možnost je správná. O čem by pak celý film byl, že? ()

Zevluska

Mel Gibson jako člověk není asi zrovna moc příkladem,ale čert to vem, jako herec má opravdu málo konkurentů. Herecký koncert Gibsona a Phoenixe vás strhává po celou dobu filmu a nemusíte být zrovna fandou sci-fy. A závěr filmu je překvapivě pro mě úplně vyhovující, konečně bez všeobecného klišé :-) ()

Reddman

Už jsem pochopil co znamená mnoha lidmi proklamovaný úpadek filmů mistra Shyamalana. Pokud se teda dá říct přímo úpadek, protože z mého pohledu je jediný opravdu dobrý film, který natočil šestý smysl. Shyamalan má rád mystično a tajemnou atmosféru. Tady si vybral opravdu dobrý námět a říkal jsem si, že z toho určitě něco vyleze. Vylezlo z toho nakonec hodně, ale polovina věcí mě nadchla, nad druhou polovinou jsem kroutil hlavou. MNS musí být dost zvláštní člověk, jinak si to neumím vysvětlit protože jeho postavy jsou mírně řečeno divné a tady to platí dvojnásob. Div jsem nespadl ze židle když jsem viděl Joaquina Phoenixe s alobalem na hlavě sedět vedle bratrových dítek, jednajíc dle obrázkové knížky malého kluka, který mi v některých fázích snímku připadal, že právě on to tam tak nějak celé řídí (vždyť má knížku tak co by to všechno hned neměl zmáknuté). Vrcholem nezdaru je pro mě konec filmu ..prostě mimozemšťanům se nepodařilo vyzrát na kliku u dveří do sklepa na staré farmě uprostřed ničeho a nemohli tak vyzvat rodinku na pěstní souboj. Boj o planetu Zemi je prohraný. Takže to asi zkusí prostě někdy příště. Není to tak, že by se mi na tomhle filmu nelíbilo všechno, je tu pár dobrých momentů a atmosféra na které je založený tu občas docela slušně houstne, ale těch excesů je tady na mě prostě moc. Navíc i kdyby se můj pes začal chovat divně tak bych určitě při mimozemské invazi našel lepší místo kde ho uvázat než před barákem. Nad tímhle by se měl červenat i Mel Gibson. Tvůrci prostě kvůli budování atmosféry pohrdají zdravým rozumem svých postav. ()

Otan

Ne.Kruhy a znamení v obilí je určitě dobrá záhada,ale tak,jak je to pojaté v tomto filmu je pro mne zklamáním.Naprosto jednoduchý scénář,který fakt nic neřeší.Kamera šla.40% ()

A4finity

Ultimátní hovno. Gibson sice asi dobrej výkon, ovšem scénář - to je pecka. Zavřu se v baráku a budu čekat na marťany s hovnem v ruce.. Nevezmu si ani železnou tyč, ani klacek, natož třeba brokovnici, budu tam čekat jako mentál, pro jistotu se zabedním bez inhalátoru mýho syna, kterej má astma... Fakt mě to rozhořčilo, celá tahle věc nedávala ani trochu smysl a totálně mi to zkazilo dojem z filmu. ()

Ochechulak

Stejně jako ve Vetřelci 1 nebylo skoro celý film mimozemšťany vidět, až ke konci, ale celý film byl stejně tak napěchován napětím. Perfektně zahrané role, jednoduchý a fungující scénář, kamera pěkná. Závěr se spoustě lidem tady nelíbil, já proti němu osobně nic nemám. Není špatné opět najít svoji víru. ()

Rychleji

Na celém filmu bylo nejlepší filozofování o náhodě, štěstí, osudu, bohu atp. ... Sci-Fi stránka mě moc nezaujala ... si vemte, že by třeba, úplnou náhodou, zrovinka někde na světě pršelo ... By měli mimozemšťani utrum :D ()

Mukade odpad!

Shyamalan je čudák, to už potvrdil viackrát. Strašne hlúpy film. Že prečo - odporúčam si prečítať komentáre s hodnotením "odpad" :). Je jasné že Shya to myslel akosi metaforicky, "umelecky", ale na to sa ja kašlem a považujem to len za rádoby umenie ktoré ocenia najmä podobní ľudia ako Shya s "veľkou vierou a malým rozumom" :P, štndardne racionálnemu človeku je z tejto zlátaniny takmer nevoľno, bueeee ()

jeany23

Skvělý thriller. I po několikerém zhlédnutí mi u něho běhá mráz po zádech. K vytknutí jsou jedině nudnější kecavé scény, které tu na mě působí mírně rušivě. Skvěle to ale vynahradí scény napínavé jako kšandy a v kombinaci s nervydrásající hudbou u mě způsobovaly stažení půlek. (Doporučuji sledovat o samotě a potmě,muhaha) Napětí by se dalo krájet, noční scéna v kukuřičném poli, Joaquin sledující video s mimozemšťanem...uf, zkrátka masakr. ()

sha.piro

Dlouho si to udržuje velmi velmi vysokou laďku. Ta je dána nejen tajemnem zahaleném v tichu noci, ale také hereckými výkony. Bohužel k tomu, aby to byl snímek za plný počet hvězdiček, schází filmu docela podstatná věc - pořádní bubáci. Ti tu po odhalení působí strašně komicky, takže film z minuty na minutu ztratí svou hororovost a stává se z něj jen slušně koukatelný film připomínající snímky o nějaké to desetiletí či dvacetiletí zpět, né-li úsměvná záležitost. 68% ()

Wolfvater

Přestože mám k filmu výhrady, jeho atmosféra je taková, že při třetím shlédnutí jsem vstal a šel rozsvítit, abych se strachy nepo... :)) A to fakt. Za tu atmosféru tedy přidám hvězdu na plný počet, protože to mnoho snímků se mnou nedělá. (A příště už ne v noci za bouřky, kdy jsem doma sám!) ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)